rozhodnuti-manzel nebo domov?

9394
16.7.09 10:38

rozhodnuti-manzel nebo domov?

ahoj, snad mi pomuzete ziskat jiny pohled na problem ktery me trapi, ja porad premyslim co a jak a reseni nevidim, mozna ani neni…
Ja a manzel, bezdetni,vek ke 40, zijeme par let v UK. manzel je tu spokojeny a stastny, pracuje jako remeslnik a neda se to srovnat s chovanim a jednanim zamestnavatelu v CR, i financne jsme na tom lepe. Ja mam VS, ale ve svem oboru tu pracovat nemuzu a tak, i vzhledem k ekonom.krizi, delam jen uklizecku a sance na zmenu v nejblizsi dobe neni… A to je pro me jeden z „kamenu urazu“… jela jsem tu s manzelem, abych mu vyhovela, jen „na zkusenou“ ale on je tu spokojeny a zpet do CR uz nechce.Ja chci domu do vlasti, jsem pomerne introvertni a konzervativni typ, tady trpim, neumim moc jazyk, i kdyz se domluvim, ale na lepsi praci to asi neni/sebevedomi mam diky 2 rokum prace uklizecky na nule/, chybi mi moje prace, utika mi praxe, chybi mi rodina a proste ceske, zname , prostredi… zacinam uz tady byt docela paranoidni, nekteri mistni cizince moc nemusi a ja se tim vsim dost trapim… Tak nevim co ted… Zustat s manzelem, ale byt v depresi, nula a v cizim prostredi a nebo jet do CR-a zase byt v depresi protoze jsem bez manzela, ale mam praci a svuj domov a sirsi rodinu… pisu to tak slohovite a nechci se prilis rozepisovat a zahlcovat udaji, proste resim jednoduchou otazku…jet do CR a zustat sama,ale byt sama sebou nebo byt s manzelem, ktery pro me hodne znamena, ale premahat se a zit tam, kde se mi nelibi? diky za vas pohled na vec.....

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5093
16.7.09 11:02

Ahoj liky, já osobně jsem taky dost závislá na širší rodině a tradicích, takže v cizině bych žít něchtěla. Ale bez manžela, s kterým jsem už docela dlouho, si to taky neumím představit. On je pro mě totiž v mnoha ohledech důležitější než zbytek rodiny. Trávíme spolu nejvíc času a je mi velkou oporou. Takže takto rozhodovat bych se nechtěla.

Ale myslím, že byste si o tom spolu měli promluvit. Z tvého příspěvku to nevyplývá, možná ani neví či nechápe, jak ty se cítíš…? Píšeš, že je řemeslník. Nevím, co konkrétně dělá, ale třeba by mohl v ČR podnikat sám na sebe, aniž by musel být někde zaměstnaný…?

Nebo můžeš zkusit najít ve svém okolí jiné lidi, kteří jsou na tom podobně. To by ti určitě pomohlo od tvých momentálních depresí.

No, každopádně těžko radit. Rozhodně doporučuju si o tom promluvit a popsat manželovi všechny tvoje pocity. Třeba na něco přijdete.

Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
16.7.09 11:02

Manželovi nevadí, že s VŠ už dva roky uklízíš?

Je to těžké. Poradit a rozhodnout za tebe nemůžeme. Jen ti můžeme ukázat pro a proti obou případů. A to tady holky dost dobře zvládnou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
16.7.09 11:23

ja vim, ze vyresit si to musim sama, prave chci ziskat jen ty jine pohledy na vec :D
manzel vi a trapi se tim, ze tu nejsem stastna, ale domu se mnou nepojede. snazi se me podporit jak muze, ale treba v pracovni rovine mi pomoct nemuze… bydlime na miste, kde moc pracovnich nabidek pro me neni, ale kde prave on je v pohode… mam ho rada a on me, ale v tomhle/zustat ci odjet/ nejak nedokazeme ustoupit ani jeden, ci se nejak dohodnout… a ja uz nemam silu se porad prizpusobovat a drzet „pusu a krok“..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
16.7.09 11:29

AHoj, za hranicemi jsem taky žila a vím, že je člověk okouzlen jiným přístupem a na druhou stranu někdy šokován, jak se k němu lidi chovají jako k cozinci, zvlášt z východu.. a to jsem celkem velký extrovert a nemám s řečí větší problém.

Jsem asi zastáncem toho nežít život jen pro jiného, a myslím že dva roky práce, kterou jsi dělala a děláš jsou dost na to, abys ten svůj špatný pocit nebrala jen jako nějaký chvilkový impuls.

I teď v době ekonomické krize je po dobrých řemeslnících v čechách poptávka a manžel by se rozhodně neztratil!! Mám hodně kamarádů, párů, kteří žili v anglii několik let, pracovali jako čísníci, servírky, hlídačky dětí atp.. měli za to že v čechách stojí všechno za prd, pak se vrátili, zjistili kolik se toho za pár let změnilo, i v přístupu klidem, a když měli štěstí, z čísníka je manager, ze servírky díky angličtině letuška… atd…

Neboj se změny, a nikdo neříká, že musís skončit vztah nadobro. Co takhle nějaké zkouškové období? Manžel by ti měl dát malinko prostor, alespon to zkusit, Já bych bez rodiny taky nemohla fungovat…

Přeju hodně štěstí a držím palce!! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
16.7.09 11:43

Píšeš, že Tě má rád, ale na druhou stranu s Tebou domů nepojede, i když se tam trápíš. To je teda zvláštní. Když se lidi skutečně milují, tak přece každý z nich dokáže být šťastný jen tehdy pokud i ten druhý je šťastný.
Promluv si s ním, že jsi to zkusila, podřídila se, dělala práci, která Tě nebaví jen kvůli němu a teď taky očekáváš, že i on v něčem ustoupí, udělá kompromis. Máš přece taky právo žít život alespoň částečně podle Tvých představ a ne se jen podřizovat. Třeba mě napadá dát si datum, dokdy jsi ochotna zůstat v cizině s ním. Navrhnout mu, že můžete do té doby co nejvíc našetřit a potom jet zpátky do ČR.
Rodinu založit neplánujete? To by také mohla být motivace k návratu tam, kde máte zázemí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
16.7.09 11:52

Nepises, odkud v UK jsi. Pokud chces napis mi SZ. Ja mam muze anglicana, a deti takze odchod zpatky neplanuju, ale v mnohem ti rozumim. Buhuzel s tou praci jsem na tom uplne stejne, zpatky doma kariera, ted.. radsi nemluvit. Trochu se to lepsi ted, zacala jsem podnikat (ja!!) 8O ale i tka mne sem tam chytne depka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13078
16.7.09 12:03

liky: Taky neporadím. Nikdy jsem v cizině nežila, ani mě to neláká. Ale pokud manžel s tebou nechce a ty zase toužíš po Česku, tak co třeba mít manželství na dálku? Do UK to není letadlem daleko, takže na střídačku létání pro oba za tím druhým. Zase nevím, jak dlouho spolu jste a jak moc byste si chyběli.
Z tvého příspěvku mám pocit, že se tam za chvilku utrápíš. Navíc, nemůžeš li dělat smysluplnou práci, tak to člověk ubíjí. Navíc, ty jsi jela s ním na „zkušenou“ a on se rozhodl zůstat. To jste neřešili? Ani to, jak se uplatníš do budoucna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
16.7.09 13:10

Ahoj,
napada ma len niekolko moznosti okrem tych, co holky uz napisali:

jedna z nich je, mat deti a byt matkou na plny uvazok - tzn. neriesit karieru ale riesit deti a domov. ked je manzel uspesny a dokaze vas pohodlne uzivit. tym nehovorim, aby si uplne zakrnula, ale proste karieru dat na vedlajsiu kolaj a rozvijat sa inymi sposobmi.

druha moznost ma napada, ist naspat do skoly, na kurzy, naucit sa poriadne anglictinu. to sa da zvladnut do roka, pokial mas zaklad, ist na kurzy pre cudzincov a pojde to rychlo. potom sa mozes od toho odrazit - bud zacat sama podnikat, alebo hladat kvalifikovanejsiu pracu. bohuzial, bez angliny to nikdy nepojde. (ja sama som toho prikladom, zijem v cudzine, AJ ovladam, ale tu sa bohuzial hovori inak a ja ten dalsi jazyk neovladam dost na to, aby som normalne fungovala v spolocnosti a strasne ma to ubija, ale nejak nie som schopna s tym nieco spravit)

Mam pocit, ze tebe chyba nejaka vizia do buducna. Doteraz si zila bez nej a sama vidis, ze to nejde. Osobne si myslim, ze zit sa da aj tam, kde to nie je uplne idealne, ked ma clovek nejaky ciel ku ktoremu sa prepracovava postupne.

Pohovorte s manzelom, ale myslim si, ze Tvoj odchod spat do CR nie je jedinou cestou ako z toho von - je len najjednoduchsou a najbezpecnejsou :-)

Drzim palce.

neprihlasena Leg.

• Citovat
  • Nahlásit
821
16.7.09 13:33

ahoj liky, rozumím ti, moc. taky jsme s manželem žili 4 roky v uk, v londýně. můžeš anglicky mluvit sebelíp a žít tam jak dlouho, ale pořád jsi cizinec a vnímáš to. je škoda, že tvůj manžel nechce zpátky, tady by se jako řemeslník rozhodně neztratil. čím déle jsme v anglii žili, tím víc se mi stýskalo po domově, po rodině, cítila jsem se odříznutá, mezi cizími. tuším, že tak nějak ti asi je. jak dlouho tam tvůj manžel pracuje??? třeba ještě časem změní názor… u nás to byl manžel, kdo se chtěl vrátit víc, já byla ta, která pobyt prodlužovala, měla jsem tam skvělou práci v reklamní agentuře, která mě bavila, měla jsem to ale jednodušší, umím dobře anglicky. naopak, po návratu do čr jsem si pracovně pohoršila, bohužel nemůžu sehnat práci, jakou bych si představovala a to jsem si myslela, jaké nemám zkušenosti:-(víš, ono to nikde není ideální, když jsi tam, padá to na tebe a říkáš si, jak by ti zpátky doma bylo krásně… pak jsi zpátky doma a zjišťuješ, že tam bylo mnoho věcí jednodušších, lepších. jenže je těžké získat takový ten nadhled. já bych se asi snažila vytrvat, zlepšit si angličtinu, zkusit najít lepší práci, dej si nějaký časový limit a pokud ani pak nezměníš názor, zkus si o tom s manželem promluvit ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
16.7.09 13:57

diky za rady, taky si uvedomuji, ze navrat do CR nemusi byt nejlepsi moznost, nic jineho mne vsak nenapadlo…je pravda, ze ani tam by to nebylo ruzove… uvazuji o studiu tady, ale neverim si s anglictinou a skoly jsou hoodne daleko a ja nejsem dobry ridic… ale mozna jen hledam vymluvy a potrebovala bych vetsi sebevedomi, ktere mi vsak do hlavy nikdo nenaleje :D mozna je dalsim problemem i to, ze bychom oba chteli deti, takhle jsme neuplna rodina a pak by se mozna i nas nazor na mnohe zmenil. bohuzel jsem tu prodelala uz nejake potraty a zdejsi zdravotnictvi me desi/na druhou stranu, kdyz odjedu do CR nebude to dite tim tuplem, ze :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15058
16.7.09 14:19

Liky,
ještě mě napadl jeden typ- abys ulevila své momentální „depce“ a viděla věci reálnějšíma očima- co kdyby sis udělala výlet do čr ? Ty sama, na dovču, řekněme třeba na 14 dní- vypnula bys, nasála bys zase atmosféru domova a viděla ten svůj problém trošku s odstupem- vypadá to, že máš momentálně z UK trochu ponorku.
Jinak souhlasím s holkama, hlavně s Leg.- pokusit se zlepšit si angličtinu a sehnat lepší práci a zároveň se snažit založit rodinu (i když to asi nemáte jednoduché, viď ?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat