Rozhodnutí mezi dvěma partnery

Anonymní
16.7.13 13:03

Rozhodnutí mezi dvěma partnery

Dobrý den, jsem před životním rozhodnutím, kde volím mezi láskou o 14 let starším mužem a manželem, kde lásky není, ale vzájemná úcta a z mé strany soucit je a právě pro ten soucit a jisté zaběhlé zázemí se nemohu rozhodnout. Srdíčko mě táhne za láskou, ale rozum mi říká zůstat s manželem.
Manžel: miluje mě, ale necítím v něm oporu ve vážných věcech, pokud je vše v pohodě, tak si rozumíme. A je chorobně žárlivý a připadám si někdy jako ve zlaté kleci a tím asi vzniklo, že jsem se zamilovala jinde a začala mu být nevěrná.
Přítel: tam je oboustraná láska velká, ale je mu 66let a nevím, zda ten věkový rozdíl třeba za pět let nebude průšvih.
Mám rozbourat rodinu, zázemí a jít ze vztahu, který není idealní, ale ani ne špatný do nejisté budoucnosti se srdíčkem na dlani a začínat v tomto věku od nuly???
Vím, že rozhodnutí je jen na mě, ale zajímá mě váš názor.
Děkuji a krásný den!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7995
16.7.13 13:06

Jak dlouho jste s přítelem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
16.7.13 13:06

Upřímně.. nevidím perspektivu ani v jednom :think: Ale to je můj názor, v mým věku být s člověkem, kterému je 66 bych považovala za neperspektivní (žít tátou, díky ne).. Rozhodnutí těžké, nemáš to jednoduché, tak si to třeba sepiš. Plusy, mínusy každého vztahu, třeba to na papíře bude jednodužší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
16.7.13 13:09

@ncc1701 : 7let :) a to už je dost na to, když nám to tak dlouho vydrželo a jsme od sebe i 300km, takže jsme se viděli jen 1× za měsíc, ten vztah překonal hodně překážek.

Příspěvek upraven 16.07.13 v 13:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
16.7.13 13:12

@martina.se : Toto dělám, sice ne na papír, ale v duchu každou chvílí, někdy jso plusy více tam, někdy opačně a proto to váhání, že nevím. Nerozbourat manželství je velký problém, že přetrhám vazby mezi dětmi a to mě trápí. Děti jsou sice dospělé, mají svůj život, ale přesto jsme rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
16.7.13 13:14

Ve svém věku máš taky nárok žít s láskou, pokud vás nic moc nepojí, tak si za láskou jdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
16.7.13 13:14

@Erri takže už jsi asi starší jak já, potom ten věkový rozdíl a věk 66 nebude tak markantní? Jinak pokud jsou děti dospělé, konej dle svého nejlepšího svědomí. Dopřej si život, jak si ho představuješ, né na přežívání. Kdybys měla malé děti, bylo by to něco jiného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
16.7.13 13:17

@Jůlinka T. : díky :lol:
nejdříve jsem se skryla jako anonymní :lol: a pak jsem zapomněla, tak třeba teď už to bude akce kulový blesk :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
16.7.13 13:18

@martina.se : Marti, je mi 52, takže tak akorát, já se ještě stará necítím, ale přece jen se v tomto věku pálí mosty hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
16.7.13 13:20

@Erri tsáááá, směle do toho, ten rozdíl je v pohodě. Já to brala dle svého /je mi 31 :mrgreen: / to bych do toho nešla ;) chápu, je to v manželství už i hodně o zvyku, o jistotě a pod.. Ale přeci jen, 52 není ještě žádný věk, přeci nebudeš dalších 30 let přežívat :hug:

Příspěvek upraven 16.07.13 v 13:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
16.7.13 13:22

@martina.se : to říkám taky, že žijem jen jednou, ale stejně nějaká zodpovědnost k rodině a soucit mě odrazuje od toho kroku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
16.7.13 13:24

Já když se rozhodovala mezi dvouma chlapama, tak to vždycky znamenalo, že ten pravej pro mě bude ten třetí, kterej teprve přijde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
16.7.13 13:24

@Erri probrala bych to s přítelem :think: a možná i s manželem, jak vidí váš vztah, jestli má smysl ho zachraňovat a pod :think: Ten soucit je jasný, ale jako základ vztahu, dřív nebo později, přestane bavit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
16.7.13 13:26
@tamata píše:
Já když se rozhodovala mezi dvouma chlapama, tak to vždycky znamenalo, že ten pravej pro mě bude ten třetí, kterej teprve přijde :palec:

toto mi říká kamarádka také :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1796
16.7.13 13:27
@tamata píše:
Já když se rozhodovala mezi dvouma chlapama, tak to vždycky znamenalo, že ten pravej pro mě bude ten třetí, kterej teprve přijde :palec:

Mluvíš mi z duše ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama