Rozhozena z návštěvy logopedie

Anonymní
27.8.20 18:52

Rozhozena z návštěvy logopedie

Zdravím, potřebuju si aspoň slovně ulevit. Byla jsem dnes se synem poprvé na logopedii. Šli jsme tam kvůli horšímu porozumění, syn bude mít v říjnu 4 roky. Myslela jsem, že si s ním pokeca, bude se ho ptát na různé věci a pak mi řekne, nakolik teda asi rozumí a jak s ním pracovat, aby se to zlepšilo. Pominu to, že začala řešit jen výslovnost a až po mém asi třetím upozornění se teda zaměřila jinam. No a dozvěděla jsem se, že syn je nevychovany, protože je nadmíru inteligentní a dělá si ze svého okolí legraci. To odvodila z toho, že na pokyn „ukliď to“ odpověděl „ne, já nechci“. Prý jak si to jako může dovolit… on to ale uklidil, jen předtím řekl, že nechce, já jsem řekla, ať to udělá a on to pak udělal. Když jsem s ní řešila, že syn pořád všechno olizuje a okusuje, tak prý mu mám dát facku. Bez jakékoliv jiné reakce, beze slov, prostě mu z ničeho nic jednu vlepit. Prý léčba šokem. To jsem oponovala, že rozhodně dělat nebudu. Jakékoliv jeho řeči mimo mám ignorovat a dál mluvit o svém tématu, neřešit, co on odpovídá, prostě pořád si jet svoje, jak robot. To jsem rikala, že mi nepřijde vhodné, vždyť ho chci naučit, aby mluvil k věci, co je skutecne a co ne…To ho asi nenaučim tak, že budu ignorovat jeho odpovědi a mluvit bez přestávky sama se sebou. Když dělá něco, co nesmí, nemám mu to zakazovat, ale mám říct něco jako „milacku pojď za mnou“ nebo „pojď, já ti dám něco dobrého“. No to je podle mě taky blbost, ale já už jsem neměla sílu ji pořád oponovat. Přišla jsem si jako ta matka, co si svoje dítě idealizovala, že ono je dokonale, moje výchova je dokonalá atp. Ale takhle Já to vůbec nemyslím, naopak, já vím, že to u nás není dokonale. Jen prostě vůbec nechápu ty její rady a nevím, co teď s tím. Přitom k ní chodím se starším synem, jen kvůli výslovnosti teda, a to jsme nadmíru spokojená. Tak co myslíte, jsem mimo já, nebo ona?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.8.20 19:00

Tyjooo tak tam bych už nešla. To že opravuje výslovnost je dobře, dětem se mají opravovat vždy výslovnost, skloňování atd. Ale zbytek teda koukám, najděte si radši jinou logopedku.

• Citovat
  • Nahlásit
30353
27.8.20 19:01

Na logopedii se řeší mluva, pochybuju, že by ti tam poradil psycholog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
27.8.20 19:04
@inkakřivák píše:
Na logopedii se řeší mluva, pochybuju, že by ti tam poradil psycholog.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8905
27.8.20 19:05

Takhe, moc nechápu, proč ti radí v dnešní době vlepit dítěti. To je jak červený hadr na býka.
Neměla by si to dovolit. I kdyby si to myslela.
Pokud jde o ten zbytek, tak třeba o ten úklid. Kdyby mi dítě řeklo na pokyn, že má uklízet, že nechce, tak už bych na něj byla dost ostrá. To by si fakt neměl dovolit v tomto kontextu.
Na olizování rukou a okusování bych sice nereagovala fackou, ale rozhodně bych mu vždy fizicky zabránla v tom, aby to dělal. Na to je opravdu moc velký.
Pokud jd eo tu ignoraci jeho zcestných řečí, tak těžko říct. Úplně jsem totiž nepochopila, o co jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
27.8.20 19:05

No tak proč chodíš k odborníkovi, když je vše co Ti poradila špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 19:06

Trochu mimo. Už bych tam nešla. Syn taky olizuje a okusuje. Máme zakázáno trestat a doporučila nám Kousák s tím, že některé děti to tak mají.
Tohle vůbec není v kompetenci logopedky, aby to řešila. Taky bych jí to řekla a našla bych si někoho jiného.

@Anonymní píše:
Tyjooo tak tam bych už nešla. To že opravuje výslovnost je dobře, dětem se mají opravovat vždy výslovnost, skloňování atd. Ale zbytek teda koukám, najděte si radši jinou logopedku.

Pokud dítě pořádně nerozumí, což jsem podle toho textu pochopila, tak je opravování výslovnosti na posledním místě a rozhodně se nemá vždy opravovat, jinak se dítě úplně znechutí a odradí. Ještě je otázka, jak mluví. Pokud má třeba omezenou slovní zásobu, tak se nejprve řeší ta.
Nám naopak říkala logopedka, že opravovat vždy jen jeden jev. A sama to poctivě dodržuje a jen od doby, co ji syn už lépe zná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 19:06

@inkakřivák nevím, jak mám tento komentář chápat. Napsala jsem to, co jsem dnes zažila, to je vše. A na logopedii se neřeší jen výslovnost, ale právě i porozumění řeči, reakce na mluvené slovo atp. A toto jsou podle ní rady, jak mám se synem zacházet, aby na tu řeč líp reagoval.

• Citovat
  • Nahlásit
31692
27.8.20 19:07

Nevěřím Ti. Nevěřím tomu, že by se tak choval klinický logoped. To je zase nějaká anonymní diskuze v touze vyvolat hádku. Už aby ty prázdniny skončily.
Logoped musí každou návštěvu pečlivě zaznamenávat, monitorovat pokroky dítěte, i když zprávu pro dětského lékaře vydává až v závěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
27.8.20 19:09
@Anonymní píše:
@inkakřivák nevím, jak mám tento komentář chápat. Napsala jsem to, co jsem dnes zažila, to je vše. A na logopedii se neřeší jen výslovnost, ale právě i porozumění řeči, reakce na mluvené slovo atp. A toto jsou podle ní rady, jak mám se synem zacházet, aby na tu řeč líp reagoval.

Léčba receptivni dysfazie má svoje postupy. Nevěřím Ti. Píšeš blbosti. Žádný odborník by si toto nedovolil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9059
27.8.20 19:11
@Anonymní píše:
Zdravím, potřebuju si aspoň slovně ulevit. Byla jsem dnes se synem poprvé na logopedii. Šli jsme tam kvůli horšímu porozumění, syn bude mít v říjnu 4 roky. Myslela jsem, že si s ním pokeca, bude se ho ptát na různé věci a pak mi řekne, nakolik teda asi rozumí a jak s ním pracovat, aby se to zlepšilo. Pominu to, že začala řešit jen výslovnost a až po mém asi třetím upozornění se teda zaměřila jinam. No a dozvěděla jsem se, že syn je nevychovany, protože je nadmíru inteligentní a dělá si ze svého okolí legraci. To odvodila z toho, že na pokyn „ukliď to“ odpověděl „ne, já nechci“. Prý jak si to jako může dovolit… on to ale uklidil, jen předtím řekl, že nechce, já jsem řekla, ať to udělá a on to pak udělal. Když jsem s ní řešila, že syn pořád všechno olizuje a okusuje, tak prý mu mám dát facku. Bez jakékoliv jiné reakce, beze slov, prostě mu z ničeho nic jednu vlepit. Prý léčba šokem. To jsem oponovala, že rozhodně dělat nebudu. Jakékoliv jeho řeči mimo mám ignorovat a dál mluvit o svém tématu, neřešit, co on odpovídá, prostě pořád si jet svoje, jak robot. To jsem rikala, že mi nepřijde vhodné, vždyť ho chci naučit, aby mluvil k věci, co je skutecne a co ne…To ho asi nenaučim tak, že budu ignorovat jeho odpovědi a mluvit bez přestávky sama se sebou. Když dělá něco, co nesmí, nemám mu to zakazovat, ale mám říct něco jako „milacku pojď za mnou“ nebo „pojď, já ti dám něco dobrého“. No to je podle mě taky blbost, ale já už jsem neměla sílu ji pořád oponovat. Přišla jsem si jako ta matka, co si svoje dítě idealizovala, že ono je dokonale, moje výchova je dokonalá atp. Ale takhle Já to vůbec nemyslím, naopak, já vím, že to u nás není dokonale. Jen prostě vůbec nechápu ty její rady a nevím, co teď s tím. Přitom k ní chodím se starším synem, jen kvůli výslovnosti teda, a to jsme nadmíru spokojená. Tak co myslíte, jsem mimo já, nebo ona?

Nezlob se, ale většinou dítě, cizí lidi poslechne víc, než svoje.
A to, že tvůj syn ji řekl, že to uklízet nebude, ze se mu nechce 8o 8o no. Dělej jak myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 19:12

@Jana206 a já jí věřím, protože mám podobné zážitky. Neuroložka mi řekla, že bych měla syna víc bít, aby si uvědomil, kdo je doma pánem - syn nerozuměl, což podle ní byl nesmysl, protože mu dala jeden pokyn a to ten jediný, který v dané době uměl a nezkusila nic dalšího. Z toho usoudila, že nám rozumí, jen to na nás hraje. :nevim:
Logopedka mi zase řekla, že u kluka je na řešení času dost, že jsou proti holkám marní. Kdyby to byla holka, hnala by ho na kolečko, ale jako kluk má 1-2 roky čas a podobné hlášky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 19:13

@Sany80s já nevidím nic špatného na tom, že řekne, že nechce něco dělat. Já mu odpovím, že i když nechce, tak musí, a on to pak udělá. V tom olizovani atp mu fyzicky i slovne zabranuju, v podstatě nedělám celý den nic jiného. Ale nemůžu mu stát za zadkem 24/7.
@Tojsemja3 přišla jsem si pro radu a diagnostiku. A nebudu mlátit dítě jen proto, že mi to poradil odborník.
Anonymní růže, ano, on podle mě hůř rozumí, proto jsem tam taky šla. U staršího syna je vše ok, logopedka říká, že vždy řešit jen jeden jev, zbytečně na to neupozornovat, neopravovat úplně pořád, syn se dost zlepšil za tu dobu, co k ní chodíme. Ale teď s druhým synem jsem fakt na vážkách.

• Citovat
  • Nahlásit
491
27.8.20 19:15
@Anonymní píše:
@Sany80s já nevidím nic špatného na tom, že řekne, že nechce něco dělat. Já mu odpovím, že i když nechce, tak musí, a on to pak udělá. V tom olizovani atp mu fyzicky i slovne zabranuju, v podstatě nedělám celý den nic jiného. Ale nemůžu mu stát za zadkem 24/7.
@Tojsemja3 přišla jsem si pro radu a diagnostiku. A nebudu mlátit dítě jen proto, že mi to poradil odborník.
Anonymní růže, ano, on podle mě hůř rozumí, proto jsem tam taky šla. U staršího syna je vše ok, logopedka říká, že vždy řešit jen jeden jev, zbytečně na to neupozornovat, neopravovat úplně pořád, syn se dost zlepšil za tu dobu, co k ní chodíme. Ale teď s druhým synem jsem fakt na vážkách.

Hele ty vyznává liberální výchovu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
27.8.20 19:16

Já úplně nechápu, co myslíte tím, že syn „hůř rozumí“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama