Rozdílné pohledy na společný chod domácnosti

Anonymní
7.9.21 07:10

Rozdílné pohledy na společný chod domácnosti

Včera večer už mi ujely nervy a vyjela jsem na přítele, že je sobec který doma s ničím nepomůže, ráno odváží dceru do školky, jelikož já musím do práce o něco dřív, ráno jim připravím snídani, dceři co je potřeba do školky a odjíždím do práce, z práce vyzvednu dítě, nakoupíme, jedeme domů a tam znova kolotoč, uvařit, postarat se o zvířata, uklidit, nakoupit, věnovat se dítěti, chlap přijíždí z práce kolem 17h, dá si v klidu kávu, pak vezme dceru a jde s ní za kamarádem, v klidu si dají pivo, chytají ryby, kamarád má taky děti, takže ty si v klidu vyhrají sami, kdežto já doma dodělávám to, co jsem nestihla přes den, dovařit, vyčistit zvířata, máme zahradu takže je občas potřeba udělat něco tam, přes léto jsem měla ještě navíc na starost bazén s viřivkou, prostě kdo bydlí v domě ví, že kolem baráku je pořád práce. A já vlastně ještě spolupracují s firmou jako obchodní zástupce na živnost, takže práce mám dvě. Chlap na mě vyjel že bych měla být ráda, že si bere dítě a já mám klid, což je sice fajn že nedělám práci s dcerou za zadkem, ale je to jeho dcera stejně jako moje a já nevidím důvod proč by jsme si péči o ní neměli rozdělit..
Mám toho hodně i v práci, dělám s dětmi, dostala jsem nedávno novou kolegyni která ještě pořád neví co a jak, k dětem vůbec nemá žádný přístup, takže i v práci momentálně vše leží jen na mě, počítám s tím, že to bude jen teď než si to :roll: všechno sedne, přítel ví že to mám teď náročné, místo toho aby mi pomohl, tak na mě z vysoká se*e. Když on má nějaké problémy tak jsem tu pro něj, nebo pokud je potřeba a on chce hledám s ním různá řešení co a jak, kdežto když potřebuji já, tak on tu není.
Jsem tak náročná nebo mám doma sobce? Už jsem fakt unavená.. prosím anonym děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15282
7.9.21 07:15

No, sobec by ti jako bonus nechal na starost i dítě a po práci by šel do hospody. Ale chápu, jak to myslíš. On se baví s dítětem a ty makáš na údržbě domu. Zkuste vymyslet model takový, aby se to rozdělilo rovnoměrně. Proč třeba každý den vaříš a nakupuješ? Proč nemá třeba zahradu, sekání trávy a bazén na starosti přítel? A ty si vem dítě odpoledne na hřiště nebo do herny nebo ke kamarádce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10949
7.9.21 07:15

To chodí každej den pryč? A když mu rekneš, ne dnes nikam nejdeš je potřeba udělat to a to tak řekne co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27205
7.9.21 07:17

Tak mu řekni, potřebuju aby jsi udělal to, to a to a ráno si snídani taky snad zvládne udělat, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19926
7.9.21 07:20

Ty jo každý den vodí do školky a každý den po práci hodinu zabaví… A podle tebe nedělá nic. Tak ti nevím hele :think: pak jedině střídat ty odpoledne, že třeba jednou za týden on uvaří něco uklidí, přebere starost o jednu část zvěře společné sobotní dopoledne strávíte úklidem nebo prostě resty. Právě dvacet minut budím kluka do školky, za chvíli bude řev a ve školce třeba pláč. To jsou třeba solidní ranní nervy, ještě když máš dojet načas do práce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 07:23

@Bubla Bůčková nevodí každý den, pokud mám odpolední směnu, je odvoz a vyzvedavání že školky na mě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 07:25

@JancaS84 neříkám mu dnes nikam nechoď, ale třeba byla bych ráda kdyby jsi dnes pomohl s tím a tím, většinou udělá půlku, nebo to neudělá vůbec, řekne že na to je času dost. Občas třeba aspoň vyvenčí psa, nebo umyje nádobí abych byla zticha a zmizí.

Ano chodí téměř skoro každý den. A když zůstane doma, tak sedí u kafe, telefonuje, nebo si dělá nějakou svoji práci ( myje auto apod )

• Citovat
  • Nahlásit
19926
7.9.21 07:26
@Anonymní píše:
@Bubla Bůčková nevodí každý den, pokud mám odpolední směnu, je odvoz a vyzvedavání že školky na mě

Aha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
7.9.21 07:29

Hodím ti teochu jinej pohled. Manžel furt spačkuje, že je doma bordel, ale on si zvládne pouklízet svých pár věcí a občas vyndat nadobí z myčky. Jinak ten klasický úklid a vaření, péče o zvíře je z 99% na mě + ale on si malou s sebou nikam nebere. A když už tak musím jít s nima, protože jakože rodina :zed: No a večer očekává vášnivou lásku :lol:. Co já bych dala za pár hodin volna, kdy budu sama :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 07:31

Nehledě na to, že když uspim dceru a přijdu do obýváku tak on už bývá zase pryč, na rybách, na pivu apod. Pokud je zrovna doma tak sedí u televize a nevnímá. Kolikrát jsem ho požádala že je neco potřeba, nebo že by bylo fajn třeba občas trávit ten večer taky spolu.

• Citovat
  • Nahlásit
2153
7.9.21 07:35

Nechapu, proc varis a nakupujes kazdy den. Obed snad mate teply, k veceri namaz chleba.
Zahradu a bazen prehod na muze a dva dny v tydnu se vypar driv nez on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5079
7.9.21 07:38

No, asi to nechceš slyšet, ale mám to stejně, jen a tím rozdílem, že k tomu mám za zadkem dvě děti. Každé ráno chystám snídaně, venčím psa, dělám svačiny, vědu děti do školy/školky, pak do práce. Z práce nakoupit, vyzvednout děti, udělat úkoly, odvézt na fotbal - jeden má trénink Po, St, Pá a druhý Út a Čt. Po tréninku domu, udělat večeři, přečíst pohádku a hurá uklízet. Manžel pomůže s čímkoliv pokud si mu řeknu. Sám neudělá nic a děti si sám od sebe ven nevezme. Občas jede s nimi na chatu k rodičům abych měla aspoň chvíli klid. Ale to je tak 1× za tři měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4744
7.9.21 07:41

Co sis nenastavila na začátku, to se bude blbě předělávat. Měla bys fakt víc ocenit to, že si dítě vezme a nemáš ho za zadkem, aby ještě nepřestal i s tím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
7.9.21 07:58

A proc si neudelas volno? Hodne veci opravdu pocka. Ty si odpocines a nebudes nadavat priteli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1909
7.9.21 08:04

Asi nikdy mě nepřestane překvapovat, kolik nesmyslné práce jsou někteří schopni si nabrat, aby pak nestíhali a stěžovali si. Ale více než kde jinde zde platí, jaký si to kdo udělá, takový to má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat