Rozkojím se přes odsávačku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marc21
Kecalka 375 příspěvků 30.10.14 12:18
rozkojím se přes odsávačku?

Ahoj holky,2 týdny po porodu jsem malou plně kojila, ale nepřibírala, tak jsme přešli na UM Beba. Poté cca 5 dní pauza, kdy jsem se snažila alespoň ručně osstříkat, ale moc to nešlo-za den asi tak 6Oml a pak už ani to ne. Teď jsem začala používat elektrickou odsávačku medela mini electric a odsávám cca každé 2-3 hodiny, ale skoro nic neteče. Je to na jedno odsátí zhruba 5ml. Myslíte si, že je možné se ještš rozkojit? Jinak k prsu se přisávat nechce, takže je to možné jen přes tu odsávačku. :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Alušáček
Závislačka 3475 příspěvků 30.10.14 12:30

@Marc21 Vůbec jsi neměla přestat kojit, pokud malá nepřibirala tak jsi ji měla dokrmit, ale pořád kojit. Takhle myslím, že už to nepůjde… :nevim:

open mind
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 30.10.14 12:39

Ja mela na rozkojeni pujcenou tu drazsi elektrickou odsavacku od Medely (stoji snad skoro 3 tisice, ale existuji pujcovny). Ta byla lepsi a pomohla mi. Pak uz jsem si koupila prave taky jen tu mini electric. A miminko se ti uz neprisaje?

Marc21
Kecalka 375 příspěvků 30.10.14 12:40

@open mind už se nechce přisát-kroutí se u prsu, vzteká a pláče…:(

open mind
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 30.10.14 12:44
@Marc21 píše:
@open mind už se nechce přisát-kroutí se u prsu, vzteká a pláče…:(

Ani treba v noci, kdyz se probudi jeste v takovem tom polospanku?

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.10.14 12:46

@Marc21 jak uz bylo psano, je to vestba z koule
 https://www.emimino.cz/…a-um-206710/

Jak dlouhoodsavas? Den dva? Z toho nejde delat zaver :mavam:

Kroutise a vzteka protoze netece. Pokud chces kojit jedina sance je vynechat lahev a dokrmit alternativne. Idealne na prsu pres suplementor nebo podobnou pomucku. Staci cevka a mala lahvicka :mavam:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 30.10.14 12:49

Zkus přikládat v noci, vyndej ji z postýlky ještě než se úplně vzbudí a zkus přiložit. Já jsem syna os jeho 4 měsíců kojila z prsa jen v noci a přes den jsem mu mlíčko odsávala. Vydržela jsem to tak do jeho 9 měsíců, pak už jsem to vzdala. Měla jsem ale lepší odsavačku - na obě prsa naráz - Medela swing maxi. Teď se hlavně musíš sama rozhodnout, zda do odsávání půjdeš, nabo ti to za tu námahu nestojí, to je ale jen na tobě. Je to ale hodně náročné, s druhým do toho už nepůjdu, krom prsa nic nedostane.

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 30.10.14 12:56

Šlo by to, ale spíše bych vrátila miminko na prs a kojila z prsu, není to tak pracné. Základ je vzít dudlík, flašku, dva - tři dny krmit přes prst, ideál je koupit suplementor a kojit s ním, v něm mít mléko na dokrm. Že je v odsávačce 5 ml je super, pokud odsáváš každé tři hodiny i v noci, tak se to během pár dní krásně navýší a budeš kojit plně. Mi prsa začala větší množství mléka dávat odsávačce po měsíci, odsávala jsem každé tři hodiny. Pak už to byla pohodička. Prsa taky potřebují zjistit, jak mají fungovat a na odsávačku to není přirozené, proto máš zatím málo. Ale prsa na to brzo přijdou, jen to chce trpělivost. U nepřibírání miminka samozřejmě je chybou přejít na flašku s umělinou, chce to opravdu jak bylo psáno výše - dokrmit max po kojení, vzít dudlík a dokrm dávat alternativně, nikdy napoužívat flašku.

Marc21
Kecalka 375 příspěvků 30.10.14 13:00

@quinny odsávám den. Já klidně budu jen odsávat, když to půjde, hlavně že malá dostane moje mlíčko třeba i přes lahev.Jen jestli by nebyla lepší jiná odsávačka? Nebo kdy by se to mělo alespoň trochu zlepšit?

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 30.10.14 13:00

@Marc21 pokud jeste neco odsajes, moznost je. Zkus jeste podporit tvorbu mleka treba cajem pro kojeni (sama mam dost dobrou zkusenost, kdyz jsem mela pocit, ze o mleko prijdu). A prikladat co nejvice. Ale pokud to nepujde, tak se tim hlavne nestresovat. Ono miminko na UM se stastnou maminkou je mnohdy spokojenejsi, nez miminko na MM s vystresovanou maminkou. Tim nepodporuji UM, sama jsem zastance kojeni, ale zase ne za kazdou cenu. Hodne stesti, at se podari zase rozkojit :palec:

Marc21
Kecalka 375 příspěvků 30.10.14 13:02

@open mind ona se mi na jídlo sama nebudí a musím jí budit. A docela je i úspěch, když papá z lahve.

open mind
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 30.10.14 13:24
@Marc21 píše:
@open mind ona se mi na jídlo sama nebudí a musím jí budit. A docela je i úspěch, když papá z lahve.

Holky nademnou ti napsaly rozumne rady, tak jen pripojim, ze ja bych to zkusila tak, ze bych miminku nabizela prso pri kazde prilezitosti, kdy by se vzbudilo (ve dne v noci). Probrala bych moznosti s detskou lekarkou, ta ma presny prehled jak ti ditko pribira a jestli treba snese mu na chvili UM odeprit, nebo ne. Muzes si zkusit pozvat laktacni poradkyni, mne hodne pomohla. Zkontroluje prisati, ukaze jine polohy pro kojeni - to by taky mohlo pomoct. Jeste me napada, zkousela jsi na kojeni takovy ten kloboucek?

Toto bych tedy zkusila, ale nelamala bych to pres koleno. Kojeni neni to nejdulezitejsi, jako hlavni ted zpetne vidim uzivat si casu straveneho s miminkem a nestresovat se. :srdce:

Marc21
Kecalka 375 příspěvků 30.10.14 13:34

@quinny tak teď jsem zkusila odsát po hodině a výsledek nula-nic neteklo. Mám i přes to odsávat na prázdno?

Lili5
Echt Kelišová 8660 příspěvků 30.10.14 14:10

@Marc21 ano, odsávání na prázdno je právě ta stimulace a je lepší odsávat menším podtlakem a déle, než na plno kratší dobu. Jak dlouho cca odsáváš?

Marc21
Kecalka 375 příspěvků 30.10.14 14:17

@Lili5 cca 10min. každé prso

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >