Reklama

Rozdvojená osobnost dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anyshka
Povídálka 46 příspěvků 05.03.18 21:40
"Rozdvojené" chování dítěte

Zdravím vás. Máme s přítelem problém. On má dcerku z předešlého vztahu. Je svěřená matce a my si ji vyzvedáváme každé úterý a vracíme ve středu a každý druhý víkend od pátku do neděle. Teď nedávno jsme od sousedů matky slyšeli, že když je doma vzteká se, vříská, prostě spratek nejhoršího kalibru. Když je ale s námi, nic takového nikdy nedělá. Když pominu počáteční pláč, že chce za maminkou, nikdy si nic nevynucovala, když jsme jí nedali vše, na co ukázala, jen mávla rukou, prostě andílek. Jen dvakrát se nám stalo, že se zasekla před námi a ten výstup se nedá slovy popsat. Poprvé, když jsme udělali „přátelké“ setkání na karnevale, po kterém jsme si ji měli odvézt a ona prohlásila, ze s námi nejede a mami zařiď to. Podruhé, když jí s sebou nechtěli dát tablet.
Je mi jasné, že s tím vztekáním nic nezmůžeme a jsem vděčná, že s námi je to zlatá holka. Jen mám obavu, když tak snadno přepne z jedné povahy na druhou, jestli to není nějak podezřelé. Chtěla bych s ní zajít k psychologovi, problém je, že matka zásadně popírá, že by s malou měla jakýkoliv sebemenší problém, takže „jediný, kdo potřebuje navštívit psychologa, je otec“ (jejími slovy).
Nemáte nějaký nápad, co s tím, jak přesvědčit matku, že by mohlo jít o zdraví její holčičky, popřípadě co s tím můžem dělat my, když nic nezmůžem? :(

Příspěvek upraven 06.03.18 v 17:58

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2755 příspěvků 05.03.18 21:45

Kolik jí je? Pokud 3, je to zcela běžné období vzdoru. Pokud víc jak šest, může to být něco jiného, ale rozhodně ne rozdvojená osobnost.

MartinaIrena
Echt Kelišová 9964 příspěvků 05.03.18 21:45

A proc propana krale resite chovani ditete, kdyz je s matkou? Na zaklade nejakho drbu od souseda? Na tvem miste bych se uklidnila a dite nikam netahala. Kdyz je s vama, je v pohode, tak co resis?

Knihomyš
Extra třída :D 10535 příspěvků 05.03.18 21:46

Tak s psychologem se můžeš poradit i bez přítomnosti holčičky (on na ní asi stejně v tu chvíli nic nevykouká). Ale nijak divné mi to nepřijde, lidi se prostě chovají k různým lidem a v různých situacích různě, no. A děti v tom jsou takové zjevnější, prostě jdou tam, kam se jim dovolí.
Samozřejmě mi to nepřipadá dobře, o zábavu máte asi do budoucna postaráno, ale nic, co by měl řešit psycholog, tam nevidím.

Fíková
Kelišová 5317 příspěvků 05.03.18 21:46

:mrgreen: to je úplně normální, že děti se s matkou chovají mnohem hůř, než s jinými lidmi.

saphire
Kelišová 6531 příspěvků 05.03.18 21:48

@Anyshka je to smutné ale co když máš ty obavy jen ty? :nevim: jinak je to hranicemi a rozdílným způsobem výchovy a přístupu k dceři. Přemýšlet o rozdvojené osobnosti určitě nemusíš ;)
Psychologa (dle mého) by měli prvořadě navštívit rodiče, to děcko je v tom vlastně nevinně a otci nikdo nebrání psychologa samostatně navštívit a poradit se, ale bude to rada na jednostranný pohled jen jednoho z rodičů.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15590 příspěvků 05.03.18 21:49

Především nezminuješ věk dívenky…A před­pokládám, že sama děti ještě nemáš. Jinak bys věděla, že děcka jsou komedianti a změny nálad, at už spontánní, nebo účelové, jsou naprosto běžné.
Ty jako macecha nemáš co vodit holku k psychiologovi. To je věc jejího otce a vlastní mámy. Z mého pohledu žádného nepotřebuje, reaguje jen na nevyrovnané vztahy dospěláků ve svém okolí.

Příspěvek upraven 05.03.18 v 21:49

Helileli
Závislačka 2755 příspěvků 05.03.18 21:49
@Fíková píše: :mrgreen: to je úplně normální, že děti se s matkou chovají mnohem hůř, než s jinými lidmi.
:lol: asi tak nejak :palec:

Lucie_Sx
Závislačka 2972 příspěvků 05.03.18 21:50

Kdybych já byla v roli té matky, tak bych viděla pěkně rudě a za rámeček by sis to nedala. Dítě mají na starosti jeho rodiče, nikoliv ty.
Je běžné, že dítě si nejvíc dovolí k matce, protože vůči ní se cítí nejvíc v bezpečí a tudíž se nebojí zkusit projevit (takto to kdesi vysvětloval jakýsi psycholog).

anahry
Kecalka 354 příspěvků 1 inzerát 05.03.18 21:50

A kolik je holčičce? Já myslím, že je to úplně normální. Moje děti se se mnou také chovají podstatně hůř než třeba s manželem. Tím nechci říct, že jsou to spratci, ale zkrátka u mně zkouší, kam až můžou. S manželem o samotě to jsou andílci. A teda fakt mě nenapadlo to řešit u psychologa…

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 05.03.18 21:52

To je úplně normální :) Třeba ví, že si u maminky vše vydupe, tak to prostě dělá :) Vůbec to neznamená žádnou rozdvojenou osobnost ;)

Crystal87
Generální žvanilka 23786 příspěvků 05.03.18 21:53
@Fíková píše: :mrgreen: to je úplně normální, že děti se s matkou chovají mnohem hůř, než s jinými lidmi.

Jo tak tohle je je skvělé řečeno :mrgreen: bohuzel :lol:

Alušáček
Závislačka 3075 příspěvků 05.03.18 21:55

@Anyshka Nepíšeš kolik je holčičce, předpokládám kolem 3let. V tomto věku se děti běžně vztekají, nálady mění z vteřiny na vteřinu, v jednu chvíli je z andílka ďáblík a neznamená to že mají nějakou poruchu a potřebují psychologa. Že s vámi je hodnější než s maminkou taky není divné, tráví s ní mnohem víc času, tudíž i těch běžných stresových situací zažívají spolu víc.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 05.03.18 21:56
@Anyshka píše:
Zdravím vás. Máme s přítelem problém. On má dcerku z předešlého vztahu. Je svěřená matce a my si ji vyzvedáváme každé úterý a vracíme ve středu a každý druhý víkend od pátku do neděle. Teď nedávno jsme od sousedů matky slyšeli, že když je doma vzteká se, vříská, prostě spratek nejhoršího kalibru. Když je ale s námi, nic takového nikdy nedělá. Když pominu počáteční pláč, že chce za maminkou, nikdy si nic nevynucovala, když jsme jí nedali vše, na co ukázala, jen mávla rukou, prostě andílek. Jen dvakrát se nám stalo, že se zasekla před námi a ten výstup se nedá slovy popsat. Poprvé, když jsme udělali „přátelké“ setkání na karnevale, po kterém jsme si ji měli odvézt a ona prohlásila, ze s námi nejede a mami zařiď to. Podruhé, když jí s sebou nechtěli dát tablet.
Je mi jasné, že s tím vztekáním nic nezmůžeme a jsem vděčná, že s námi je to zlatá holka. Jen mám obavu, když tak snadno přepne z jedné povahy na druhou, jestli to není nějak podezřelé. Chtěla bych s ní zajít k psychologovi, problém je, že matka zásadně popírá, že by s malou měla jakýkoliv sebemenší problém, takže „jediný, kdo potřebuje navštívit psychologa, je otec“ (jejími slovy).
Nemáte nějaký nápad, co s tím, jak přesvědčit matku, že by mohlo jít o duševní zdaví její holčičky, popřípadě co s tím můžem dělat my, když nic nezmůžem? :(

obvyklé je, že hůř se dítě chová tam, kde je více v bezpečí, má jistotu a popustí uzdu svému „horšímu“ já… protože může, protože se uvolní všechny tlaky a emoce

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 05.03.18 21:57

Mě taky dcerka ( v létě ji budou 4) dělá scény pouze se mnou nebo prede mnou a to skoro pořád i kvůli tomu, že se jí odpoledne nelíbí tričko, které si ráno vybrala. S kýmkoli jiným je to stále se usmívající blondaty andílek grrrr :cert: :cert:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama