Rozhodla jsem se správně? Nejsem sobecká?

11.4.17 08:20

Rozhodla jsem se správně ? Nejsem sobecká ?

Dobrý den jmenuji se Melanie v tomto období rozhoduji o nejduležitější věci v životě jde o střední školu a co potom dál? Jsem rozhodnutá chci se stát policistkou na střední půjdu na BPA (ještě nevím kde, všechny jsou moc daleko ale o to mi vůbec nejde jsem zvyklá být sama daleko od rodiny) celý život mám perfektně promyšlený až do sebe menšího detailu ale rozhodla jsem se opravdu správně? Bez příslušného vzdělání jinou (dobrou) práci neseženu. Vždy mám všechno naplánované ale vým že né vždycky to dopadne přesně tak jak sem chtěla nebo potřebovala. Jde mi hlavně o to že v tom se stát policistkou mě nikdo nepodporuje a nikdo mi nevěří že to zvládnu všichni mně jen spochybňují (nejbližsí rodina i moje nejlepší kamarádka) Rozhodla jsem se správně jít proti všem? Splnit si svůj sen? Pořát si říkám že je to moje rozhodnutí já budu celý život tu práci vykonávat ale je to správně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

456
11.4.17 08:24
@Melanie -Meli píše:
Dobrý den jmenuji se Melanie v tomto období rozhoduji o nejduležitější věci v životě jde o střední školu a co potom dál? Jsem rozhodnutá chci se stát policistkou na střední půjdu na BPA (ještě nevím kde, všechny jsou moc daleko ale o to mi vůbec nejde jsem zvyklá být sama daleko od rodiny) celý život mám perfektně promyšlený až do sebe menšího detailu ale rozhodla jsem se opravdu správně? Bez příslušného vzdělání jinou (dobrou) práci neseženu. Vždy mám všechno naplánované ale vým že né vždycky to dopadne přesně tak jak sem chtěla nebo potřebovala. Jde mi hlavně o to že v tom se stát policistkou mě nikdo nepodporuje a nikdo mi nevěří že to zvládnu všichni mně jen spochybňují (nejbližsí rodina i moje nejlepší kamarádka) Rozhodla jsem se správně jít proti všem? Splnit si svůj sen? Pořát si říkám že je to moje rozhodnutí já budu celý život tu práci vykonávat ale je to správně?

Jsi za svým snem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13771
11.4.17 08:26

Pokud jsi rozhodnuta, tak si jdi za svym snem. Je to jenom skola, hlavne at nejakou udelas :D ja znam spoustu lidi co vysli ze stredni a nedelaji v oboru, ktery vystudovali (sama jsem taky ten pripad).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8753
11.4.17 08:28

Udelej to tak, jak chces ty, neni to sobecky. Vis co se rika… je lepsi si to posrat podle sebe, nez podle toho, jak ti radi ostatni. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 08:32

Pokud je to tvůj sen, jdi si za ním. Znám ve svém okolí spoustu případů, kdy rodiče sny svých děti zpochybňovali, ale oni si i přesto prosadili svou a dnes jsou šťastní. Např. známá, co se chtěla už od 14 stát fotografkou, rodiče byli proti, ale dnes je ve svém oboru velice úspěšná a hlavně ji její práce neskutečně naplňuje a ve 22 letech ji už dokáže plně uživit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
11.4.17 08:40

@Melanie -Meli ano je to správné i když chápu, že to že tě nikdo nepodpoří ti moc nepřidá…taky s tim bojuju celej život..jdi za svým snem, hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5696
11.4.17 08:41

Na střední jsem měla spolužačku, která chtěla být kadeřnice. Její mamka ale nechtěla a donutila ji jít na zdravku. Spolužačka byla nešťastná, měla špatný známky a večně chodila za školu. V pololetí prvního ročníku byla vyhozena. Od září nastoupila na kadeřnici a to dokončila s vyznamenáním.
Je správně dělat to, co chceš TY sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
11.4.17 08:42

Nejsi sobecká. Dělej takovou školu, jakou dělat chceš. Ve finále je úplně jedno jakou školu máš, kdyby jsi jako policistka dál pracovat nechtěla. Do kanceláře nebo někam jinam tě vemou i s policejní školou. ;) A jak psala Popokatepetla výše. Dnes skoro nikdo nepracuje v oboru, který i vystudoval. Taková je doba. Důležité je mít minimálně středoškolské vzdělání. A pak je úplně jedno jaké. ;) Je super, že víš co chceš. Spousta lidí ve tvém věku vůbec neví čím by chtěli být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
11.4.17 08:44

@Melanie -Meli
Nemyslím si, že jsi před nejdůležitějším rozhodnutím v životě… Tvůj pravopis je příšerný. :(
Jinak bych si vybírala takovou střední školu, která mi i po zakončení studia umožní více možností, v 15 letech ještě nemůžeš na 100% vědět, co chceš dělat. Nebo takhle, víš to třeba teď, ale během těch 4 let se to ještě může změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
11.4.17 08:48

@hehehe prosim tě naopak je jedna z mála co to ví, můj syn taky ví, co chce dělat a to je mu 13 a věděl to už dávno předtím - někdo to prostě má dané a měl by si za tím jít.. pak je spousta lidí jako já, co to dlouho nevěděla, tak se plácala od ničeho nikam, je schopná dělat vpodstatě cokoliv a když sem se konečně našla, tak mi změněj zákon a jsem tam kde sem byla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
11.4.17 08:48

Pokud tě od toho odrazují nejbližší lidé vč. kamarádů, tak možná něco na tom objektivního bude, proč si myslí, že na policistku nemáš vlohy. Řekli ti něco konkrétního?
Hlavně ale policistku můžeš dělat po jakékoli škole, to studium si pak doděláš během práce u policie, takže možná by nebylo od věci jít na nějakou „univerzálnější“ střední a pokud budeš chtít stále ve 20ti k policii jít, budeš mít dveře otevřené i tak.
Hlavně bych doporučovala zapracovat na češtině, napsat „vým“ je fakt ostuda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 08:53
@hehehe píše:
@Melanie -Meli
Tvůj pravopis je příšerný. :(

Já vím a moc se za to omlouvám nechci se nijak vymlouvat ale jsem napůl polka a i když češtinu mám rádá tak s ní mám velké potíže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
11.4.17 08:54
@brumdinka píše:
@hehehe prosim tě naopak je jedna z mála co to ví, můj syn taky ví, co chce dělat a to je mu 13 a věděl to už dávno předtím - někdo to prostě má dané a měl by si za tím jít.. pak je spousta lidí jako já, co to dlouho nevěděla, tak se plácala od ničeho nikam, je schopná dělat vpodstatě cokoliv a když sem se konečně našla, tak mi změněj zákon a jsem tam kde sem byla :mrgreen:

Ale je tu pořád ta možnost, že se to změní a proto bych se nedávala na nějak moc úzce zaměřenou školu. Policistku můžeš dělat s jakoukoliv střední školou, pokud vím, tak se dělají fyzické, psychické testy a snad je už i nutná vysoká? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
11.4.17 08:56
@Melanie -Meli píše:
Já vím a moc se za to omlouvám nechci se nijak vymlouvat ale jsem napůl polka a i když češtinu mám rádá tak s ní mám velké potíže

Tak to chápu… ;) Během střední budeš mít čas na tom zapracovat, doporučuji hodně číst, pak se to učí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
11.4.17 09:00

@hehehe a proč ne, vždy je lepší mít profilově zaměřenou školu na konkrétní obor než nějaký všeobecný vzdělání typu gympl…

jinak se dělaj psychický a fyzický testy a musí být i zdravotně v pořádku plus rok v jejich speciální škole ve Vyškově…vysoká být nemusí, ale samozřejmě je to lepší dostane se pak na vyšší pozice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama