Rozejít se nebo to ještě zkusit?

Anonymní
17.3.21 23:24

Rozejít se nebo to ještě zkusit

Ahoj,
přejdu rovnou k problému…
Máme s přítelem pár měsíců před svatbou, (jednou odložena kvůli covidu). Jsme spolu 6 let a máme spolu dům, ve kterém žijeme a zároveň po částech rekonstruujeme. Snažíme nebo tedy snažili jsme se i o mimčo. Je mezi námi rozdíl 6 let.
Již loni před plánovanou svatbou mne napadlo, zda je to ten, s kterým chci strávit zbytek života a že vlastně již nic nového nevyzkouším a nezažiju…
před půl rokem se k tomu přidalo to, že vlastně ani nevím zda ho miluji. Je na mně hodný, jen si málo povídáme a poslední dobou ani nemám chuť na sex s ním.. přijdu si že jsme jako dva kamarádi žijící vedle sebe… On ale mě má stále rád a snaží se aby to klapalo… jen nevím zda jsem schopná vykřesat nějakou jiskřičku lásky když to tak řeknu…bolí mě to vůči němu a nevím co mám vlastně dělat… Byl někdo ve stejné situaci? Co jste dělali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.3.21 00:00

J

Jsem v te fazi ale z druhe strany.. muz me odmita, citim jak ochladl, ale nerekne proc.. jestli ti muzu poradit a pokud to tedy sama vis jaky je duvod - rekni mu vse jak se citis. Budes k nemu aspon fer a bud se domluvite co dal nebo pujdete od sebe. Takhle nejste stastny ani jeden

• Citovat
  • Nahlásit
9699
18.3.21 00:39

Jestli jsi hodně mladá, řekněme kolem 25, tak si promysli rozdělení majetku a risknout změnu se může vyplatit.
Akorát také nemusí, předem bych se rozhlédla, jestli vůbec znáš chlapa, co stojí za řeč. Ono jim mnoho není a já si třeba myslím, že člověk potká 1, možná 2 lidi za život, se kterými to vůbec má dlouhodobou šanci. A někdo neprožije ani delší dobu ve vztahu, po pár letech s každým skončí nebo to je skončeno s ním.
Jestli máš po 30, tak máš podle mně mizivou šanci. Soudím podle mé sestřenice, která se ve 32 letech rozešla a už nikoho nenašla ani na pořádné chození, natož na svatbu. Přitom pěkná holka. U rozvedených bych řekla, že jenom max. 30% z nich našlo někoho pro život. Přijde mi, že s málokým vůbec lze žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
18.3.21 01:41

Ještě mi tam chybí, že je na obzoru někdo nový, neokoukaný.
A protože stávajícímu příteli nemáš co vyčíst, tak ho jen nemiluješ :jazyk:

Dělej jak umíš - rozejdi tě, najdi si nějakého pitomce co ti pomůže rozfofrovat prachy, kterými tě přítel vyplatí. Jdi a s chutí si nabij ústa.

Máš víc něž 95% populace, tak proč si nezkomplikovat život :think:
Nepochybuji, že tvoje místo bude rychle obsazeno ženou, která si vztahu bez velkých problémů bude vážit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3308
18.3.21 07:59

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
18.3.21 08:09
@LaPaloma píše:
Jestli jsi hodně mladá, řekněme kolem 25, tak si promysli rozdělení majetku a risknout změnu se může vyplatit.
Akorát také nemusí, předem bych se rozhlédla, jestli vůbec znáš chlapa, co stojí za řeč. Ono jim mnoho není a já si třeba myslím, že člověk potká 1, možná 2 lidi za život, se kterými to vůbec má dlouhodobou šanci. A někdo neprožije ani delší dobu ve vztahu, po pár letech s každým skončí nebo to je skončeno s ním.
Jestli máš po 30, tak máš podle mně mizivou šanci. Soudím podle mé sestřenice, která se ve 32 letech rozešla a už nikoho nenašla ani na pořádné chození, natož na svatbu. Přitom pěkná holka. U rozvedených bych řekla, že jenom max. 30% z nich našlo někoho pro život. Přijde mi, že s málokým vůbec lze žít.

Je ovšem kouzelné, že to tvrdí jak ženy o mužích, tak muži o ženách. Takže ten problém je zřejmě u všech, a především u těch, co tvrdí, že z toho důvodu nemohou nikoho najít :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
18.3.21 10:42
@Anonymní píše:
Jsem v te fazi ale z druhe strany.. muz me odmita, citim jak ochladl, ale nerekne proc.. jestli ti muzu poradit a pokud to tedy sama vis jaky je duvod - rekni mu vse jak se citis. Budes k nemu aspon fer a bud se domluvite co dal nebo pujdete od sebe. Takhle nejste stastny ani jeden
Řekla jsme mu co cítím řekla jsem mu důvody proč mám pocit že se to stalo… Buďto se t důvody snaží jakoby shodit tím ze řekne ze to neni pravda nebo si to nemysli… Ja mu vzdy odpovím že pro mě to tak ale je a ja to tak cítím…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
18.3.21 10:43
@LaPaloma píše:
Jestli máš po 30, tak máš podle mně mizivou šanci. Soudím podle mé sestřenice, která se ve 32 letech rozešla a už nikoho nenašla ani na pořádné chození, natož na svatbu. Přitom pěkná holka. U rozvedených bych řekla, že jenom max. 30% z nich našlo někoho pro život. Přijde mi, že s málokým vůbec lze žít.

Ano, je mi 25, a tohle je můj prakticky druhý delší vztah nebo delší predtim jsem chodila 1rok na střední s někým a potom jsem hned zacla chodit s nynějším přítelem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
18.3.21 10:47
@Josef_t píše:
Ještě mi tam chybí, že je na obzoru někdo nový, neokoukaný.
A protože stávajícímu příteli nemáš co vyčíst, tak ho jen nemiluješ :jazyk:

Dělej jak umíš - rozejdi tě, najdi si nějakého pitomce co ti pomůže rozfofrovat prachy, kterými tě přítel vyplatí. Jdi a s chutí si nabij ústa.

Máš víc něž 95% populace, tak proč si nezkomplikovat život :think:
Nepochybuji, že tvoje místo bude rychle obsazeno ženou, která si vztahu bez velkých problémů bude vážit.

Na obzoru nikdo není ani novy, ani neokoukany… Jen mi prijde ze jsem si uvědomila kdyz je to muj první takto dlouhý vztah ze vlastně jsem nic nezažila, nevyzkousela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
18.3.21 10:48
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9699
18.3.21 10:58
@inkognit píše: Řekla jsme mu co cítím řekla jsem mu důvody proč mám pocit že se to stalo… Buďto se t důvody snaží jakoby shodit tím ze řekne ze to neni pravda nebo si to nemysli… Ja mu vzdy odpovím že pro mě to tak ale je a ja to tak cítím…

Tak to ukonči. Máš pocit, že jsi málo zažila a že vám to stejně neklapne, na tom těžko založíš celou společnou budoucnost.
Lepší teď než později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 13:09

@inkognit pokud nechape nebo nechce syset co rikas tak je to take spatne ale. Ukonci to neni to ono pochybnosti nemas mit ve spravnem vztahu

• Citovat
  • Nahlásit
1932
18.3.21 15:08
@Anonymní píše:
@inkognit pokud nechape nebo nechce syset co rikas tak je to take spatne ale. Ukonci to neni to ono pochybnosti nemas mit ve spravnem vztahu

To jsem si taly říkala, ze kdyz by to bylo to ono tak asi nemám pochybnosti zda je to ten pravý a ten s kterým zůstanu už navždy… Nevím proč ty pochybnosti přišly tak z ničeho nic da se říct.. Achjo.. Je to těžký… Vím ze me ma rád i mi to říká a ted je to doma takové všelijaké.. Nevím jak se na něj dívat zda mu můžu dát ousu nebo obejmout, když to udělám je tk takový.. Prostě jakoby ze zvyku.. Necítím tam ani tu vášeň třeba… Sexu se ted prakticky vyhýbám i když on by chtěl… 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
18.3.21 15:42
@inkognit píše:
Ano, je mi 25, a tohle je můj prakticky druhý delší vztah nebo delší predtim jsem chodila 1rok na střední s někým a potom jsem hned zacla chodit s nynějším přítelem..

To jsem si myslela. Co na to říct - nezažila jsi žádný špatný vztah, pálí Tě dobré bydlo, bereš váš vztah jako samozřejmost a myslíš si, že jinde je třeba tráva zelenější. Není. Každý vztah časem zevšední a za pár let v jiném vztahu budeš řešit to samé. A ono těch hodných, spolehlivých chlapů zas tak moc není. Myslím, že nemá cenu Ti radit, že už jsi stejně rozhodnutá. Zase na druhou stranu - ona je každá zkušenost cenná, i ta špatná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
18.3.21 15:55
@inkognit píše:
To jsem si taly říkala, ze kdyz by to bylo to ono tak asi nemám pochybnosti zda je to ten pravý a ten s kterým zůstanu už navždy… Nevím proč ty pochybnosti přišly tak z ničeho nic da se říct.. Achjo.. Je to těžký… Vím ze me ma rád i mi to říká a ted je to doma takové všelijaké.. Nevím jak se na něj dívat zda mu můžu dát ousu nebo obejmout, když to udělám je tk takový.. Prostě jakoby ze zvyku.. Necítím tam ani tu vášeň třeba… Sexu se ted prakticky vyhýbám i když on by chtěl… 🙈

Máte přechozený vztah. Navíc Ty jsi hodně mladá, on je zjevně Tvůj dosud jediný vztah. Já bych to na Tvém místě ukončila. Může se Ti ale stát, že lepšího už nenajdeš. I to se prostě stává. Pak poneseš následky svého rozhodnutí. :nevim:

Kromě společného bydlení nemáte společného nic. Svatba se odložila na neurčito, i to by pro mě bylo znamené. Myslím si, že bys časem stejně začala hledat, kde je tráva zelenější a to už by mohly být na světě i společné děti, které by celou tu situaci značně zkomplikovaly. Kdyby Ti bylo 35 let, chápala bych váhání, zda neuspokojivý vztah ukončovat nebo ne, ale v 25ti letech máš celý život před sebou. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat