Reklama

Rozloučení bez pohřbu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:39
Rozloučení bez pohřbu

Ahojky. Jdu si pro radu. Umrel mi tatinek. jeho stranu rodiny moc neznam (jen jeho dceru a syna s predchoziho manzelstvi a to uz je let co jsem je nevidela). S maminkou uz jsou 10 let rozvedeni. Jen jsem volala jeho sestre (kterou si ani nepamatuju) a ta mi rekla ze ted bohuzel nema na drahy obrad, coz ja taky ne, sestra je v psychiatricke lecebne a bratr v zahranici. Jine pribuzenstvo neznam a bez obradu mi to prijde takove neuplne. Nejaky rodinny obed nepripada v uvahu kdyz ty lidi ani neznam, tak me napadlo ze se s nim nejak rozloucim sama s mym manzelem. Ale jak? Resil tohle prosim nekdo? Prosim neradte mi ze si na pohreb pujcit. To by tatinek nechtel aby se davaly velke penize a vubec aby se zadluzovalo.
Napada vas prosim neco? Me jedine dat krizek na misto dopravni nehody. Prosim poradte. Dekuji. Omluvte anonym N.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2964 příspěvků 11.01.17 11:44

Zkuste kontaktovat pohřební ústav, určitě vám poradí a pomohou udělat důstojné rozloučení které bude odpovídat vašim finančním možnostem. Nedávno jsme pohřbívali prababičku a v pohřebním ústavě byli velice chápaví a nápomocní. :hug:

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 11.01.17 11:46

Nikde neni receno, ze musi byt obrad. Nepises, zda tatinek chtel ulozit do hrobu nebo spalit. Pokud spalit, nechte telo spalit, pribuznym pak oznam, kdy budete ukladat urnu a kdo se bude chtit prijit rozloucit, tak se rozloucit prijde.
I tak vas to ale na nejakou tisicovku prijde. Neni to zrovna levna zalezitost.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 11.01.17 11:47

Co třeba nechat tatínka zpopelnit bez obřadu, urnu si odvézt domů - a následně nechat rozptýlit? Obřad rozptylu nestojí finančně téměř nic a přitom je to hezká příležitost k soukromému rozloučení.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 11.01.17 11:47

Urcite se domluvte v pohrebnim ustavu. Pocitejte ale, ze min.cca 8-10tis. Budete muset zaplatit i za kremaci bez obradu. Uprimnou soustrast.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:48

@cecetka @Heivka holky to vim. Na tohle padne 10tis. A uz je to zarizene. Ja to spatne napsala. U tohodle totiz byt nechci. Tak chci vymyslet alternativu. Tohle by me totiz polozilo. N.

-Evka-
Závislačka 3620 příspěvků 11.01.17 11:57

Prostě si s manželem udělejte večer, kdy tatínka „zapijete“, zavzpomínáte, zapálíte svíčku.

Když mi umřela kamarádka, která neměla obřad, tak jsem se s ní loučila několik večerů sama (potřebovala jsem to vstřebat - umřela náhle) a pár dní zapalovala svíčku jen pro ni.

Heivka
Závislačka 2964 příspěvků 11.01.17 11:59
@Anonymní píše:
@cecetka @Heivka holky to vim. Na tohle padne 10tis. A uz je to zarizene. Ja to spatne napsala. U tohodle totiz byt nechci. Tak chci vymyslet alternativu. Tohle by me totiz polozilo. N.

Rozmyslete si to, mě složilo to, že jsem nemohla na pohřeb svému milovanému dědovi (do zahraničí jsem prostě 30tisíc na letenky neměla, byli jsme rádi, že mohla jet aspoň máma) obřad je sice masakr, ale potom se začnete pomalu vzpamatovávat. Děda umřev v roce 2008, doteď když na něj myslím, tak brečím a bolí to jako by se to stalo včera a to jsme si udělali rozloučení s rodinou, moc krásné, sedli jsme si k fotkám a vzpomínali, ale neodžila jsem ten nejhorší smutek a obávám se že ro už lepší nebude. Pardon za chyby, ale mov nevidím na klávesnici, zae už brečím.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 11.01.17 12:07

Ja si nemyslim, ze hned jak neboztik zajede za ty vrata s rakvi, tak ze jede rovnou do pece. kremacni cas nevim kolik je, ale na jeden obrat je 30minut.tedy spise si myslim, ze je to jen rozlouceni v sini ta cast kde jsme i my pozustali a samotna kremace je az v jiny cas.
Nevite, jak to je?
Nebo co myslis tim…u toho nechci byt? to by me polozilo? primo pohled na rakev?
Taky mam stareho cloceka v rodine a radeji na to nechci ani myslet, ale prostw zivot.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 12:14
@Kralikcek píše:
Ja si nemyslim, ze hned jak neboztik zajede za ty vrata s rakvi, tak ze jede rovnou do pece. kremacni cas nevim kolik je, ale na jeden obrat je 30minut.tedy spise si myslim, ze je to jen rozlouceni v sini ta cast kde jsme i my pozustali a samotna kremace je az v jiny cas.
Nevite, jak to je?
Nebo co myslis tim…u toho nechci byt? to by me polozilo? primo pohled na rakev?
Taky mam stareho cloceka v rodine a radeji na to nechci ani myslet, ale prostw zivot.

Rakev, urna, ukladani do hrobu. To proste nechci. Tata stary nebyl. Bylo mu 67let. Mel autonehodu.

Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 11.01.17 12:18
@Anonymní píše:
@cecetka @Heivka holky to vim. Na tohle padne 10tis. A uz je to zarizene. Ja to spatne napsala. U tohodle totiz byt nechci. Tak chci vymyslet alternativu. Tohle by me totiz polozilo. N.

Možná bych zvážila možnost kontaktu s nevl. sourozenci. Vím, že ty lidi neznáš, ale jsou to, co po tvém tátovi zbylo. Třeba by si to přál. Pak už se nikdy vidět nemusíte.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 11.01.17 12:18
@Anonymní píše:
Rakev, urna, ukladani do hrobu. To proste nechci. Tata stary nebyl. Bylo mu 67let. Mel autonehodu.

Vůbec nerozumím tomu, co píšeš - první příspěvek vyzněl ve smyslu, že coby rodina nemáte finance na obřad a chcete se s tatínkem rozloučit jinou formou.

Teď to vyznívá, že se o „poslední věci“ tatínka nechceš starat vůbec… což je trochu jiná situace. Chápu, že je to těžké… ale kdo se o to má postarat, když ne jeho dcera? 8o

Zřejmě se špatně chápeme…? Je to těžké období, to je jasné. :hug:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 11.01.17 12:23
@Anonymní píše:

Promin, ze jsem se tak ptala.
Tohle opravdu nevim, ale urcite to pujde bez ucasti pozustalych.Vsak kolik lidi umre a nikoho uz treba nema :nevim:.
Uprimnou soustrast

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 12:30

@Bábrdl v kontaktu jsem, psala jsem si s nimi. Bratr nevim jestli prijede. Sestru nevim jestli pusti, za tetou se stavim

@BohunkaP ja to asi pisu spatne. Finance se najdou na ten zaklad, vse teta zaridila (tatinkova sestra). Tzn. nejake to spopelneni, rikala ze ma pripraveny oblek, ma jeho pejska, postara se o byt, auto. Ne ze bych se o to postarat nechcela, ale nejak na tohle nemam. Proto ja se chci rozloucit jinak. Porad nevim jestli to je nejak srozumitelne. Asi ne :(

Kejdík
Závislačka 3487 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 12:35
@Anonymní píše:
Ahojky. Jdu si pro radu. Umrel mi tatinek. jeho stranu rodiny moc neznam (jen jeho dceru a syna s predchoziho manzelstvi a to uz je let co jsem je nevidela). S maminkou uz jsou 10 let rozvedeni. Jen jsem volala jeho sestre (kterou si ani nepamatuju) a ta mi rekla ze ted bohuzel nema na drahy obrad, coz ja taky ne, sestra je v psychiatricke lecebne a bratr v zahranici. Jine pribuzenstvo neznam a bez obradu mi to prijde takove neuplne. Nejaky rodinny obed nepripada v uvahu kdyz ty lidi ani neznam, tak me napadlo ze se s nim nejak rozloucim sama s mym manzelem. Ale jak? Resil tohle prosim nekdo? Prosim neradte mi ze si na pohreb pujcit. To by tatinek nechtel aby se davaly velke penize a vubec aby se zadluzovalo.
Napada vas prosim neco? Me jedine dat krizek na misto dopravni nehody. Prosim poradte. Dekuji. Omluvte anonym N.

V létě nám zemřela babička. Jsme maličká rodina, v podstatě jen naši já a bratr. Obřed jsme neměli a rozloučení proběhlo při rozptylu. U nás v rodině se to tak dělá už několik generací. Záleží na tom co si tatínek přál, ale rozptyl je řešení, pokud nechtěl být pohřben. Hodně si a upřímnou soustrast

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama