Rozkojení se (málo mleka kvůli stresu)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.5.22 19:28

Rozkojeni se (malo mleka kvuli stresu)

Holky, podařilo se vám nějaké rozkojit po nedostatku mléka kvůli stresu?

První dítě plně kojené. Mlíko ze mě stříkalo, prsa plná. Dítě bylo celkem závislak na prsu. Uklidňovalo se tim, furt cumlalo. Dudlík až po šestinedělí. Nebylo to ideální. Řešili jsme břichaboly, abkm, neprospívání… Nicméně po odstavení bylo neprospívání nakonec ještě horší.

Druhé dítě: dostalo hned v porodnici dudlík, nicméně závislák to neni. Nejde prsem uklidnit. Opravdu se jen nají a finito (možná kvůli dudlíku od porodnice? To už asi nikdo nezjistí). Do 6 týdnů přibíralo nad tabulky. Na 3m prohlídce propadák. Ostatně asi týden před prohlídkou se rapidně snížil počet pocuranych plen. Od toho cca měsíce řešíme šílené břichaboly, šílené škrindání. Prcek neodložitelný, jen řve.
Po 3m prohlídce fasujeme váhu a dokrm. Ten odmítá, váha jde dolů. Každý den vážím a volám dr. Je to jako nahoupačce. Včera jsme byli hospitalizováni pro dehydrataci a neprospívání. Infuze, testy.. výsledek je ten, že mám málo mléka.

Jsem na sebe TAK naštvaná, že sem to nějak nepoznala.. Třeba prcek řve od začátku hlady. :,( je pravda, že 14 dní držím přísnou dietu a je to mnohonásobně lepší. Asi sem ji měla držet dřív, pro jistotu. A já blbá se ještě uklidňuju, že tělo teď umí regulovat mlíko a proto netrpím pocitem přeplněných prsou :roll:

No a teď se rozhoduji a jsem z toho na prášky. 2 dr a sestra se tu se mnou daly do řeči. Na kojení mě nepřemlouvají, naopak. Vidí, jak jsem z toho špatná. Prý zažily to samé.. U druhého stres a mlíko neměly. Upřímně už mě to taky napadlo. Prcek je abnormálně uřvaný. Jsou dny, kdy obědváme rohlík, protože prostě nejde uvařit, jen chovám a utěšuju. K tomi doma 2,5 leťák, vztahy doma teď na nože a řešim jeden průser za druhym. Zdravotně se to ma mě podepisuje, brzo se mi rozlomí záda vejpůl.

No omlouvám se za sloh.. Ale zajímalo by mě, jestli se tu některá z vás rozkojila poté, co kvůli stresu bylo málo mléka a JAK. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10403
6.5.22 19:39

Takže nechce UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2187
6.5.22 19:43

Prožila jsem si to samé, ale já na to přišla ve 2m. Každopádně dcera flašku s UM přijmula hned a od té doby byl pláč pouze z hladu. Naštěstí ji sedlo hned první UM. Hele já se kojení raději vzdala, než se stresovat a pořád vážit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 19:47
@Tarinka píše:
Takže nechce UM?

Už ji pije. Slazenou, protože je to ta hořká. Ale vypije ji bez problemu.

• Citovat
  • Nahlásit
72
6.5.22 19:47

Ahoj, řešila jsem tento problém pred měsícem, krátce po narození dcery. Měla zloutenku a málo sála. Šla s váhou významně dolů. Já ztrácela mléko. A tak začal kolotoč… přikladani, odstříkávání, koupila jsem si odsávačku. Do svého odstrikaneho mlika jsem pridavala Sunar…dle rady MUDr. Nakonec se rozpila. Ale byla jsem v pohodě. Řekla jsem si, že udělám max a když to nevyjde, svět se nezbori… Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 19:49
@Markéta188 píše:
Prožila jsem si to samé, ale já na to přišla ve 2m. Každopádně dcera flašku s UM přijmula hned a od té doby byl pláč pouze z hladu. Naštěstí ji sedlo hned první UM. Hele já se kojení raději vzdala, než se stresovat a pořád vážit.

Já si řekla, že tomu chci zkusit dát šanci. Třeba týden ještě. Zkusím se dát do klidu, tolik to neřešit.. A když se nerozkojim, tak končim. Ale chci do toho dát maximum.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 19:50

Mně se také neustále mění množství mléka. Mám problémy se hlídat v jídle a pití. Často celý den nepiju a nejím. Do toho neustálý stres. Lítačka, takže málo spím a nemám si kdy odpočinout a už vůbec ne to dospat. Mám dvě školkové děti a malé zrovna rostou zuby, takže je dost nespokojená a téměř neodložitelná. Do toho se stěhujeme, takže všude bordel, věci roztahaný. :cert: Zrovna dneska jsem za celý den měla jen cereálie s jogurtem z čehož mi ještě půlku snědl syn :lol: Je to na palici. Mě vždycky nejvíc pomůže odjet k rodičům, kde je víc rukou a sil :lol: Pravidelně jíst, hooodně pít, zalézt si s malou někam do klidu, kojit, kojit, kojit a taky uklidnit hlavu. Snažit se zbavit stresu. Hledat na všem pozitiva :) Domů se vždy vracím úplně nová, kdy ze mě mléko teče stejně jako po porodu :lol:
Jen škoda, že mám rodiče tak daleko a vidíme se málo. :think:
Podle mě by i stačilo vždy po příchodu manžela z práce vyslat staršího synka ven, abys měla čas jen na miminko. Zalézt si s ním do postele, mazlit ho, v klidu se najíst, napít, vypnout chvilku hlavu :) (u nás to teď není tak možné, protože po práci manžel dává do kupy náš byt, maluje, rozdělává nábytek,…takže je všude ještě větší bordel :pocitac: :lol: a taky má dost časově náročnou práci, takže jsem věčně na všechny tři děti sama doma).
A pořiď si nosítko nebo šátek, pokud ještě nemáte. Taky je to velká pomoc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
10403
6.5.22 19:50
@Anonymní píše:
Už ji pije. Slazenou, protože je to ta hořká. Ale vypije ji bez problemu.

Tak bych se na kojení už vyprdla…ono zdraví taky máte jen jedno, doma další malé dítě, které vás potrebuje…já první kojila rok, druhé jen tři měsíce, nepřibirala, já na nervy..jak jsem ji odstavila, tak dva dny jsem byla úplně špatná, ale pak se mi děsně ulevilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2187
6.5.22 19:51
@Anonymní píše:
Já si řekla, že tomu chci zkusit dát šanci. Třeba týden ještě. Zkusím se dát do klidu, tolik to neřešit.. A když se nerozkojim, tak končim. Ale chci do toho dát maximum.

To je jasný. Já na to psychicky už neměla, když jsem viděla jak je po UM spokojená. Ale držím palce :palec: Rozkojit se určitě ještě dá :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 19:53

@Valejka a cos prosim mela za lahvicku? Mně tu dali takovou, ze ktere to teče samo. U prsu se vzteká (asi že to neteče) a na lahvičku se úplně klepe a vyžunkne na ex. Přemýšlím je poprosit o nějakou míň tekoucí.

• Citovat
  • Nahlásit
15674
6.5.22 19:55
@Anonymní píše:

Tak ať si vezme tatínek na ten týden dovolenou a ty se venuj jen kojení. Jídlo si objednejte. Chce to hodně pít a koji koji kojit, hlavně v noci. Nebo v mezičase i odsavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15674
6.5.22 19:56
@Anonymní píše:
@Valejka a cos prosim mela za lahvicku? Mně tu dali takovou, ze ktere to teče samo. U prsu se vzteká (asi že to neteče) a na lahvičku se úplně klepe a vyžunkne na ex. Přemýšlím je poprosit o nějakou míň tekoucí.

Jestli chceš kojit tak lahvicku zahoď. Před kojením prsa nahrivej, poteče to líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 20:00
@Anonymní píše:
Mně se také neustále mění množství mléka. Mám problémy se hlídat v jídle a pití. Často celý den nepiju a nejím. Do toho neustálý stres. Lítačka, takže málo spím a nemám si kdy odpočinout a už vůbec ne to dospat. Mám dvě školkové děti a malé zrovna rostou zuby, takže je dost nespokojená a téměř neodložitelná. Do toho se stěhujeme, takže všude bordel, věci roztahaný. :cert: Zrovna dneska jsem za celý den měla jen cereálie s jogurtem z čehož mi ještě půlku snědl syn :lol: Je to na palici. Mě vždycky nejvíc pomůže odjet k rodičům, kde je víc rukou a sil :lol: Pravidelně jíst, hooodně pít, zalézt si s malou někam do klidu, kojit, kojit, kojit a taky uklidnit hlavu. Snažit se zbavit stresu. Hledat na všem pozitiva :) Domů se vždy vracím úplně nová, kdy ze mě mléko teče stejně jako po porodu :lol:
Jen škoda, že mám rodiče tak daleko a vidíme se málo. :think:
Podle mě by i stačilo vždy po příchodu manžela z práce vyslat staršího synka ven, abys měla čas jen na miminko. Zalézt si s ním do postele, mazlit ho, v klidu se najíst, napít, vypnout chvilku hlavu :) (u nás to teď není tak možné, protože po práci manžel dává do kupy náš byt, maluje, rozdělává nábytek,…takže je všude ještě větší bordel :pocitac: :lol: a taky má dost časově náročnou práci, takže jsem věčně na všechny tři děti sama doma).
A pořiď si nosítko nebo šátek, pokud ještě nemáte. Taky je to velká pomoc :kytka:

Děkuju, v tomhle se dost poznávám. A soucítím :kytka: když je chlap doma, vyšlu ho ven i s prckama. Jenže pak místo odpočinku a jídla šůruju, myju to 3 dny nemytý nádobí, vařim.. No však to znáš :? Nevim kdy jindy to prostě dělat :nevim: do toho sama s dietou, takže jim kefírový lívanečky a sama chleba s florou :roll: no řekla sem si, že ten týden bych prostě pečlivě jedla, pila, odpočívala, dala se do klidu i za cenu, že tam shnijeme v bordelu. A když nebudu kojit těch potřebných 90ml, tak to vzdám..

• Citovat
  • Nahlásit
9711
6.5.22 20:03
@JancaS84 píše:
Jestli chceš kojit tak lahvicku zahoď. Před kojením prsa nahrivej, poteče to líp.

Chápeš, že to dítě skončilo v nemocnici na infúzích?! Docela odvaz, tahle rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 20:03
@JancaS84 píše:
Jestli chceš kojit tak lahvicku zahoď. Před kojením prsa nahrivej, poteče to líp.

No na to teď úplně nemám koule vzhledem k tý dehydrataci. Teď musim prostě prcka pumpovat ať nás pustěj a nemusí mít infuze. Ale o nahřívání sem taky četla. Zkusim, dík :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat