Reklama

Rozhodování pro antikoncepci po dětech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jagula
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 12:00
rozhodování pro antikoncepci po dětech

Ahoj,

podle čeho jste se rozhodovaly jakou antikoncepci po dětech, pokud už víte, že nechcete žádné další??
Před dětmi jsem brala pilule, mezi dětmi a po už používáme jen kondom…nevýhody jsou zřejmé :roll:…navíc znám 2 děti, které jsou na světě díky prasklému kondomu (jakkoliv je to oproti HA málo pravděpodobné). Většina volí tělísko…ale já mám nějaké předsudky… hormonální je dost velký výdaj, nehormonální nespolehlivé, zavádění/vyndavání obou variant nepříjemné; pilule ale také nemusí být spolehlivé (i bez vynechání… stačí ATB, nevolnost apod.)… o injekcích asi nic nevím… k doktorce půjdu na prevenci až za dlouhou dobu…ale chtěla bych to do té doby rozhodnout :)
Díky za všechny rady

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 25.03.18 12:06

@Jagula podle toho, jestli děti ještě chci nebo ne. A protože nechci, půjdu na podvaz. :)

Hadumi
Extra třída :D 13380 příspěvků 25.03.18 12:07

Nepoužíváme nic, další dítě nechceme, kdyby se ale jo stalo, necháme si ho, plánuji sterilizaci.

Janli
Kelišová 5626 příspěvků 9 inzerátů 25.03.18 12:08

U nás je na pořadu dne sterilizace. Ted´ už jen řešíme, kdo ji podstoupí.

tezi
Hvězda diskuse 49730 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 12:13

Taky jsme s manželem rozhodnutí pro sterilizaci buď u mě nebo u něj.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19555 příspěvků 25.03.18 12:16

Ještě dva roky a jdu na sterilizaci.

Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 25.03.18 12:25

Až nebudeme chtít děti, půjde manžel na zákrok. Je to méně invazivní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 13:05

Mam nehormonalni tělísko -už druhé a pro ještě větší jistotu prerusujeme v plodných dnech. Takže levné a spolehlivé.

Karleon
Kelišová 5292 příspěvků 25.03.18 13:27

My si v plodných dnech dáváme pozor, mimo ně nepoužíváme nic. Klape nám to už skoro 7 let, tak ještě dalších 20 a jsme v cajku.

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 25.03.18 13:29

@Jagula Ze všech variant bych rozhodně nebyla pro injekci. I to tělísko, když nesedne, tak se dá vyndat. Také jsem uvažovala, jak dál. Teď ale půjdu pro druhé hormonální tělísko. Mám v děloze myomy a díky nim při MS hodně výrazně krvácím. S tělískem jsem jen občas zašpinila. Zvažovala jsem i podvaz, ale to bych menstruovala dál, takže já zase tolik možností nemám :lol: Od tělíska mě spoustu lidí zrazovalo a nakonec celkem dobrý. Vadí mi zhoršená pleť, ale jiné výhody to prostě vyváží.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 13:54

Taky jsem řešila, napsala mi dr prášky ale po přečtení pár zkušenosti, jsem si nevyzvedla. Zatím máme pharmatex s prerusovanou souloži a později chci tělísko. Mimi má zatím 4m a sex není tak často :mrgreen:. Tělíska se trošku bojím ale s praskama to není taky spolehlive. O sterilizaci jsem nepřemýšlela, ale taky nápad. Ovšem teoreticky s tělískem nebude MS, tudíž pro mě super výhoda.

Lynette
Echt Kelišová 7838 příspěvků 25.03.18 14:07

Je to jednoduché - buď už nikdy děti nechci a pak je to o sterilizaci a nebo sterilizaci odmítám což znamená že ještě bych byla schopná ještě jedno dítě přijmout a pak stačí přerušovaná soulož.

Lanna
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 25.03.18 19:29

Mam ted asi dva tydny Mire u a zatim spokojenost, po vyndani pujdu na sterilizaci.

nozu
Extra třída :D 11556 příspěvků 25.03.18 20:18

Já jsem si nechala dát po druhém těhotenství Mirenu. Už mám druhou (tedy nyní Levosert, ale to je v podstatě totéž). Jsem spokojená, neměnila bych.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >