Rozdivočelé děti příbuzných

Anonymní
17.4.21 00:50

Rozdivočelé děti příbuzných

Kousek od nás bydlí manželův bratranec s rodinou, děti jsou podobného věku jako naše, vycházíme spolu dobře, vídáme se velice často. Děti ale odrůstají batolecímu věku, kdy člověk nad ledasčím mávne rukou. No zkrátka a dobře, začíná se projevovat povaha a asi i výchova dětí, a mě už se to přestává libit. Syn se od jejich dcerky vyloženě učí lumpárny a různé úšklebky, zlobení, naschvály. Jsem si vědomá toho, že nemůžu z dětí vychovávat skleníkové kytičky, ale už tak jsou dost divoké a aby vyloženě pochytávaly zlobení, to se mi nelíbí. I ledacos zkousnu, ale aby mě už i jiní lidé upozorňovali, co se to s naším synem stalo, že se chová jak urvaný ze řetězu, to je za mě moc. Zkoušela jsem omezit kontakt na minimum, ale jelikož bydlíme opravdu kousek, chodíme kolem, děti na sebe volají a úplně se tomu vyhnout nedá. Na některé věci už jsem i upozornila, že tohle opravdu moje děti učit nebudou, to jejich máma začala převracet v legraci…manžel určitě omezovat kontakt nechce, bere je za dobré známé. Mám vůbec možnost to nějak ovlivnit? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63520
17.4.21 01:00

Ano, ukázat jim správný příklad a sdělit, že chování druhého není v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
17.4.21 01:00

Asi nemáš. Děti jsou děti. Jestli chceš mít dítě poslušné, zavřené doma, tak to tak měj. Ale jaký koliv kontakt s dalšími dětmi, je v pořádku ne? Ať se projeví ať blbnou.Co bych za to dala já být zase dítě a moc si dělat " co chci " :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1024
17.4.21 02:15

:lol: tak rozjívit se děti mohou i bez odkoukání od někoho ;) prostě věk.
Mám syna 2,5 let a ještě půl roku zpátky to bylo klidné tiché hodné dítě. Teď? Provokatér, pusu nezavře, i když si hraje ječí u toho, neposlouchá, předvádí se… tak je to třetí dite tak doufám z toho taky vyroste

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21225
17.4.21 02:46

No a az zacnou chodt do skolky, tak to jeste pritahnou veci… :mrgreen: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
17.4.21 06:06

Prosimtě, můžeš to nějak více specifikovat? Rozdivočelost je velmi široký pojem, který zahrnuje jak uřezání hlavy koťátku, tak příchod na večeři ve fraku, namísto žaketu a její následnou konzumaci pouze dezertní vidličkou. Záleží jak moc jste pinktlich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12293
17.4.21 06:32

Podle mě vidíš svoje děti nekriticky a deti bratrance jsou holt nejhorší. Špatný přístup, tvůj, to je celé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
17.4.21 06:45

Já si myslím, že každá máma vidí cizí děti horším pohledem. Protože u těch svých znáš i ty dobré stránky velice zblízka a ty většinou převažují. Je normální, že ve společnosti dětí se jeden druhého snaží trumfnout a myslím si, že je to zdravé. Na tobě je, abys dětem vysvětlila, co smí a co ne. Náš syn má taky takhle divokého kamaráda. Je to takový generál a náš malý je o půl roku mladší a navíc takové to dítě, co se snaží každému vyhovět. Nechávám ho, ale učím ho, že si nemůže nechat vše líbit a bránit se. Když po něm dělá blbiny, tak mu vysvětlím, že je to špatně protože…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5267
17.4.21 06:50

Já tě asi chápu. U nás zabralo - ale to už byly děti školkové - že jsem řekla, že co dovolí jiná maminka, já ne. A oni mají za mámu mě. Takže pokud třeba Pepíček mluví sprostě a jeho mamince to nevadí, tak mě to u mých dětí vadí a jelikož byli poučeni, příště bude trest. A funguje to… když něco dělají, co nechci, tak se jen zeptám, kdo to dělal, že u nich nejsme a jsme doma a děti už ví, že toto u nás neprojde. Ale teď už jsou školáci, tak už mají náš systém zažitý…
potom oblíbenou odpovědí bylo - ale Pepíček (případně všichni) to dělá (dělají) také. Na to máme my “a když se půjde Pepíček (všichni) utopit, půjdeme také, nebo si to rozmyslíme?”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10038
17.4.21 06:54

Ale tak co budeš dělat až bude ve školce nebo škole? Můj syn je také opravdu hodně divoké dítě, ale neokoukal to od nikoho, protože se většinou stýkáme s klidnými dětmi. To dítě nejde izolovat od „špatných vlivů“ ale je určitě důležité naučit ho to, jak s těmi špatnými vlivy správně naložit. Protože jakmile se dostane do kolektivu, tak teprve uvidíš jaké mohou ostatní děti být. A věř, že ne vždy to je jen špatnou výchovou rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 07:13

Tak nijak kriticky je nevidím, prostě jsou nechutně divocí a kazí mi syna :P, syn má 4, školku před koronou už zažil a právě on byl spíš ten vejlupek, takže se až tak moc neměl jak zkazit. :mrgreen: Vcelku běžně už odpověděl na otázku, když se ho někdo třeba ptá, co měl na oběd nebo někam přijde, bez problémů pozdravit, vydržet aspoň chvíli sedět bez skopičin, teď je opravdu jak z divokých vajec, místo odpovědí je to nějaká blbost - blbabla, bleble, neustálé pošklebky, předvádění se, místo aby se hrál, sesype věci na jednu hromadu a utíká pryč.. Jako přežiju to, ale právě se ptám, jestli se tomu nedá nějak víc vyhnout. :nevim:

Příspěvek upraven 17.04.21 v 07:43

• Citovat
  • Nahlásit
1758
17.4.21 07:34

Jsou vždycky vtipné ty matky těch malých dětí, nejlíp zatím jedináčků. :mrgreen: to není myšlené nijak zle. On je taky většinou rozdíl holka kluk, ti kluci prostě bývají větší raubíři. Škola a školka taky udělá své, ty se můžeš snažit vysvětlovat, ale někdy je to houby platné. Moje děti jsou taky jak urvané z řetězu, zvlášť teď po roce lockdownu, kdy jiné děti viděly minimalne. Dokud ale nelítaji facky nebo sprostá slova, tak nezasahuju. :mrgreen: a doufám, že si o mé kamarádky/příbuzné neříkají to samý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18429
17.4.21 07:37
@g.sandova píše:
Podle mě vidíš svoje děti nekriticky a deti bratrance jsou holt nejhorší. Špatný přístup, tvůj, to je celé.

Jo jo „selhání“ vlastní výchovy hned hodit na bratrance a jeho ženu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5778
17.4.21 07:39

A nechybí mu spíš ta školka? Mám opravdu velice akční dítě na zadku vydrží sedět pár vteřin a pak letí jinam, co není školka je to podstatně horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
17.4.21 08:21
@Anonymní píše:
Tak nijak kriticky je nevidím, prostě jsou nechutně divocí a kazí mi syna :P, syn má 4, školku před koronou už zažil a právě on byl spíš ten vejlupek, takže se až tak moc neměl jak zkazit. :mrgreen: Vcelku běžně už odpověděl na otázku, když se ho někdo třeba ptá, co měl na oběd nebo někam přijde, bez problémů pozdravit, vydržet aspoň chvíli sedět bez skopičin, teď je opravdu jak z divokých vajec, místo odpovědí je to nějaká blbost - blbabla, bleble, neustálé pošklebky, předvádění se, místo aby se hrál, sesype věci na jednu hromadu a utíká pryč.. Jako přežiju to, ale právě se ptám, jestli se tomu nedá nějak víc vyhnout. :nevim:Příspěvek upraven 17.04.21 v 07:43

jsou nechutně divocí a kazí mi syna…no už tahle formulace o něčem vypovídá :roll:.Co si asi tak myslíš, že rozumného se s tím dá dělat? Jestli chceš pokazit vztahy se širší rodinou a možná i s manželem trvej na tom, že se nebudou stýkat, nebo začni bratrancovy děti „vychovávat“, to bude mít podobný efekt
Svět se fakt nebude točit, podle toho co chceš Ty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat