Reklama

Rozesílání fotek dítěte proti jeho vůli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 16:55
Rozesílání fotek dítěte proti jeho vůli

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak by jste postupovali pokud by se Vám stalo něco podobného. Moje dcerka (autistka) měla minulý týden ve škole vánoční besídku (chodí do Praktické školy). Měla zde krátký výstup, vzhledem k jejímu stavu (strach a nervozita z více lidí) jsme do poslední chvíle řešili zda na pódium půjde či ne. Na besídce se objevil i její otec (dcera k němu nechce, otec se k ní nechová vhodně vzhledem k její diagnóze) a pořídil zde fotografie i video, které dal na internet. Sice pod heslem, ale to rozesílá všem kdo ho napadne. Chápu, že si fotografie pořídit může, ale nepřipadá mi vhodné je takto šířit, pokud s tím dcera a také já nesouhlasíme. Jde také o to, že na té besídce na tom nebyla, co se psychiky týká, vůbec dobře. Reagovala tak, že jsem několikrát chtěla i odejít. Když tam zahlédla otce, počůrala se. Já osobně bych dítě v takovém stavu rozhodně nefotila a už vůbec je nerozesílala těm, kteří ani nechápou co to je autismus.
Děkuji všem za reakce.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Jana525
Závislačka 4766 příspěvků 18.12.16 17:04

Podle me, jako jeji otec, na tohle pravo ma. Navic to nerozsiruje verejne, ale zrejme tam maji pristup pouze jeho kamaradi a pribuzni. Jedina moznost podle me, je domluva s nim. Meli by jste spolupracovat, v co nejlepsim zajmu ditete. Holcicka vas potrebuje oba.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 18.12.16 17:06

Asi se chce pochlubit a nevnima to tak jako ty, jinak si myslim, ze tvuj souhlas nepotrebuje :think:

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 18.12.16 17:06

Podle mě na to právo má.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 17:15

Právo na to má, ale na druhou stranu z etického hlediska, je vhodné šířit fotografie dítěte, které na nich není ve stavu, který je vhodné takto vystavovat? Vzhledem k tomu, že otec diagnózu dcery nepřijal, tak se určitě pochlubit nechce. Bohužel spolupráce s otcem není možná, na moje informace o dceři nereaguje, nechová se k ní, tak jak by vzhledem k autismu potřebovala. Je to nepříjemné a věřte mi, že je to strašný pocit, pokud rodiče při této diagnóze nespolupracují.
 Zakl.

Russet
Extra třída :D 10415 příspěvků 18.12.16 17:15

Minimálně se mohl zeptat, jestli to může poslat dál. Asi je pyšný, že našla odvahu vystoupit. Jestli tam počůrané kalhoty vidět nejsou, tak snad není důvod se bránit tomu, aby se podívali příbuzní, jak jí to šlo.
Jestli už je velká a dokáže říct, že si to nepřeje dcera, měl by ji respektovat. Ne všechny děti se fotí rády, navíc co jednou šoupne na internet, dá se najít i po letech (nevím, kam to dal, ale hádám, že na Rajče nebo You Tube).

Russet
Extra třída :D 10415 příspěvků 18.12.16 17:22
@Anonymní píše:
Právo na to má, ale na druhou stranu z etického hlediska, je vhodné šířit fotografie dítěte, které na nich není ve stavu, který je vhodné takto vystavovat? Vzhledem k tomu, že otec diagnózu dcery nepřijal, tak se určitě pochlubit nechce. Bohužel spolupráce s otcem není možná, na moje informace o dceři nereaguje, nechová se k ní, tak jak by vzhledem k autismu potřebovala. Je to nepříjemné a věřte mi, že je to strašný pocit, pokud rodiče při této diagnóze nespolupracují.
Zakl.

Oni jsou chlapi v tomhle dost citliví a málokterý nemoc opravdu přijme. Možná to schválně popírá, aby si nemusel připustit, že má autistické dítě. Tím ho nijak neobhajuju.
V klidu bych ho poprosila, aby to příště nedělal, že dcera nebyla ani trochu v pohodě. A dceři nějak rozumně vysvětlila, že tatínek ten její strach neviděl a chtěl besídku natočit, aby se na ni v budoucnu mohl podívat. Že i přes všechen ten strach vystoupila a že je statečná.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 18.12.16 17:24
@Anonymní píše:
Právo na to má, ale na druhou stranu z etického hlediska, je vhodné šířit fotografie dítěte, které na nich není ve stavu, který je vhodné takto vystavovat? Vzhledem k tomu, žeotec diagnózu dcery nepřijal, tak se určitě pochlubit nechce. Bohužel spolupráce s otcem není možná, na moje informace o dceři nereaguje, nechová se k ní, tak jak by vzhledem k autismu potřebovala. Je to nepříjemné a věřte mi, že je to strašný pocit, pokud rodiče při této diagnóze nespolupracují.
Zakl.

ach jo to je trápení :hug: věřím že je to těžké mít „jiné“ dítě a ještě nemít ani podporu druhého rodiče..už jen to, jak píšeš že se dcerka počurala když ho uviděla… hrzné :nevim:
proč myslíš že ty fotky rozesílá, když motivace není pochlubit se? :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 66685 příspěvků 18.12.16 17:25

Je to její otec, její zástupce, dcera je malá na souhlasení a tvůj nesouhlas bohužel nic neznamená, v podstatě nemáš právo ho omezovat v jeho rodičovských právech. Dokud neporušuje zákon, může si sdílet kdy chce a co chce.

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 18.12.16 17:27

Můžu se zeptat, co znamená, že se k ní nechová adekvátně k diagnoze? Byli jste společně v nějaké poradně, kde by mu to vysvětlili, co to přesně je za nemoc nebo si to vyčetl jenom někde na internetu a zabejčil se, že „ne“?
Jinak právo nevím jestli má právní, ale morálně je to :poblion: :poblion: :poblion: A to i kdyby byla na té besídce super nejvíc šťastná a měla představení roku. Prostě si nepřeje, aby to někdo šířil, takže mi to přijde fakt na palici. Vůbec tam neměl chodit v prvé řadě :zed:

gala-dali
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 18.12.16 17:27

Promin, ale zda se mi že to moc hrotíš, je to její táta, pusobí to na mě dojmem že si rodiče dělaj naschvály, prostě najít dúvod se šprajcnout…
Takže já bych na otce v tomto případě nijak nereagovala…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 17:28

Dcera má deset a i když komunikuje omezeně (s cizími lidmi téměř ne), tak jednoznačně vyjádřila svůj nesouhlas s jakýmkoliv šířením fotek z této akce. Počůrané kalhoty vidět nebyly, ale byla tam výrazně neklidná, zacpávala si uši při potlesku, poskakovala, mávala rukama, motala si tričko až ke krku, chodila sem a tam apod. Dva dny po besídce měla průjem (nemohla to ani udržet). Nyní už na další takovou akci nechce.
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 17:33

S otcem jsme rozvedeni, diagnóza dcery padla až po rozvodu. Možná to hrotím, ale tohle se podle mě nedělá, obzvlášť pokud je to proti vůli dítěte. Pro ni ta besídka byla záležitost až intimní.
 Zakl.

Russet
Extra třída :D 10415 příspěvků 18.12.16 17:33

@terinka4444
Ona chodí už do školy, tak zas tak malinká není. Já videa svého syna nikde nesdílím. Pokud přijde návštěva, ukážeme fotky a videa, když je zájem. Na Vánoce rodina dostane fotky od fotografa. S těmi ať se chlubí, pokud budou mít komu.
Respektuju taky přání tatínka a necpu fotky na Facebook. Někdy pošlu kamarádce v soukromé zprávě, když to stojí za to. Ale všeho s mírou! :think:

Jana525
Závislačka 4766 příspěvků 18.12.16 17:34
@Anonymní píše:
Dcera má deset a i když komunikuje omezeně (s cizími lidmi téměř ne), tak jednoznačně vyjádřila svůj nesouhlas s jakýmkoliv šířením fotek z této akce. Počůrané kalhoty vidět nebyly, ale byla tam výrazně neklidná, zacpávala si uši při potlesku, poskakovala, mávala rukama, motala si tričko až ke krku, chodila sem a tam apod. Dva dny po besídce měla průjem (nemohla to ani udržet). Nyní už na další takovou akci nechce.
Zakl.

No vidis a otec na ni zrejme i presto je hrdy a chlubi se fotkama z besidky. Tady vazne neni moznost, jak mu neco takoveho zakazat.
A ze dcera vyjadrila nesouhlas, nechapu, to ji timhle jeste zatezujes? Kdyz vis, ze ji to vadi, tak proc ji to rikas?
je jasny, ze pro autisti jsou tyhle akce velka zatez ale tohle musite resit primo se skolou. Pokud chodi do specialni, tak tam jiste vedi, jak s takovymi detmi pracovat a ano, nekdy je pro deti se lepsi techto akci neucastnit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama