Starší partner, oba rizikoví, jak řešit otěhotnění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
19.1.22 22:02

rozhodování a jak to vidite

Zdravim vsechny a rada bych slysela, jaky mate nazor.Je mi 35,s partnerem zijeme 6 let spolu, těhotenství jsme resili pres CAR, je zde pravdepodobnost, ze stimulace preparaty by zabrala a dite by snad mohlo vyjit i bez IVF.,ovulace zatim probehly. To, ze stimulace zabira, nas vyrazuje z IVF. Nedavno jsem ale narazila na nazor, ze starsi otcove (partner 49),maji vetsi moznost prenest spatne geny, jedna se mi hlavne o autismus. Necekala jsem, ze mne to tak dostane, vzdy jsem resila muj vek. Bohuzel, nas vekovy rozdil je takovy, jaky je. Nejsme narocni, vybiravi co se tyka partnerů, zijeme spolu jak se rika v dobrem i zlem. Partner je diabetik, jinak vse ok, i genetika vysla ok.Ja jsem nosic mozaiky Turnera.Ptam se vas, jakou cestu byste zvolili vy, vim, ze jsme rizikoví, ale zivotu a prirode neporucime, nekdy to tak ten osud zamicha. Jinak o dite jsem rozhodla se postarat, kdyby partner nemohljinak sam dite uz ma. Nestydim se za nej, a neresim, pokud by dite se za neho stydelo, vim, ze je schopny, tak jak u minuleho dítěte prebalovat, krmit, jezdit k dr, uspavat..uznavame jine moralni hodnoty, ktere bychom predali dal. Nevim, potrebuju asi vedet vase nazory,pohledy.Nebo mi uz hrabe.Diky vsem, co jste docetli a diky za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4549
19.1.22 22:08

Tak obecně je známo, že starších rodičů se prostě týká víc problémů. Ale podívej se na Gotta a jeho skvělé holky. :-)
Upřímně bych se samozřejmě taky bála, protože v rodině máme „postižené“ dítko (ale mladých rodičů) a je to pochopitelně zápřah, všechno se tomu podřizuje.
Samozřejmě to za Tebe nikdo nerozhodne, můžeme jen držet palce. Ať se Ti daří a vám všem hodně zdravíčka přeju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5968
19.1.22 22:15

49 let není u chlapa z hlediska genetiky nijak moc. To říkám jako genetik.
V rodině autismus máte? Toho bych se spíš bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
19.1.22 22:19
@brisco píše:
49 let není u chlapa z hlediska genetiky nijak moc. To říkám jako genetik.
V rodině autismus máte? Toho bych se spíš bála.

ne, nemame. partnerovu rodinu znam, i svoji.ja teda uzkosti mivam, to se priznam.dost veci hrotim, umrela mi mamka, pomaham s vychovou sestry male.je tolik nemoci, nwm proc, ale ten autismus mne dostal, rafsi, kdybych to necetla :( dekuju ti za nazor :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5968
19.1.22 22:25
@gaja19 píše:
ne, nemame. partnerovu rodinu znam, i svoji.ja teda uzkosti mivam, to se priznam.dost veci hrotim, umrela mi mamka, pomaham s vychovou sestry male.je tolik nemoci, nwm proc, ale ten autismus mne dostal, rafsi, kdybych to necetla :( dekuju ti za nazor :srdce:

Já chápu, že autismus je strašák, vždyť taky o něm moc nevíme. Jsou různé teorie vzniku, někdy je i těžké ho poznat. Moje kamarádka má lehčího autistu nebo kluka s dysfázií a ADHD, záleží na jakého zrovna trefí doktora 8o. Já teda mám jednu dceru s těžší dysfázií a ADHD, u té pochybnosti nemáme :).
Jak bych Tě uklidnila…většinou se nestane to, čeho s člověk bojí a na co myslí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
19.1.22 22:29
@brisco píše:
Já chápu, že autismus je strašák, vždyť taky o něm moc nevíme. Jsou různé teorie vzniku, někdy je i těžké ho poznat. Moje kamarádka má lehčího autistu nebo kluka s dysfázií a ADHD, záleží na jakého zrovna trefí doktora 8o. Já teda mám jednu dceru s těžší dysfázií a ADHD, u té pochybnosti nemáme :).
Jak bych Tě uklidnila…většinou se nestane to, čeho s člověk bojí a na co myslí. :kytka:

dekuju za podporu, vazim si ji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 08:10

Taky bych se toho tolik nebála. Pracuji jako učitelka ve školce kde máme jen děti s dysfazii, tedy nejvážnější logo vada…a vesměs všichni rodičové jsou mladí, tak to o věku opravdu není. Naopak vzpomínám na nadmíru inteligentní holčičku, která měla starší maminku. :srdce:

A jinak můj případ, měla jsem bývalého přítele byl o dost starší než já, stejně starý jako tvůj partner, on děti má a chtěli jsme spolu. Šel by do toho znovu. Nakonec to neklaplo a rozešli jsme se. Tedy já s ním.
Vyměnila jsem ho za o 7 let mladšího chlapa než jsem já a ejhle… Nedařilo se otěhotnět, následně se zjistili velmi špatné výsledky spermiogramu, přirozeně nemožné prakticky otěhotnět.
Takže jediné CAR. Tak si někdy říkám tu pohádku: Jak dědeček měnil… :think:

Do teďka si říkám, a věřím, že s tím starším bych otěhotněla na první dobrou a přirozeně.
Matička příroda je zkrátka magická a trochu s námi zamýšlí jinak, než jak by si člověk přál.

Každopádně pokud jste pořád v kontaktu s Car, je možné využít darované sperma. Pokud by do toho přítel šel a zvládl by to a přijal. Ale nevím zda je tato možnost, když vlastně problém nemáte, nebo byl odstraněn po té léčbě.

Ať chlap dbá na životosprávu, vitamíny, sport, příroda, a děj se vůle boží :srdce: :srdce: :andel: :andel:
Držím palce :dance:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat