Rozdílný způsob výchovy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.03.18 09:05
Rozdilny zpusob vychovy

Jdu se k vam vypovidat.
S manzelem mame uplne rozdilny zpusob vychovy a ja se kvuli jeho zpusobu vychovy dost trapim.
Mame 5 letou dceru, ktera je velka citlivka, spatne prizpusobiva a manzel se rozhodl, ze to v ni zlomi.
Byla jsem zvykla s dcerou usinat a nekdy i dpat, muz to zakazal, chce aby pirad spala ve skolce, kdyz reknu, ze si ji chci vxit donu po obede, tak mi vycita, ze ji jen rozmazluju, ze z ni delam, to jaka ted je.
Hrozne me to nici, delam veci proti svy vuli, z kterych mi je smutno, kdyz nemuzu usinat s malou.Ale nechci se doma hadat, protoze manzel je pak docela neprijemny a vsechno vycita, dela ze mne spatnou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 07.03.18 09:09

No, tohle jde hrozně těžko hodnotit, protože co člověk, to názor. Z mého pohledu to vidím stejně, jako váš muž - že ji trochu rozmazlujete. Nemyslím tím fakt, že se občas tulíte, nebo podobně, ale spát s ní v posteli apod. s tím já třeba nesouhlasím.
Co ale může přijít mě a vašemu muži takové, zase někomu prostě nevadí. Takže v tomhle vám tady podle mě nikdo nepomůže a musíte si hlavně promluvit vy s vaším mužem a najít v tom všem nějaký kompromis.
Rozdílný pohled na výchovu je problém ve více rodinách, než si myslíte a muži většinou bývají ti přísnější - jak oni rádi říkají - když maminky rozmazlují, někdo to zachraňovat musí :D :)
Takže tady vám opravdu pomůže jen promluva… Musíte prostě najít kompromis toho všeho. Třeba ve stylu jooo, po obědě si jí vyzvedni, ale třeba jednou za čas a s nějakým důvodem… atd.

marka123
Kecalka 455 příspěvků 07.03.18 09:13

Podle me je manzel pekny blb, co nevnima potreby dcery ani vase a vy se mu neumite postavit. Ze by mi chlap neco zakazal ohledne vychovy a pece o dite??? Proboha. Kdyz ma jiny nazor, tak mi ho rekne, pak se o tom pobavime, jak to vnimam ja a jak on, vicemene vic vychovava ten, ktery s ditetem travi vic casu, coz je vetsinou matka.

Kakika
Extra třída :D 14729 příspěvků 07.03.18 09:21

Málokdy se rodiče ve výchově svých dětí bezvýhradně shodnou. Můj muž je na děti také mnohem přísnější, než já. Ale pro ně je to dobře. Neříkám, že je špatné spát s pětiletou dcerou v posteli (do jejího usnutí), ale nemělo by to vadit nikomu. Můžu ti napsat, jak to chodí u nás, ale u to by ti bylo k ničemu. Každá domácnost funguje po svém. Já jsem také matka lvice, co má problém přijmout, že něco dělá zbytečně navíc a prokazuje tak akorát medvědí službu. Od té doby, co mě práce donutila polovinu měsíce nechat děti ráno vypravovat manžela, jsou děti samostatnější. Nachystají si věci, snídani si udělají sami… já jim oblečení hromádkovala, ráno div je neoblékala (6 a 8 let), snídani přinesla na stůl…no prostě jsem mateřsky obskakovala v domnění, že tak to má být.

Musíte najít kompromis vy. Pokud jsi doma s jiným dítětem, nevidím problém ve vyzvedávání po obědě. Ale tvůj muž ano, tak domluvte kompromis. To, že půjde po obědě, z ní citlivou neudělá, ale možná že jsi na ní až příliš fixovaná a nevědomky na ni přenášíš svou úzkost. Jednoznačná rada není. Dokonce ani žádný viník vašich neshod. Chce to jen mluvit a trošku ukrotit ty mateřské pudy. Sama s tím bojuji :lol:

Zdeňka92
Kecalka 305 příspěvků 07.03.18 09:23

Zkuste se domluvit nějak s manželem, ale nemyslím si, že je správné dělat něco co se vám až tak moc příčí. Však sní usinate v postel vy a ne váš manžel. Když si ji vezměte že školky už po obědě, tak sní jste taky vy :srdce: Dcera má 3,5 a spi semnou. Má vlastní pokojíček, ale prostě chce být víc s náma. Není problém, vždy se sní nějak domluvíme. Pokud spí třeba u babičky, spí sama a v pohodě. Když chce ze školy po obědě, tak není problem, prostě se sní domluvím, že když teda dneska chce po obědě a být semnou, tak tam ale zkusi zase zítra spát apod. :) Je to vše o domluvě. Ani nespocitam kolikrát jsem slyšela, že ji rozmzluji apod. A musím říct ( nejen já, ale i rodina a ucetelky ve školce) že je daleko samostatnější a " šikovnější" než děti v jejím věku - ví že tady pro ni jsem když potřebuje a tím pádem nemá problém být ve spoustě věcech samostatnější. Nebyl vůbec žádný problém s pláčem ve školce ( ani první dny) pomůže, poslechne. Na všem se domluvime. Manžel mě teda naštěstí podporuje ( už teď i manžel plánuje že musíme nechat udělat větší postel - čekáme dalšího prcka). Takže se opravu zkuste domluvit s manželem. Když ji vezmete ze školky tak sní jste vy ne manžel, usíná s vama ne s manželem ;) Držím palce aby, se vám podařilo najít nějaký schůdný a nejlepší kompromis např. Dobře můžeme spolu usínat v ten a ten den, a všem kdy spolu budeme usínat, ale budeš spinkat ve školce apod. :)
Držím palce :) :srdce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18105 příspěvků 07.03.18 09:24

My dceru taky uspáváme, ale ve školce normálně sama spí, teda asi od 4 nespí, ale aspoň odpočívá.
Asi budu tvrdá, ale taky mi to přijde trošku přitažené, chcete to spíš vy nebo dcera?

anupati
Závislačka 4863 příspěvků 4 inzeráty 07.03.18 09:25

Muj manzel chodi z prace v takovou dobu, ze nema sanci ani tusit, kdy jsem si brala dceru ze skolky nebo jestli tam vubec byla. A ze tam chodi jak noty na buben, protoze jsem na rodicaku s mladsi. Pravdou ale.je,ze se o tom bavime, ze to zminim. Vcetne nazoru, ze se chci holkam povenovat, dokud to jde, nez budu v plnem pracovnim procesu. Odviji se to ale od toho, jak to vyhovuje me, ne dceri. Snazim se reflektovat jeji pocity, ale zase nechci, aby to preslo ve vynucovani si a manipulaci. Takze mnohdy slysi ne a do skolky jde. V tvem pripade bych se zamyslela, jestli se bezne shodujete a rozumite si a jestli neni mozne, ze si vuci dceri trochu zaslepena a nevidis neslysis a neberes ohled na nazor manzela. Nebo jen manzel hodnoti neco, do ceho az tak nevidi, dceru vidi minimalne a pak hodnoti kratky casovy usek…Uspavani taky neresim, uspavam holky zaroven, takze se v tom s mladsi sveze i ta starsi. Nicmene vim, ze zvlada usnout sama, pripadne nemusim cekat, az usne a odejit.Ja mam nazor, ze se snazim vest holky k samostatnosti, aby na me nebyly nezdrave zavisle pri beznych situacich…v 5 le­tech uz je dcera dost velka, aby chapala a ucila se zvladat… hodne bych to zvazila, uprimne, jestli je to opravdu jeji precitlivelost, za kterou nemuze a je treba na ni brat ohled a nebo ji neprospivas prilisnou peci.

P4ja
Závislačka 3547 příspěvků 07.03.18 09:25

No na jednu stranu chápu manžela i vás. Ono je těžké najít míru v tom, kdy je to opečovávání pro ditě potřebné a kdy už to hraničí s chorobnou závislostí maminky.
Já třeba nevidím důvod proč by velké dítě mělo spát s matkou a nebo spala po obědě s maminkou. To, že jde dítě už po obědě, to spíš vidím, jako dobrou odměnu a nebo motivaci. Třeba na pátek, kdy se jede někam na chatu nebo tak.

Ale záleží na každém a hlavně na domluvě.

Janasas
Závislačka 4843 příspěvků 07.03.18 09:28

Anonymní těžko říct.
Možnámá muž pravdu v tom, že když si něco nastavila, naučila, tak to holčička vyžaduje a je otázka, jeslti to neni už na hraně. Já si naše děti taky beru např do postele :mrgreen: a nebo s nima usínám, ale ví, že mají svůj pokojík, ví že mají usínat sami.. Jeslti to máte tak, že si s malou čteš večer, než usne, tak to beru jako normální, ale jestli ji každý večer uspáváš a nebo třeba pomalu každou noc bereš do ložnice, tak to mi přijde už přes čáru.. nebo takto, učís si ji na to, a bude na to zvyklá a prostě je to jenom zvyk…
A s tím spaním. To mi vyčítá i muž :) že kluk nemá režim, a tak, ale já jsem vlastně věděla že teď skončí rodičovská, tak i kvůli němu, aby si zvykl, tak jsem ho pak nechávala spíš se spaním, aby to nebylo šup najednou ráno brzo a pozdě odpoledne..

Maddlen
Závislačka 3237 příspěvků 07.03.18 09:29

Záleží, jestli je více fixovaná dcera na tebe nebo ty na dceru… Protože v úvodním příspěvku píšeš, že TY jsi byla zvyklá, TOBĚ je smutno - má to tak stejně i dcera (o tom nepíšeš…)? Nebo by bez tebe vydržela celkem v pohodě? Jestli ano (a podívej se na to objektivně), dala bych za pravdu manželovi. Pokud je dcerka opravdu citlivá a bez tebe nevydrží, možná bych ji zkusila od sebe odpoutávat pomalu a postupně, žádné násilné přechody. Přeci jen, už je jí 5 let… Já taky spím s dcerkou občas v posteli, to asi každá máma - ale já i ona to zvládáme i samostatně. Fakt je třeba rozpoznat, jestli nejsi nezdravě připoutaná ty sama. :kytka:

Janasas
Závislačka 4843 příspěvků 07.03.18 09:33

Anonymní a jak teda často s ní usínáš..?? Porotože jeslti je to třeba jednou do týdne, dvakrát že si za ní vlezeš do postele, tak ok, ale jeslti každý den tak, to mi normální nepřijde… ale je to věc názoru..
A manžel každý večer vidí, jak chodíš spát a třeba by si i s tebou sedl k televizi nevím těžko říct..

Anonymní  07.03.18 09:46

Tak já teda chápu manžela ale už podle toho jak to píšeš jde o to že ty to vyžaduješ než dcera a v 5 letech je dost velká na to aby spala s mámou. Jako občasné spaní přes den pochopím to dělám i já. Večer pouze pomazlím dám pusinku a čtu pohádky dokud neusnou a to mám prťata 3,5 a 2 roky.

nozu
Extra třída :D 11039 příspěvků 07.03.18 09:51

No, já ti nevím, ono je fakt možné, že to manžel vidí tak, že jsi na ní nezdravě závislá. To nechodíš do práce? A braní ze školky po obědě chceš ty nebo dítě? Viděla bych to na první variantu. V 5 letech by už měla být poměrně dost samostatná a ne citově viset na mamince. A není to tak, že se jedná o dlouho chtěného jedináčka, na kterém teď tak strašně lpíš? Tohle si srovnej sama v sobě. A pak zkuste s manželem probrat varianty, názory a najděte kompromis.

anonymni_prezdivka
Kecalka 331 příspěvků 07.03.18 09:51
@Anonymní píše:
Jdu se k vam vypovidat.
S manzelem mame uplne rozdilny zpusob vychovy a ja se kvuli jeho zpusobu vychovy dost trapim.
Mame 5 letou dceru, ktera je velka citlivka, spatne prizpusobiva a manzel se rozhodl, ze to v ni zlomi.
Byla jsem zvykla s dcerou usinat a nekdy i dpat, muz to zakazal, chce aby pirad spala ve skolce, kdyz reknu, ze si ji chci vxit donu po obede, tak mi vycita, ze ji jen rozmazluju, ze z ni delam, to jaka ted je.
Hrozne me to nici, delam veci proti svy vuli, z kterych mi je smutno, kdyz nemuzu usinat s malou.Ale nechci se doma hadat, protoze manzel je pak docela neprijemny a vsechno vycita, dela ze mne spatnou.

Chápu manžela i tebe. Pětileté dítě by opravdu nemělo potřebovat, aby s ním někdo usínal a v tomto tedy souhlasím s manželem - zdá se, že sis ji rozmazlila, „zpřecitlivěla“. Není to dobré ani pro jednu - můžete mít nezdravý, příliš závislý vztah.

Na druhou stranu chápu tebe, že ti nejde nechat malou samotnou, když jsi přesvědčená, že tě potřebuje. To bych nezvládala a manžela poslala někam…

zoidberg
Extra třída :D 10702 příspěvků 07.03.18 10:08

Tak já jsem ten přísnější, jako tvůj manžel. Večer pusa na dobrou noc a spí ve svých postelích ve svém pokoji. Uspával jsem je naposledy jako miminka. Tohle bych teda nedal.
Zrovna minulý týden mi kamarád říkal, jak nám závidí společné večery u vínka nebo filmu, že to nezažil, protože manželka uspává sedmileté rozmazlené dítě. Popravdě si to neumím představit, to musí děsně nabourávat intimitu rodičů.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama