Rozhodování pro antikoncepci po dětech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jagula
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 12:00
rozhodování pro antikoncepci po dětech

Ahoj,

podle čeho jste se rozhodovaly jakou antikoncepci po dětech, pokud už víte, že nechcete žádné další??
Před dětmi jsem brala pilule, mezi dětmi a po už používáme jen kondom…nevýhody jsou zřejmé :roll:…navíc znám 2 děti, které jsou na světě díky prasklému kondomu (jakkoliv je to oproti HA málo pravděpodobné). Většina volí tělísko…ale já mám nějaké předsudky… hormonální je dost velký výdaj, nehormonální nespolehlivé, zavádění/vyndavání obou variant nepříjemné; pilule ale také nemusí být spolehlivé (i bez vynechání… stačí ATB, nevolnost apod.)… o injekcích asi nic nevím… k doktorce půjdu na prevenci až za dlouhou dobu…ale chtěla bych to do té doby rozhodnout :)
Díky za všechny rady

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 25.03.18 12:06

@Jagula podle toho, jestli děti ještě chci nebo ne. A protože nechci, půjdu na podvaz. :)

Hadumi
Extra třída :D 13170 příspěvků 25.03.18 12:07

Nepoužíváme nic, další dítě nechceme, kdyby se ale jo stalo, necháme si ho, plánuji sterilizaci.

Janli
Závislačka 4975 příspěvků 25.03.18 12:08

U nás je na pořadu dne sterilizace. Ted´ už jen řešíme, kdo ji podstoupí.

tezi
Hvězda diskuse 48663 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 12:13

Taky jsme s manželem rozhodnutí pro sterilizaci buď u mě nebo u něj.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18924 příspěvků 25.03.18 12:16

Ještě dva roky a jdu na sterilizaci.

Sany80s
Kelišová 6125 příspěvků 25.03.18 12:25

Až nebudeme chtít děti, půjde manžel na zákrok. Je to méně invazivní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 13:05

Mam nehormonalni tělísko -už druhé a pro ještě větší jistotu prerusujeme v plodných dnech. Takže levné a spolehlivé.

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 25.03.18 13:27

My si v plodných dnech dáváme pozor, mimo ně nepoužíváme nic. Klape nám to už skoro 7 let, tak ještě dalších 20 a jsme v cajku.

Kakika
Extra třída :D 14795 příspěvků 25.03.18 13:29

@Jagula Ze všech variant bych rozhodně nebyla pro injekci. I to tělísko, když nesedne, tak se dá vyndat. Také jsem uvažovala, jak dál. Teď ale půjdu pro druhé hormonální tělísko. Mám v děloze myomy a díky nim při MS hodně výrazně krvácím. S tělískem jsem jen občas zašpinila. Zvažovala jsem i podvaz, ale to bych menstruovala dál, takže já zase tolik možností nemám :lol: Od tělíska mě spoustu lidí zrazovalo a nakonec celkem dobrý. Vadí mi zhoršená pleť, ale jiné výhody to prostě vyváží.

marketak5
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 13:54

Taky jsem řešila, napsala mi dr prášky ale po přečtení pár zkušenosti, jsem si nevyzvedla. Zatím máme pharmatex s prerusovanou souloži a později chci tělísko. Mimi má zatím 4m a sex není tak často :mrgreen:. Tělíska se trošku bojím ale s praskama to není taky spolehlive. O sterilizaci jsem nepřemýšlela, ale taky nápad. Ovšem teoreticky s tělískem nebude MS, tudíž pro mě super výhoda.

Lynette
Echt Kelišová 7832 příspěvků 25.03.18 14:07

Je to jednoduché - buď už nikdy děti nechci a pak je to o sterilizaci a nebo sterilizaci odmítám což znamená že ještě bych byla schopná ještě jedno dítě přijmout a pak stačí přerušovaná soulož.

Lanna
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 25.03.18 19:29

Mam ted asi dva tydny Mire u a zatim spokojenost, po vyndani pujdu na sterilizaci.

nozu
Extra třída :D 11325 příspěvků 25.03.18 20:18

Já jsem si nechala dát po druhém těhotenství Mirenu. Už mám druhou (tedy nyní Levosert, ale to je v podstatě totéž). Jsem spokojená, neměnila bych.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama