Uherské Hradiště nebo Zlín?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
10.1.11 12:13

Rozhodovani mezi porodnicemi Uh.Hradiste nebo Zlin

Zdravím všechny.
Chtěla bych probrat s maminkama rodičkama kde mám rodit.Já už jednou v roce 2005 rodila v Hradišti nebyly nějaké problémy s porodem jen snad ten nástřih který byl blolestivý a sednout jsem si nemohla 3měsíce tak to asi každá mamina chápe,ale jinak mě dělalo problémy kojení malá pořád řvala a já kojila a kojila třeba i 3hodiny v kuse a jen jsem ji dodělala řvala na novo.Ale se sestrama to tam nějak vůbec nehýbalo nikdo mi tam neukázal nějaké polohy kojení nebo mi vůbec neporadili jak to řešit takže jsem dojela z porodnice bradavky úplně krvavé kojila sem s bečem ještě týden pak jen odsávala do 2měsíce +nutrilon.Mám sice větší prsa ale nyní při 2 dítěti bych chtěla kojit.Vím že já jsem rodila jěště v tej staré porodnici a ted je tam nová jen nevím jestli to podstoupit znova a něco se tam změnilo nebo mám raději volit Zlín Batovu porodnici a tam by to bylo jiné??Poradí mi někdo nebo máte nato nějaký náror ajk by jste to řešili.??Já jsem pořád na vážkách a termín mám 7.2.Dííky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.1.11 12:20

Tak já mám jenom zkušenost se Zlínskou porodnicí a sestřičky jsou tam většinou moc fajn. Taky jsou tam každé dopoledne laktační poradkyně, které taky byly velice příjemné. A hlavně to chce se ptát, ptát a nebát se ony když si řekneš ti vždycky poradí. S Hradištěm zkušenosti nemám, ale co jsem slyšela tak nic moc, ale taky nevím jak je to teď když to tam je nové.

• Citovat
  • Nahlásit
3307
10.1.11 12:34

V Hradišti jsem byla 1× v životě před 10 lety a doufám že už se tam v životě nedostanu. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5208
10.1.11 12:34

Tak ja jsem z Hradiste a rodit jsem jela do Zlina. Ale jenom proto, ze jsem tam mela svou doktorku, kterou jsem navstevovala cele tehotenstvi. Nemuzu si vubec na nic stezovat.
Jinak bych se ale Hradiste nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14332
10.1.11 12:48

Já jsem slyšela na Hradiště stížnosti.. Sice jsem byla ve Zlíně, i tam se našli určité věci co se mi nelíbily, ale asi to je všude, vždycky se najde někdo, kdo znepříjemní čas.
Jenom jedna věc teda, co mi říkala známá . Když se nedejbože něco stane miminku, je v ohrožení, tak stejně musí do Zlínské nemocnice, tam jsou na tom nejlepší :think: Ta se rozhodovala sice mezi Vsetínem, ale myslím, že by to platilo i pro Hradiště, kdyby něco nebylo ok s miminkem, že do Zlína. Takže osobně bych už proto byla raději ve zlíně.. kdyby něco, aby bylo hned v nelepší péči :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5284
10.1.11 12:48

Ahoj,

já rodila v květnu 2009 v Hradišti. Celé těhotenství jsem říkala, že budu rodit ve Zlíně, ale názor jsem změnila poté, co jsme se byli v rámci předporodního kurzu podívat v porodnici.
Porod byl bez problémů, porodní asistentky fantastické (vystřídaly se u mě dvě), rodila mě MUDr. Píšťková, nemůžu si stěžovat.
Na oddělení šestinedělí jsou pokoje po dvou lůžkách + sociální zařízení společné pro dva pokoje. Všechno je nové, pokoje jsou velké a světlé.
Personál byl fajn, s kojením mi opravdu pomohli, nepříjemná byla jen jedna sestra, která mě sjela za to, že jsem jí nepřipomenula, že mám dostat injekci :wink:
Srovnávat se zlínskou porodnicí můžu jen pokoje, byla jsem tam navštívit kamarádku, pokoje jsou tam moc malé.
Je fakt, že zlínská porodnice je líp vybavená pro nedonošené děti, ale to se mě naštěstí netýkalo.

Za sebe - podruhé budu taky určitě rodit v Hradišti (samozřejmě, když nebudou komplikace). Byla jsem tam spokojená.

Ještě k nástřihu, byla jsem nastřihnutá, ale jen málo, 3 stehy, s tím jsem žádné problémy neměla.
V čem ještě můžu Hradiště doporučit je to, že asi třetí den po porodu dělají kontrolní ultrazvuk, jestli v děloze nic nezůstalo. Já tam něco trochu měla, takže mě dávali injekce, aby to vyšlo ven. Ve Zlíně tento ultrazvuk prý nedělají.

Příspěvek upraven 10.01.11 v 13:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
10.1.11 12:55

Ahoj. Já jsem rodila taky před 10 lety v UH a už bych tam taky nejela,mohlo by to tam být i pozlacené. :cry: nebyla jsem tam spokojená,tam mě taky tak hrozně moc nastřihly,že jsem měla problém asi jak ty.že je to tam ted pěkné ale je tam už ten blok a přes to vlak nejede.Před rokem a půl jse rodila ve Tlíně a super.Vůbec mě tam nenastřihávali,sestřičky na porodním sále super,lepší jsem nikde nepotkala :-) ale ty sestry některé na poporodním takové důležité,ale to se dá vydržet,za 4 dny jsme byly i doma a jinak dobré.Ale kdybych třeba ještě někdy rodila,jako že nebudu,tak jedu do Zlína.Je to stejá cesta od nás jak do UH tak do Zlína.Ale to si musíš rozhodnout sama. :-) :think: :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5284
10.1.11 13:21

Holky, neberte to nijak zle, ale tím, že sem napíšete svůj zážitek s hradišťskou porodnicí, který se stal před 10 lety, tak tím zakladatelce moc nepomůžete, nemyslíte ? :wink: Vždyť ona má mnohem mladší zkušenost.
Za těch 10 let se změnilo prostředí (nová budova), vybavení, personál .. tak proč sem vkládáte tak neaktuální zážitky ?

Jak říkám, nechci se tím nikoho dotknout, ale hodnotit starou nemoderní porodnici s dnešním stavem, je zcestné. Můj názor :kytka:

Zakladatelce bych ještě poradila zkusit si domluvit individuální prohlídku porodnice (jde to) a na základě toho se rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
10.1.11 13:48

Určitě je to tam lepší,já nikoho neodrazuju,ale to jsem psala jenom na sebe,svůj názor,třeba mám kámošku co tam rodila nedávno byla spokojená. :-) ta prohlídka by byla asi nejlepší,kdyby se tam šla podívat. :-) určitě se tam hodně zmněnilo k lepšímu. :-) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3307
10.1.11 14:00

Já psala názor co bylo tehdy-někteří doktoři a sestry hrůza.Možná je to lepší,jen vím že někteří doktoři jsou tam i dnes.Samozřejmě to byl můj názor.Zase vím že hodně holek od nás jezdí raději do zlína.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
10.1.11 14:48

Tak já rodila ve Zlíně, ale můžu říct, že pokud bych neměla komplikace už v těhotenství a bydlela v Hradišti, tak rodím tam, prostě v místě bydliště. Přijde mi to pro maminku dostupnější, je to „po ruce“, pro případné návštěvy taky (hlavně pro manžela :lol: ) a fakt je tam nová porodnice, tak snad to není stejné jako před lety. A po své zkušenosti můžu říct, že ani ve Zl to není bez chybičky - např. mi vůbec neřekli, kde mám mimčo (byla jsem po císaři), až přišla druhý den kamarádka (v té době studovala obor porodní asistentka) a zeptala se, jestli se může na maličkou podívat a já „kde?“, tak mně to ukázala… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
10.1.11 15:44

Tak já rodila obě děti v UH a vždy v pohodě. První porod vyvolávaný 8 dnů po termínu, od 1 bolesti byl malý za hodinu na světě, nastřižená jsem byla minimálně, horší to bylo vevnitř, že jsem se tím rychlým porodem potrhala, ale za to doktoři nemůžou. Přístup perfektní. To bylo jěště na staré porodnici. Dcera je duben 2009, takže porodnice nová, dcera byla maličká, byla 3 týdny před termínem, neměla jsem žádný nástřih, nešla mě uvolnit placenta, tak porodní asistentka mě masírovala břicho olejíčkama, žádný surový způsob jak někdy tady čtu, jak se „tahá“ placenta na sílu. Tak nevím, možná jsem měla štěstí, ale spousta kamarádek v Hradišti rodilo a žádná si nestěžovala. Pokud máš mít porod v pohodě, budeš ho mít všude. A s tím kojením máš trochu pravdu, u syna mě jedna fajn sestřička kojení fakt dobře naučila, teď u druhého kojení se nikdo ani nepodíval, jestli kojím dobře. Ale co se mnou ležela na pokoji maminka tak měla s kojením potíže, ale na požádání ji teda sestřička se vším pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
11.1.11 20:40

odpoved

Jaá byla i te nové porodnici v Hradisti kuknut.Myslíte si snad, že ty staré sestry a doktoři ze staré porodnice dali výpověd a do nové porodnice nastoupily nové sestry a doktoři,to asi neeee..??Tak řeším že tam stejnak budou ty samé??
Byla jsem i ve Zlíně kouknout a mám tam i doktorku ke které chodím.
Jen su nerozhodná a nechtěla bych zase zažít to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
20.1.11 14:26

ahojky rodila jsem v Uh v roce 2007 a tedka v únoru se chystám taky.Je tu někdo takový? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
28.2.11 13:35

Ahoj já rodila 2006 ve zlíně 27 hodin odtečená plodová voda doktorka za mnou došla nakouknout za celou dobu asi 5. Když se vrátila směna která mě přijímala a uviděli mě tam tak se teprve lekli následoval epidural, který stejně nepomohl, byla jsem totálně vyčerpaná a už omdlévala nakonec jsem skončila na sále s císařzkým řezem.Malému odsávali z plic hoviška ačuránky nadýchal se toho ve mě (jsem ráda že jsme to oba přežili)
Takže do zlína už nejedu. Letos budu skoušet Uh Hradiště tak doufám že to bude lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat