Rozdíly mezi našimi rodinami

188
7.8.15 15:02

Rozdíly mezi našimi rodinami

Moje a přítelova rodina je diametrálně odlišná. Pokaždé když k nim mám jet, tak se jen třesu. Má sestru, která žije nedaleko s přítelem a dětma. Občas zaskočíme na návštěvu a to, co tam vidím je opravdu zvláštní. Švagr leží rozvalenej na gauči jen v trenkách, ze kterých mu čouhá…však víte co. To, že přijde návštěva ho nějak nedonutí k tomu, aby na sebe hodil alespoň to tričko a tepláky. Všud enepořádek. Max.se zeptají-chcete se napít? Já z mého dětství a rodiny tohle prostě neznám. Když přišla návštěva, tak by si táta v životě nedovolil i jen otevřít dveře v trenkách i kdyby šlo o jeho mámu. Moje mamka vždycky všechny pohostila, kafe, čaj, něco upečeného a když nic nebylo, tak se šlo třeba rychle do večerky.
Přítelovva rodina není lakomá, ale přijde mi, že nemají žádné způsoby. Na zahradě vyprávějí sprosté vtípky, které mě třeba jako holku (a nejen mě) urážejí. V podstatě se neumí bavit o ničem jiném než o nakupování. Vážně. Vždycky když tam jedu tak se sama sázím, jestli padne slovo o jídle. A padne. I tchán řeší jen akce v Kauflandu. Přinesou na zahradu masu a hodiny se baví o tom, jaký to maso je a kde je nejlepší, kde ho mají drahý a kde levný. Když se vyčerpá téma, tak je ticho. Do doby, než přijdou na řadu děti. A když mlčím a nezapojuji se, tak se na mě dívají jak na bubáka, že se neraduju z prvního bobku jejich vnoučka…
Když si vezmu setkání v naší rodině, tak jsme se dokázali bavit o čemkoliv. O situaci doma, ve světe, i o tom jídle klidně, o příbuzných, o filmech, vyprávěly se historky, vzpomínalo se…nikdy by mě nenapadlo, že by babička hodiny vykládala, kde koupila ty třešně. Jo jasně, zeptala jsem se jí a ona mi odpověděla a shodly jsme se na tom, že jsou dobrý, ale tím to haslo. Přítelovic rodina řeší jen slevy, jídlo a děti. Nejsou oto špatní lidí, ale ta nulová vychovanost mě zaráží. Nejhorší je, že to nikomu ani moc nevadí..bojím se svatby, protože tam si fakt nebude mít nikdo co říct…máte to někdo podobně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
7.8.15 15:08

Máme to podobně, u mojí rodiny se cítíme oba v pohodě a u tchánovců se cítím jak cizinec, jsou pro mě úplně z jiné planety, ale snažím se přizpůsobovat, smát se jejich trapným vtipům a být trochu za burana…
nechci at mě před manželem pak pomlouvají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
7.8.15 15:11

@JaneDoe Já mám ještě ten problém, že jsem docela introvert, kdežto oni jsou hluční apod. Nesměju se jejich vtípkům a v podstatě jsem schopna prosedět klidně hodiny na jednom místě a moc toho nenamluvit, protože prostě nevím co říct na téma „Zakysaná smetana“ po dvacátý :/ Musí si pak myslet, že jsem buďto namyšlená nebo já nevím. Naštěstí je tchyně hrozně fajn ženská a s ní si dokážu jako s jedinou docela popovídat o různých věcech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
7.8.15 15:13

A proč nenahodíš nějaké nové téma ty? Neříkej, že kdyby ses zeptala: tatínku, a co si myslíte o situaci v Řecku/ o uprchlících/ o islamistech/ o suchu atd, že by se nechytli aspoň na chvíli. To jsou témata, která jsou tak nějak probíraná napříč společností, takže o tom museli aspoň slyšet. Zkus tu iniciativu taky někdy projevit ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
7.8.15 15:16

@Daduka Tohle se snažím dělat. Nedávno jsem říkala: A co říkáte na ty uprchlíky? Nedaleko se má stavět ubytovna…Moc se to nechytlo. Někdo se dokonce zasmál. Prostě mám pocit, že se i těmhle společenským tématům, které se dotýkají všech vyhýbají. Nevím proč. Možná prostě k tomu nemají co říct, nemají názor. nevím. Ale zkoušela jsem to a v podstatě zkouším pořád, ale když se nikdo nechytne, tak toho nechám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20156
7.8.15 15:28

A co tvůj přítel? Co na to říká on a o čem se s tebou baví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
7.8.15 15:29

Mam to podobne u jednech rodinnych znamych, kam jezdime nastesti jen jednou za rok. Pokud se me na neco zeptaji, odpovim neutralne, aby to odpovidalo jejich predstavam o svete, premuzu se k par otazkam ohledne deti a jinak se nezapojuju. jsou to taky takovi ti jednodussi lide bez zpusobu, nemame zadna spolecna temata 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
7.8.15 15:34

@Novire Se mnou se dokáže bavit o čemkoliv, máme společné zájmy, tam problém není. Když jsme však u jeho rodiny, tak se buď snaží přizpůsobit jim nebo taky moc nemluví. Možná taky cítí, že se baví o tématech, ke kterým my moc nemáme co říct. Nebo aspoň o nich nedokážeme mluvit tak dlouho jako oni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
7.8.15 21:12

Tak ja s timhle problem nemam. Jinak rexceno, nemam problem bavit se s nekym na urovni a ani mi nevadi vtipky, ani me neurazi. Ja si zas o takovych lidech myslim, ze jsou suchari. K tem tematum…ne kazdy sleduje deni a ne kazdeho to zajima. Neumim si predstavit, ze se budu bavit s lidma z rodiny o uprchlikach. Navic pri grilovacce predpokladam. Holt jsme asi ti jednodussi lide.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21936
9.8.15 08:59

Já s tímhle problém nemám.
Pracuji mezi lidma a bavím se s každým na jeho úrovni, to je nejlepší.
Hlavně že s těmi příbuznými nemusíš bydlet.
A děti si vychováš po svém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30885
9.8.15 09:12
@leslie01 píše:
Moje a přítelova rodina je diametrálně odlišná. Pokaždé když k nim mám jet, tak se jen třesu. Má sestru, která žije nedaleko s přítelem a dětma. Občas zaskočíme na návštěvu a to, co tam vidím je opravdu zvláštní. Švagr leží rozvalenej na gauči jen v trenkách, ze kterých mu čouhá…však víte co. To, že přijde návštěva ho nějak nedonutí k tomu, aby na sebe hodil alespoň to tričko a tepláky. Všud enepořádek. Max.se zeptají-chcete se napít? Já z mého dětství a rodiny tohle prostě neznám. Když přišla návštěva, tak by si táta v životě nedovolil i jen otevřít dveře v trenkách i kdyby šlo o jeho mámu. Moje mamka vždycky všechny pohostila, kafe, čaj, něco upečeného a když nic nebylo, tak se šlo třeba rychle do večerky.
Přítelovva rodina není lakomá, ale přijde mi, že nemají žádné způsoby. Na zahradě vyprávějí sprosté vtípky, které mě třeba jako holku (a nejen mě) urážejí. V podstatě se neumí bavit o ničem jiném než o nakupování. Vážně. Vždycky když tam jedu tak se sama sázím, jestli padne slovo o jídle. A padne. I tchán řeší jen akce v Kauflandu. Přinesou na zahradu masu a hodiny se baví o tom, jaký to maso je a kde je nejlepší, kde ho mají drahý a kde levný. Když se vyčerpá téma, tak je ticho. Do doby, než přijdou na řadu děti. A když mlčím a nezapojuji se, tak se na mě dívají jak na bubáka, že se neraduju z prvního bobku jejich vnoučka…
Když si vezmu setkání v naší rodině, tak jsme se dokázali bavit o čemkoliv. O situaci doma, ve světe, i o tom jídle klidně, o příbuzných, o filmech, vyprávěly se historky, vzpomínalo se…nikdy by mě nenapadlo, že by babička hodiny vykládala, kde koupila ty třešně. Jo jasně, zeptala jsem se jí a ona mi odpověděla a shodly jsme se na tom, že jsou dobrý, ale tím to haslo. Přítelovic rodina řeší jen slevy, jídlo a děti. Nejsou oto špatní lidí, ale ta nulová vychovanost mě zaráží. Nejhorší je, že to nikomu ani moc nevadí..bojím se svatby, protože tam si fakt nebude mít nikdo co říct…máte to někdo podobně?

prostě bereš si muže z primitivní a rozhledem omezené rodiny. Bavit se jen o slevách na žrádlo a harantech.Jsou intelektově omezení. Do takové rodiny bych nešla, lásla neláska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
11.8.15 08:53

Tak zas lepší, než kdyby dělali hogo fogo a přitom věděli prdlačky a mlely nesmysle o ekonomické situaci v Řecku, když se zkrátka o ekonomiku nezajímají. Někdy je to obyčejné buranství lepší. Apoň víš, že tě ničím nepřekvapí, pže kaufland je pro ně vděčné téma. A co třeba dovolené? Když jim přítel řekne, ať podají staré fotky, u toho se dá navykládat a zavzpomínat…

• Citovat
  • Upravit
30885
11.8.15 16:57
@kdochcekam píše:
Tak zas lepší, než kdyby dělali hogo fogo a přitom věděli prdlačky a mlely nesmysle o ekonomické situaci v Řecku, když se zkrátka o ekonomiku nezajímají. Někdy je to obyčejné buranství lepší. Apoň víš, že tě ničím nepřekvapí, pže kaufland je pro ně vděčné téma. A co třeba dovolené? Když jim přítel řekne, ať podají staré fotky, u toho se dá navykládat a zavzpomínat…

Kaufland, fotografie - téma na chvíli, na večer, ale ne na celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
11.8.15 20:03
@Burj Chalifa píše:
Kaufland, fotografie - téma na chvíli, na večer, ale ne na celý život.

No nevim, ze bych se zrovna chtela bavit prioritne na kazde grilovacce o politicke situaci… neznam nikoho, kdo se pri rodinnych seslostech nebavi o „nicem“ a nezertuje. Aspon ne cely vecer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 16:46

U nás díku bohu zatím vše funguje, obě naše rodinky si sedly skvěle :). Jen rodina z mamčiny (rodiče jsou rozvedení) strany postrádá trochu taktu a jelikož skoro všichni žijí již delší dobu na vesnici, postrádají i slušnější vychování a proro se stydím přivést přítelovi rodiče k mamce domů, všude zakouřeno, neuklizeno a o stavu v ledničce se nechci ani vyjadřovat. Přesto jejich život respektuji a neodsuzuji, protože tam s nimi žít nemusím. Je to jako by byli z jiného světa :), zvláště když pro alkohol nejdou daleko a pak z toho vznikne jen spousta problémů… Z tohoto důvodu se obávám, že na mojí svatbě dojde k nějakému trapasu :D. Ze své zkušenosti vím, že každý je pohostinný jinou měrou. Mě to baví, takže dokážu z ničeho připravit bohaté švédské stoly, a znám i takové lidi, kteří jsou sice vstřícní, ale v jejich přítomnosti dlouho nikdo nevydrží, protože mají opravdu,,duchaplné názory", které postrádají jakýkoliv smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama