Rozejít se s rodinou? Ve zlém

Napsat příspěvek
3923
21.4.17 10:47

No Péťo, máš to opravdu těžký a Tvou situaci nezávidím. U nás jsou v rodině také dost pošramocené vztahy a to hlavně mezi mnou a otcem (naši jsou rozvedený a on bydlí asi 50 km ode mně), jelikož ve stejném baráku bydlí babička a nevlastní sestra, tak tam občas jedu. S otcem prohodím pár vět a jinak se bavím jen s babí a sestrou. Většinou po něm nic nechci a pokud už něco potřebuji (je automechanik), tak jsem připravená i za blbej olej zaplatit, protože dle něj zadarmo ani rodině..Asi bych být Tebou s rodinou vztahy jako takové úplně neutínala s tím, že bych k otci a bratrovi přestala jezdit a počkala až se ozvou samy či se staví. Nedělej si s tím zbytečně těžkou hlavu, některý rodinný příslušníci za to fakt nestojí i když je to smutný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 10:47

Děkuji všem za názory, jen dodám že křoviňák byl jen poslední kapka. Nešlo samo o tu věc, ale o princip. Nikdy jsem od nich nic nechtěla. Když jsem platila za matku ty dluhy tak bratr řekl že nemá peníze a že nemůlže za to že ho vesmír tak potrestal že má takovou matku. Přemýšlela jsem že zajdu k psychologovi se poradit, jakože od někoho nezávislého. Já jsem byla vždy ta silná a samostatná, nikdy jsem si nestěžovala a vždy se starala sama.
Celé dětství a pubertu jsem se těšila až budu dospělá a nebudu muset být v tom pekle doma. No teď v dospělosti mě to pronásleduje jako Adams family :lol: Petra.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.17 10:54

Jo ještě teda ohledně přítele, ten to všechno vidí a ví i jaké jsem měla dětství. Otce i bratra pořád tak nějak bral kvůli mě a kvůli matce. Ale ví jak o něm mluví a co o něm říkají a já vidím jak moc ho to mrzí. Teď po té aféře s křoviňákem řekl že už je nechce vidět a že respektuje pokud já se s nimi chci dál vídat, že přežije i ty bratrovi návštěvy u matky, ale že tam už nikdy nepojede a nechce s nimi mluvit, že není žádnej hard aby se k němu takhle někdo choval. To mě mrzí nejvíc. Nejhorší je že ti dva si vůbec neuvědomují že dělají něco špatně, když jim něco řeknu tak dělají jakoby nic a přijdou a při další návštěvě to probíhá tak že brácha řekne „čus ségro, jak se máš, co barák?“ a tata řekne „ahoj Peťulko to jsem rád že jsi tady, mám tě moc rád víš? a co dělá Lukáš- přítel? pracuje na baráku? nebo se fláká“ no a ve mě už vře krev. Petra.

• Nahlásit
  • Citovat
24585
21.4.17 10:55
@Anonymní píše:
Děkuji všem za názory, jen dodám že křoviňák byl jen poslední kapka. Nešlo samo o tu věc, ale o princip. Nikdy jsem od nich nic nechtěla. Když jsem platila za matku ty dluhy tak bratr řekl že nemá peníze a že nemůlže za to že ho vesmír tak potrestal že má takovou matku. Přemýšlela jsem že zajdu k psychologovi se poradit, jakože od někoho nezávislého. Já jsem byla vždy ta silná a samostatná, nikdy jsem si nestěžovala a vždy se starala sama.
Celé dětství a pubertu jsem se těšila až budu dospělá a nebudu muset být v tom pekle doma. No teď v dospělosti mě to pronásleduje jako Adams family :lol: Petra.

To není špatný nápad, zajdi se poradit do poradny. nezávislý odorník je nejlepší.
Já to prostě vidím z pohledu té mámy, že syna omlouvá je normální, je to prostě její dítě a tím bude, i kdyby byl zloděj a vrah, jo? takže bych vztahy nechala tak jak jsou. Tu návštěvu jednou za měsíc bych zkousla, a ostatní - ty nesplněné sliby a půjčky a tak, bych jednoduše brala jedním uchem tam a druhým ven. Asi tak. Já jsem stará a už dávno nejsem radikální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
21.4.17 10:56
@Anonymní píše:
Utni styk, zbytečně tě takové vztahy vysávají. Hodně dlouho jsem se snažila držet rodinu pohromadě. Nakonec jsem byla ta nejhorší. Moc jsem se trápila, ale nakonec jsem ukončila veškeré styky a dýchá se mi mnohem líp. Měla jsem to udělat dávno a nenechat sebou manipulovat. S maminkou si sedni a vysvětli jí to, určitě tě pochopí.

mam stejnou zkusenost. delat neco na silu kvuli ostatnim je vzdycky na houno.me to nic dobryho neprineslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4018
21.4.17 11:12
@Anonymní píše:
Jo ještě teda ohledně přítele, ten to všechno vidí a ví i jaké jsem měla dětství. Otce i bratra pořád tak nějak bral kvůli mě a kvůli matce. Ale ví jak o něm mluví a co o něm říkají a já vidím jak moc ho to mrzí. Teď po té aféře s křoviňákem řekl že už je nechce vidět a že respektuje pokud já se s nimi chci dál vídat, že přežije i ty bratrovi návštěvy u matky, ale že tam už nikdy nepojede a nechce s nimi mluvit, že není žádnej hard aby se k němu takhle někdo choval. To mě mrzí nejvíc. Nejhorší je že ti dva si vůbec neuvědomují že dělají něco špatně, když jim něco řeknu tak dělají jakoby nic a přijdou a při další návštěvě to probíhá tak že brácha řekne „čus ségro, jak se máš, co barák?“ a tata řekne „ahoj Peťulko to jsem rád že jsi tady, mám tě moc rád víš? a co dělá Lukáš- přítel? pracuje na baráku? nebo se fláká“ no a ve mě už vře krev. Petra.

Odpovědˇ: na co to potřebuješ vědět??? 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
21.4.17 11:13

Já radu asi moc nemám, ale chtěla bych jen říct, že tě obdivuji, že to vše zvládáš, že se a mamku staráš, musíš být nesmírně nesobecká, empatická a hodná žena. To by každý neudělal. A chování bratra a táty by mě velice naštvalo, vůbec se ti nedivím. Bratr je asi opak tebe, sobec a pokrytec. No já osobně bych se jim vyhýbala, ale to je jen můj názor, podle toho, co jsi popsala. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
21.4.17 11:18

Určitě zkus zajít za psychologem, který tě vyslechne a třeba si něco uvědomíš… Dobrý psycholog by ti neměl radit, co máš dělat, ale měl by klást otázky a ty si těmi odpověďmi na to přijdeš. Anebo doporučuji třeba nějaké krizové centrum. Třeba u nás jedno je - je bezplatné, anonymní, přijdeš tam, řekneš, co tě tíží a pracovník tě vyslechne. Ale i ten psycholog může být fajn. Jak tě poslouchám, vidím tam více náročných okamžiků, pak stačí jedna blbost (křovinořez) a člověka to opravdu dostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4018
21.4.17 11:19
@Anonymní píše:
Máma to samozřejmě všechno vidí a chápe, vidí i to že na ni bratr kašle, ale pořád se snaží ho obhajovat sama před sebou. Další věc kterou jsem nenapsala je že mamka má schizofrenii. Projevilo se to u ní po rozvodu, stresy, soudy atd. Pak se léčila a byla jak takš v pohodě, chodila do práce, našla si práci v Německu, je lékařka.
Já se odstěhovala od ní z bytu k příteli, ale časem se jí to vrátilo, nesměla už pracovat. To bylo v době kdy jsem zdědila ten domek. Bylo toho na nic moc, ale pořád chtěla být soběstačná a bydlet sama, no už se to nedalo. Díky své nemoci přišla o veškeré úspory a stejně by nedokázala táhnout byt sama, tak jsem byla ráda že mám ten domek a můžu ji mít na očích. Pochopila že sama žít nemůže a vzala to jako fakt. Máma má jen ten invalidní, z toho sotva vyžije a to po ní samozřejmě nechci nic na bydlení ani energie. Jídlo taky nakupujeme my a ona si splácí ještě jeden poslední dluh co si udělala v době kdy se jí nemoc vrátila, dva dluhy jsme za ni zaplatili my, brácha se distancoval. Zůstávají jí tak 4 tisíce a bratr ten sr*č vždycky když přijde tak mu není blbý si od ní vzít tisícovku na benzín za to že za ní vůbec přijel těch 15 kilometrů.
Když měla matka nějaký problém a já mu volala že jsem v práci (pracovala jsem v té době 300km od domova) jestli by tam zajel a vyřešil to tak mohl jen jednou a pak už nikdy, později mi začal vypisovat smsky že ode mě není rozumné pracovat tak daleko když je matka nemocná a že bych se jí měla věnovat. Chápete to? Když byla v nemocnici jezdila jsem za ní 3× týdně těch 300km a on za ní byl 2× za celý tříměsíční pobyt a to bydlí 15km daleko. Na práci jsem se vykašlala a našla si jinou, ale mám pocit že jsem se obětovala až dost a pořád to podle matky není dost, nechala jsem super práci co jsem milovala a byla dobře placená. Stále mi něco vyčítá a bratra miluje nadevše. Nevím, chápu že život není spravedlivý, ale občas přemýšlím čím jsem se provinila že mě takhle trestá. Petra.

Zlato, to nevíš, že ten co se stará, je často ten nejhorší? A ti, co se staví jednou za mesíc na návštěvu, jsou milovaná rodina? Tak teď už to víš :hug:
Omez komunikaci. Pokud máma začne o bráchovi nebo Ti něco vyčítat, tak v klidu řekni, že tohle téma už jste řešili, že se na něm neshodnete a Ty že se nechceš hádat a odkráčej středem. a garantuju Ti, že od momentu kdy budeš držet v ruce vlastní pozitivní těhotenský test, tak Ti budou názory, ocenění, výčitky příbuzenstva u zadku :kytka: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3548
21.4.17 11:25

Ještě bych Ti ráda vyjádřila podporu, je skvělé, jak se staráš o maminku i tchýni, o které tedy padla jen zmínka.
Finanční záležitosti, které popisuješ, také v rodině něco obdobného probíhalo, jednalo se o sourozence mé mamky, lidi 60-70 let. Nejstarší syn, který měl dávno a dávno přesán na sebe majetek, přesto to bylo málo nebo co…

Chci tím říct, že velmi dobře rozumím, co popisuješ. Udělej jak to s partnerem cítíš, on Tě podporuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 11:31

Tak a teď přišla příteli od bratra sms že jsme u něj skončili, protože jsme si dovolili nechat si zrekontruovat přístřešek o někoho jiného.
Bratr si myslí že se vyzná v zedničině. Chtěla jsem si nechat zrekonstruovat přístavek na dvoře, přítel udělal co uměl, ale do obkladů atd. si netroufá protože to nikdy nedělal.
Hned v začátku po dědictví bratr že mi to udělá, sám od sebe se nabídl, neprosila jsem se ho, po urgencích aby mi udělal nějaký cenový návrh kolik to bude stát ať s tím počítám v rozpočtu mi po třech měsících dal cenový návrh s tím že podlaha je totálně špatná a musí se vybourat a udělat komplet nová.
Ta cena se mi zdála celkem ok vzhledem k rozsahu práce tak jsem tedy souhlasila, pak následoval rok výmluv že není čas, celou dobu bratr nepracuje, jen má občas brigádu. Teď už mě i příteli došla trpělivost a přítel si zavolal kolegu z práce, ten nám řekl že podlaha je uplně ok a že stačí znovu udělat pokládku dlažby a bude to stát třetinu toho co mi nacenil bratr. Nechali jsme si to tedy od něj udělat a pro jistotu jsme se na stav podlahy před rekonstrukcí zeptali ještě souseda který je dlaždič, také řekl že podlaha je ok, že určitě nebourat a ten rozsah prací a cenu co mám od bratra smetl ze stolu že to je zloděj a co tam napsal je blbost, že to technicky ani nejde provést.
Matka napsala bratrovi že už to máme hotové ať přijde na návštěvu se podívat a on mi napsal že jsme u něj skončili. Chápete to, on mě chtěl okrást a já jsem ta zlá. Matka brečí v pokoji a řekla mi že jsem blbá že jsem dala vydělat cizímu místo rodině. Přítel sedí v tom přístřešku a otevřel si pivo. Když jsem mu to řekla tak jen kroutí hlavou. Patra.

• Nahlásit
  • Citovat
4018
21.4.17 11:38
@Anonymní píše:
Tak a teď přišla příteli od bratra sms že jsme u něj skončili, protože jsme si dovolili nechat si zrekontruovat přístřešek o někoho jiného.
Bratr si myslí že se vyzná v zedničině. Chtěla jsem si nechat zrekonstruovat přístavek na dvoře, přítel udělal co uměl, ale do obkladů atd. si netroufá protože to nikdy nedělal.
Hned v začátku po dědictví bratr že mi to udělá, sám od sebe se nabídl, neprosila jsem se ho, po urgencích aby mi udělal nějaký cenový návrh kolik to bude stát ať s tím počítám v rozpočtu mi po třech měsících dal cenový návrh s tím že podlaha je totálně špatná a musí se vybourat a udělat komplet nová.
Ta cena se mi zdála celkem ok vzhledem k rozsahu práce tak jsem tedy souhlasila, pak následoval rok výmluv že není čas, celou dobu bratr nepracuje, jen má občas brigádu. Teď už mě i příteli došla trpělivost a přítel si zavolal kolegu z práce, ten nám řekl že podlaha je uplně ok a že stačí znovu udělat pokládku dlažby a bude to stát třetinu toho co mi nacenil bratr. Nechali jsme si to tedy od něj udělat a pro jistotu jsme se na stav podlahy před rekonstrukcí zeptali ještě souseda který je dlaždič, také řekl že podlaha je ok, že určitě nebourat a ten rozsah prací a cenu co mám od bratra smetl ze stolu že to je zloděj a co tam napsal je blbost, že to technicky ani nejde provést.
Matka napsala bratrovi že už to máme hotové ať přijde na návštěvu se podívat a on mi napsal že jsme u něj skončili. Chápete to, on mě chtěl okrást a já jsem ta zlá. Matka brečí v pokoji a řekla mi že jsem blbá že jsem dala vydělat cizímu místo rodině. Přítel sedí v tom přístřešku a otevřel si pivo. Když jsem mu to řekla tak jen kroutí hlavou. Patra.
:pankac: No není to pěkné, jak se někdy věci vyřeší samy? :hug:
Prď na to, nikomu nic nevysvětluj, váš dům, vaše peníze :kytka:
Máma se s tím srovná, to už je její boj. Dej si taky pivo :andel:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 11:44
@brisco píše: :pankac: No není to pěkné, jak se někdy věci vyřeší samy? :hug:
Prď na to, nikomu nic nevysvětluj, váš dům, vaše peníze :kytka:
Máma se s tím srovná, to už je její boj. Dej si taky pivo :andel:

Děkuji dobrý nápad, ale já nepiju a přítel taky, ale když jsem mu donesla ten telefon tak si jedno musel otevřít. Bratr moc dobře ví že máme doma společný přítelův mobil tak že si to taky přečtu. Přítel říká že takových sms už jsme od něj dostali hodně, ale že mi to nechtěl dávat číst a že se mám na něj vykašlat, on na to zase zapomene a jak bude potřebovat prachy od mámy tak zase rád přijde na kávu. Toš tak. Asi dám na Vás a proberu to ještě pro jistotu s psychologem. Budu se snažit se tím nijak dál nezabývat a netrápit se. Petra.

• Nahlásit
  • Citovat
21.4.17 11:46
@Anonymní píše:
Matka napsala bratrovi že už to máme hotové ať přijde na návštěvu se podívat a on mi napsal že jsme u něj skončili. Chápete to, on mě chtěl okrást a já jsem ta zlá. Matka brečí v pokoji a řekla mi že jsem blbá že jsem dala vydělat cizímu místo rodině. Přítel sedí v tom přístřešku a otevřel si pivo. Když jsem mu to řekla tak jen kroutí hlavou. Patra.

Máš to fakt těžké, ale jsi silná a zvládáš to skvěle, já už bych asi bouchla. Mámě to vysvětli tak jako nám, ale asi moc pochopení nečekej. Je to nefér že takhle hájí syna, co na ní prdí proti tobě.. ale s tím nic neuděláš. Bráchu dál neřeš, aspoň máš o starost míň :-) Držím palce, jsi fakt dobrá, zvládneš to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 11:47

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že bych nedovolila aby si znovu brácha bral od mámy peníze. To už mi přijde fakt hodně! :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama