Rozdílný jídelní režim

478
24.6.13 17:19

Rozdílný jídelní režim

S přítelem bydlíme krátce natrvalo, před tím jsme spolu bývali o víkendech. Nemůžeme se ale shodnout v jedná věci. Já jsem zvyklá pravidelně snídat, obědvat, večeřet- tj. v rámci možností ve stejnou dobu. V přítelovo rodině byli všichni vychovávaní stylem, že člověk má jíst, když má hlad. Takže ve výsledku je to tak, že buď si dá na snídani jenom kafe, pak jde třeba něco dělat a na oběd přijde třeba v 5 odpoledne. A nebo když je v práci, tak celý den nic nejí (prý je horko, nemá hlad) a večer v deset se nacpe k prasknutí a ještě tomu říká oběd. Pak třeba jde spát před půlnocí a ještě si dá večeři.. Už nevím, co s tím mám dělat. Chtěla bych, aby jsme když to jde stolovali společně, ale je pochopitelné, že jemu se v tomhle přizpůsobovat nebudu. Snažím se ho trochu přeučit, především s ohledem na to, že plánujeme děti a já je nechci v tomhle způsobu života vychovávat.. Začínám třeba postupně, že netrvám s obědem na 12, ale jsem ochotná ustoupit třeba i na 14. hodinu, ale zatím bez valných úspěchů. Nechce si nechat vysvětlit, že když vstanu v 10, tak si dám lehkou snídani, protože vím, že za dvě hodiny bude oběd. On se nacpe (protože teď má hlad), dá si klidně 4 párky a 4 krajíce chleba a pak já dodělám oběd a on mi řekne, že teď jíst nechce, protože je ještě přecpaný od snídaně.. A tak někdy ustoupím a jíme třeba až v ty dvě, i když už mám trochu hlad i dřív a někdy se neštvu a jdu jíst sama. On si pak dá ten oběd třeba v šest, kdy já už se chystám večeřet :(
Setkali jste se někdo s něčím podobným? Už nevím co mám dělat, společné stolování považuji za důležité, ale co dělat v téhle situaci? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48977
24.6.13 17:25

Nikdy jsem se s tím nesetkala 8o Tvůj přítel má od rodičů špatné návyky. Má se jíst pravidelně po 2-3 hodinách, jinak se tělu zpomaluje metabolismus a dělá si tukové zásoby.

U nás jíme všichni společně, akorát ty svačiny máme jinak, podle hladu. Navíc, když chlap spí o víkendu třeba do 12, tak si vezme rovnou oběd ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26955
24.6.13 17:26

@Elinečkaaa znám a moc dobře. Mám to samé doma. Bojuju s tím 8 let a nedaří se. Navíc jak pracuje, tak nejí a ani nepřijde na jídlo a pak se cpe v noci :roll:
Ale potěším tě, s dítětem se to zlepšilo, protože dítě potřebuje režim a on chce jíst s dítětem. Takže o víkendu s námi snídá a obědvá a tu a tam i večeří a v týdnu s námi svačí, když přijede s práce a občas i večeří.
Já prostě jím, jak jsem zvyklá, zeptám se ho, jestli chce jíst, když nechce, tak ho nenutím. Pokud jde jíst, jdu k němu a třeba srkám vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
24.6.13 17:29

Zakladatelko, můj manžel to má jako tvůj přítel. I když tam to nejspíš není výchovou, ale zvlčením, protože když tu má rodiče na návštěvě, tak jim styl snídaně - oděd - večeře přijde normální. Jsem s ním víc než 10 let a změnit se mi ho nepodařilo. Zkoušela jsem mu prostě prostřít, nabídnut a čekat, jestli přijde. Nepřišel. Zkoušela jsem se mu i přizpůsobit ve jídlech, které mu chutnaly. Akorát mi to zvedlo cholesterol. Takže já už to vzdala, já si zdraví kvůli němu ničit nebudu. Jen trvám na tom, ať si uvědomí, co je a není normální a když jsme někde na návštěvě, tak ať se přizpůsobuje on. A dítě se snažím naučit pravidelnosti v jídle.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
24062
24.6.13 17:31

U nás je to podobné, manžel v tom má taky chaos. Já se snažím to organizovat. Ale když nechce večeři v 18:30-19:00, tak mu ji prostě potom neudělám a musí se obsloužit sám, což se mu nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3982
24.6.13 17:33

Tak já bych jako prvotní problém viděla špatné stravovací návyky co se týče frekvence jídel, to, že se nenajíme spolu by mi vadilo až jako věc druhá… Prostě bych mu tu snídani doma ráno nachystala, svačiny do práce taky, oběd který uvaříš ať si dá klidně až jako večeři, ale naučit ho trochu jíst normálně, tohle je šílený 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
24.6.13 17:41
@MUFICE píše:
Nikdy jsem se s tím nesetkala 8o Tvůj přítel má od rodičů špatné návyky. Má se jíst pravidelně po 2-3 hodinách, jinak se tělu zpomaluje metabolismus a dělá si tukové zásoby.U nás jíme všichni společně, akorát ty svačiny máme jinak, podle hladu. Navíc, když chlap spí o víkendu třeba do 12, tak si vezme rovnou oběd ;)

To tedy jsou špatné stravovací návyky, ale nenechá si to vysvětlit. Ačkoli má i nějaké trávicí potíže, prostě tvrdí, že tím to není, že takhle jedn odjakživa.. Když o víkendu vstaneme ve dvanáct a já jdu udělat oběd (i když je to něco rychlého, otázka půl hodinky čekání), tak se stejně nacpe a pak řekně, že nemá hlad :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
24.6.13 17:47
@Billi píše:
@Elinečkaaa znám a moc dobře. Mám to samé doma. Bojuju s tím 8 let a nedaří se. Navíc jak pracuje, tak nejí a ani nepřijde na jídlo a pak se cpe v noci :roll:
Ale potěším tě, s dítětem se to zlepšilo, protože dítě potřebuje režim a on chce jíst s dítětem. Takže o víkendu s námi snídá a obědvá a tu a tam i večeří a v týdnu s námi svačí, když přijede s práce a občas i večeří.
Já prostě jím, jak jsem zvyklá, zeptám se ho, jestli chce jíst, když nechce, tak ho nenutím. Pokud jde jíst, jdu k němu a třeba srkám vodu.

Tak to jsi mě moc nepotěšila, že s tím bojuješ marně 8 let.. Já se bojím, jak to bude s dítětem, doufám, že se alespoň trochu přizpůsobí, protože i v jejich široké rodině je to normální, že i dětí jí až mají hlad. Takže pak jedno děťátko si dá oběd ve dvě, druhé nemá hlad, tak až klidně v 7.. Mám z toho husí kůži, když vidím, že tak někdo nechá jíst děti..
Já to třeba tak taky udělám, že když on pak jí, tak si k němu sednu, ale to on si ke mě takhle nikdy nesedne. Tím, že u nich každý jedl jak chtěl, tak nechápe, proč bysme měli jíst společně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
24.6.13 17:52
@donaga píše:
Zakladatelko, můj manžel to má jako tvůj přítel. I když tam to nejspíš není výchovou, ale zvlčením, protože když tu má rodiče na návštěvě, tak jim styl snídaně - oděd - večeře přijde normální. Jsem s ním víc než 10 let a změnit se mi ho nepodařilo. Zkoušela jsem mu prostě prostřít, nabídnut a čekat, jestli přijde. Nepřišel. Zkoušela jsem se mu i přizpůsobit ve jídlech, které mu chutnaly. Akorát mi to zvedlo cholesterol. Takže já už to vzdala, já si zdraví kvůli němu ničit nebudu. Jen trvám na tom, ať si uvědomí, co je a není normální a když jsme někde na návštěvě, tak ať se přizpůsobuje on. A dítě se snažím naučit pravidelnosti v jídle.

Že si kvůli němu ničit zdraví nebudu, to mu taky říkám Jako můžu se přizpůsobit, aloe odsud podsud, obědvat v 10 večer kvůli němu nebudu. A že to není normální ho přesvědčuju taky, ale jako by to úplně ignoroval. Stále opakuje, se má jíst, když má člověk hlad, že tělo si umí říct. To sice je pravda, taky pokaždé nemám hlad, ale snažím se jíst pradidelně, klidně si dám jen malou porci, ale ne abych čekala, až se tělo třeba po celém dni ozve a pak se přecpala. Navíc když člověk jí pravidelně, tak tělo se taky ozývá pravidelně. Ale fakt nevím, jak to mám svému drahému vysvětlit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
24.6.13 17:52

Upřímně řečeno, mě někdo počítat párky u snídaně a pak mi stejně cpát oběd v poledne, tak nevím, jak dlouho bych to vydrželo. Na to je právě dobré spolu začít nejdřív bydlet a zjistit, zda spolu vůbec vydržíte.

Jsem silně nerežimový člověk, nějaké zhruba pravidelné stravě mě naučili až děti. Jím, když mám hlad, klidně se nacpu večer na spaní.
A ačkoliv jsou to strááášlivě nezdravé návyky, tak jsem celý život štíhlá a nějak nevidím negativní dopad na moji osobu… Oběd v pravé poledne mi přijde přežitek z dob France Josefa.

Jestli chceš s přítelem být v nějakém klidu a pohodě, tak si určete třeba večeři, že budete jíst spolu, nebo snídani, zkrátka jedno společné jídlo denně a jinak ho nech žít, někdo to zkrátka má v krvi a těžko ho předěláš k obrazu svému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26955
24.6.13 17:53
@Elinečkaaa píše:
Tak to jsi mě moc nepotěšila, že s tím bojuješ marně 8 let.. Já se bojím, jak to bude s dítětem, doufám, že se alespoň trochu přizpůsobí, protože i v jejich široké rodině je to normální, že i dětí jí až mají hlad. Takže pak jedno děťátko si dá oběd ve dvě, druhé nemá hlad, tak až klidně v 7.. Mám z toho husí kůži, když vidím, že tak někdo nechá jíst děti..
Já to třeba tak taky udělám, že když on pak jí, tak si k němu sednu, ale to on si ke mě takhle nikdy nesedne. Tím, že u nich každý jedl jak chtěl, tak nechápe, proč bysme měli jíst společně..

Režim dítěti buduješ ty, tak to je v pohodě. Jako na začátku dítě jí, když má hlad a pak se to ustálí a jí většinou v podobné časy. Hlavně je to čas, kdy jsi přímo s tím dítětem a normální chlap to chce taky zažít, tak se prostě přidá.
On si ke mně taky nikdy nesedne, protože v 90% když jím, tak on není doma, ale někde pracuje. Oni spolu jedli, ale třeba až v noci. On nemá problém jít a o půlnoci si usmažit palačinky :roll: A když má hlad a nic by neměl ode mě, tak jde a připraví si sám, ale je hodnej, rozdělil by se :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
24.6.13 17:56
@danyk píše:
U nás je to podobné, manžel v tom má taky chaos. Já se snažím to organizovat. Ale když nechce večeři v 18:30-19:00, tak mu ji prostě potom neudělám a musí se obsloužit sám, což se mu nelíbí.

To asi začnu praktikovat.. A hlavně s tím obědem, protože oběd je okolo poledne a když se přijde naobědvat až v 5, tak já se přeci nepřetrhnu, abym mu to honem šla ohřát.. Ach jo, já bych tak ráda se o něj starala, mě to dělá radost být tou hospodyňkou, která nachystá svému drahému jídlo, ale to by mi taky měl trochu vyházet vstříc, když to i jemu dělá radost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
24.6.13 18:01
@SussieS píše:
Tak já bych jako prvotní problém viděla špatné stravovací návyky co se týče frekvence jídel, to, že se nenajíme spolu by mi vadilo až jako věc druhá… Prostě bych mu tu snídani doma ráno nachystala, svačiny do práce taky, oběd který uvaříš ať si dá klidně až jako večeři, ale naučit ho trochu jíst normálně, tohle je šílený 8o

To mi taky vadí mnohem víc, vysvětluju mu to někkolikrát do týdne.. A on si s prominutím stále mele svou, že mu to tak nevadí, že mu to vyhovuje. Když mu v týdnu nachystám snídani, poděkuje, ale řekně, že mu stačí kafe, protože chvátá do práce (už to nestíhá, nemůže vstát o 10 minut dřív, snídaně je v týdnu zbytečná). No a svačinu stejně nechá doma a když si jí vezme, tak jí přinese celou, během dne totiž nebyla ani minuta, aby si jí mohl sníst :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26955
24.6.13 18:02
@Elinečkaaa píše:
To asi začnu praktikovat.. A hlavně s tím obědem, protože oběd je okolo poledne a když se přijde naobědvat až v 5, tak já se přeci nepřetrhnu, abym mu to honem šla ohřát.. Ach jo, já bych tak ráda se o něj starala, mě to dělá radost být tou hospodyňkou, která nachystá svému drahému jídlo, ale to by mi taky měl trochu vyházet vstříc, když to i jemu dělá radost..

Tak mu to neohřívej. O víkendu ví, že je oběd ve 12:30 a buď přijde (má čas do 13:00), nebo má smůlu do 16:00, kdy vstává dítě a jelikož má mikrovlnku takřka u ucha, tak se neohřívá :mrgreen:
Případně bych i udělala způsob: do 13:30 jsem ochotná uklidit kuchyň, pak to děláš ty, nechci celé odpoledne strávit kolem kuchyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24062
24.6.13 18:07

Tahle nerežimovost mi pak dělá chaos v pečivu. Spočítám rohlíky a chleba do příštího nákupu, ještě se konkrétně optám, kolik jich chce on a dopadne to tak, že on tam má pečivo starý za tři dny, protože ho nejedl. Takže pak koupím jen sobě a on ať si chroupe starý.
Jo a nesníst snídani a svačinu a nechat mi ji na stole, tak než bych se na to dělání svačin a snídaní vyprdla a doufala, že si dá, tak bych mu ji schovala na další a další den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat