Rozhoduji se mezi čtyřmi obory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ananaska5
Stálice 63 příspěvků 07.12.18 07:13
Rozhoduji se mezi čtyřmi obory

Ahoj :mavam:, chodím do 9. třídy a rozhoduji se mezi čtyřmi obory.
1. Obchodka
2. Kosmetička
3. Laboratorní asistent
4. Masérka
Studovali nebo znáte někoho, kdo studoval nějaký z těchto oborů? Jaké je uplatnění a plat těchto oborů? Co by jste mi poradili?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 2984 příspěvků 07.12.18 07:21

Každým z těchto povolání můžeš vydělat slušné peníze, když budeš něco umět. Spíš bych se zaměřila na to, co tebe bude vůbec bavit. Kosmetička a obchodka je trošku rozdíl… :nevim: a taky podle toho, jak najdeš uplatnění. Jako kosmetička? U nás je kosmetické studio na každém rohu. Masér mi přijde zbytečný, pokud si neuděláš další vzdělání - fyzioterapii apod. Obchodka - baví tě matika, dokážeš si představit celý život sedět v kanclu?

Ananaska5
Stálice 63 příspěvků 07.12.18 07:29

@Aduš8 Bavilo by mě všechno ;). Právě, že se bojím obchodky a kosmetičky, protože furt někde čtu, že absolventů je hodně a uplatnění malý :nevim:. Proč ti masér přijde zbytečnej? Fyzioterapii bych si chtěla dodělat. Matika mi jde, baví mě tak normálně a jo dokázala bych si představit celej život v kanclu. Nejvíc by mě bavilo pracovat se zvířaty, ale nemohla bych se dívat na jejich utrpení.

truelly
Závislačka 2943 příspěvků 07.12.18 07:36

Tak fyzioterapie je obor studia na vysoké škole, na pět let Mgr. Chodí tam holky po gymnáziu nebo zdravce. Masér je tak něco jiného :lol:

jessikka
Extra třída :D 10855 příspěvků 07.12.18 07:38

Rozhoduj, jestli zubní laborant nebo obchodka. Na to ostatní ti stačí kurz, takže když budeš chtít být třeba v budoucnu kosmetička, tak si uděláš kurz. A přitom budeš mít ještě další vzdělání a maturitu.
Jestli OA nebo laborant… Osobne bych šla na laboranta, ale i OA bude v pohodě.

Ananaska5
Stálice 63 příspěvků 07.12.18 07:43

@jessikka Laboratorní asistent, zubní se u nás tenhle rok neotvírá. O OA furt slyším, že je bez uplatnění. :nevim:

Ananaska5
Stálice 63 příspěvků 07.12.18 07:44

@truelly Nejdřív masér a pak fyzioterapie. 5 let na Mgr? Já myslela 3 roky na Bc.

truelly
Závislačka 2943 příspěvků 07.12.18 07:44

@Ananaska5 a jaké máš známky?

Uživatel je onlineSlečna Ferka
Extra třída :D 10210 příspěvků 07.12.18 08:03

Uživit se jako masér nebo kosmetička je fakt těžké. Musíš mít klientelu, a když lidi otáčejí každou korunu, je to to první, co si odřeknou. I kdybys měla vlastní prostory (tzn. bez nájmu), počítej, že to bude těžké, zvlášť s dětmi: lidi by po práci třeba dali kosmetiku nebo masáž, ale Ty budeš mít doma děti a budeš se muset starat.

Doporučuju obchodku nebo zubního laboranta. Problém je, že na obchodce by ses musela fakt snažit a mít něco navíc: dělat kurzy účetnictví, psaní všemi deseti apod. Jen tak s obchodkou budeš opravdu jedna z mnoha lidí, co chtějí práci v kanceláři.

pazitka
Echt Kelišová 7833 příspěvků 07.12.18 08:31

rozhodne ta laboratorni asistentka.. jak tu tu uz zaznelo- kosmeticce staci kurz /cili to klidne muzes delat, kdyby se ti to v laboratori nelíbilo/, maser taky a obchodka je dle mě zbytečná, vyjdeš a nic moc neumíš a dneska mají už i sekretářky/a­sistentky VŠ.

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 07.12.18 08:31

Nejlepší perspektivu má zubní laborant, známej je špička v oboru a žije si velmi dobře. Obchodka je dneska naprosto k ničemu, jen zbytečný čas strávený po základce. Masérka a kosmetička jsou obory, kde nemusí být člověk dvakrát chytrý, ale musí být šikovný a musí si umět získat a udržet klientelu.

Aduš8
Závislačka 2984 příspěvků 07.12.18 08:32

@Ananaska5 já ve zdravotnictví pracuji už deset let, spoustu těch,, masérů" jsem potkala. Většinou na pozicích ošetřovatelů. A dalších x, které znám, pracují ve fabrikách.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 07.12.18 08:35

Obchodka sama o sobě je škola na prd. Buď to chce k tomu VŠ, nebo třeba ruštinu, nebo jiný méně častý jazyk. Lidí s maturitou z obchodky, veřejné správy a dalších kancelářských oborů je miliarda a práce pro ně není, protože dělat v kanclu chce úplně každý. A zcela upřímně tam kde jsem dělala já brali do kanclu na pozice pro středoškoláky přednostně lidi zevnitř nebo ze známosti než lidi zvenku.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 07.12.18 08:38

Jinak z tvého výběru je nejlepší ten laborant jednoznačně. Doporučuji si pak udělat třeba tu VOŠ zubní laborant a máš práci jistou, vidím to u kamarádky.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 07.12.18 09:04

Na obchodku bych nesazela, urednici ktere znam maji min. Bc. a znamosti, aby sve pohodove misto v kanclu ziskali. Ale znam jich malo, treba to neni reprezentativni vzorek. Co se tyce zdravotnictvi tak bude do budoucna potreba cokoliv co ma neco spolecneho s peci o nemocne a seniory. Protoze přímá prace s pacientem pro tebe nebude ( usuzuju z minule diskuze) tak bych to videla na laboratorni diagnostiku, stomatologii ( laborka), protetiku, fyzioterapii, zdravotni a kompenzacni pomucky, leciva. Bud tedy primo nekde v laborce/vyrobe nebo jako obchodni zastupce.
Maser a kosmeticka, to beru spis jako rekvalifikaci.

Příspěvek upraven 07.12.18 v 09:05

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >