Rozházené hormony a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luci.jejeje
Stálice 87 příspěvků 04.01.17 21:08
Rozházené hormony a otěhotnění

Snažíme se s partnerem cca 2 roky o otěhotnění, zatím neúspěšně (muž má špatný spermiogram - nyní podstoupil operaci varikokely a čekáme, jestli se spermiogram zlepší). Já nechci ale jen tak sedět a čekat na zlepšení spermiogramu a ráda bych se nechala vyšetřit i já. Gynekolog mi zatím udělal ve 2 cyklech jen folikulometrii a řekl, že ovulace nejspíš probíhá. Chtěla jsem udělat hormonální profil, ale řekl mi, že to mu pojišťovna neproplatí - to jako fakt? Já měla za to, že to gynekologové běžně dělají.
Myslíte, že může být příznakem hormonální nerovnováhy to, že mě často bolí levé (jen levé) prso? Byla jsem na ultrazvuku prsou a v pořádku.
Menses jsem měla odjakživa po cca 32 dnech, nyní poslední půlrok se mi cyklus o pár dní zkrátil (cca na 29)??? Navíc první dva tři dny jen špiním, než se menses rozjede - to jsem také dřív nemívala. Může i toto být příznakem hormonální nerovnovány?
Kde mi ten hormonální profil udělají? I obvodák?
Jo a bude mi 35, takže věk taky nic moc, co si budeme vykládat…
Děkuji :kytka:

Reakce:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 04.01.17 21:15

Objednejte se do Centra asistovane reprodukce. Zadanka byt nemusi. Udelaji vam tam veskera vysetreni. Hormonalni profil mi delali automaticky pred kazdym IVF.

histep
Závislačka 3458 příspěvků 04.01.17 21:19

Spineni pred ms je zpusobeno nerovnovahou hormonu (nedostatek) progesteronu. Bolest prsu netusim, mozna taky neco znaci.
ale rozhodne hormonalni profil delaji (posilaji) z gyndy, neni duvod proc by mu to pojistovna neproplatila, keca…

Mína47
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 04.01.17 22:01

Trochu mimo otázku, ale já teď zkusila pít kontryhelový čaj. Prý pomáhá při otěhotnění, při ovulaci na menstruační bolest atd. Chtěla jsem ho zkusit na upravení hormonů v těle a zda bude menstruace méně bolestivá a opravdu mi to zabralo. Chce to asi vyzkoušet, ale ublížit to nemůže.

lenkazeml
Kecalka 207 příspěvků 02.02.17 11:33
@luci.jejeje píše:
Snažíme se s partnerem cca 2 roky o otěhotnění, zatím neúspěšně (muž má špatný spermiogram - nyní podstoupil operaci varikokely a čekáme, jestli se spermiogram zlepší). Já nechci ale jen tak sedět a čekat na zlepšení spermiogramu a ráda bych se nechala vyšetřit i já. Gynekolog mi zatím udělal ve 2 cyklech jen folikulometrii a řekl, že ovulace nejspíš probíhá. Chtěla jsem udělat hormonální profil, ale řekl mi, že to mu pojišťovna neproplatí - to jako fakt? Já měla za to, že to gynekologové běžně dělají.
Myslíte, že může být příznakem hormonální nerovnováhy to, že mě často bolí levé (jen levé) prso? Byla jsem na ultrazvuku prsou a v pořádku.
Menses jsem měla odjakživa po cca 32 dnech, nyní poslední půlrok se mi cyklus o pár dní zkrátil (cca na 29)??? Navíc první dva tři dny jen špiním, než se menses rozjede - to jsem také dřív nemívala. Může i toto být příznakem hormonální nerovnovány?
Kde mi ten hormonální profil udělají? I obvodák?
Jo a bude mi 35, takže věk taky nic moc, co si budeme vykládat…
Děkuji :kytka:

Mě hormonální profil udělal bez problémů gynekolog. Mám nějakou zvýšenou hladinu tak mi nasadil prášky. Doufám, že po roce snažení to už vyjde.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >