Reklama

Rozloučení ve smuteční síni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mensy
Kecalka 174 příspěvků 04.01.17 19:36
Rozloučení ve smuteční síni

Ahoj, ve zkratce bych se chtěla zeptat, jak vypadá rozloučení se zesnulým ve smuteční síni? Jak dlouho to trvá a chodí se po skončení k hrobu? Byla jsem pouze na církevním pohřbu a tam jsme u hrobu byli.Moc děkuji :,(

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22824 příspěvků 04.01.17 19:47
@Mensy píše:
Ahoj, ve zkratce bych se chtěla zeptat, jak vypadá rozloučení se zesnulým ve smuteční síni? Jak dlouho to trvá a chodí se po skončení k hrobu? Byla jsem pouze na církevním pohřbu a tam jsme u hrobu byli.Moc děkuji :,(

Podle mě je to pohřeb od pohřbu. Nicméně obřad cca půl hodiny, zažila jsem i hodinový

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 19:49

Já byla několikrát a pokaždé to bylo úplně jiné, jednou krátké, podruhé dlouhé, jednou s proslovem, podruhé jen s písničkama, pak se šlo k hrobu, nebo nešlo… to je asi vše o domluvě :kytka:

Tunrida
Hvězda diskuse 47187 příspěvků 04.01.17 20:00

Časově kolem té půlhodiny. K hrobu se pak většinou chodí. Pokud by se teda jednalo o kremaci, tak ne. Jinak je to ale všechno závislé na pozůstalých, kteří pohřeb vypravují. Pokud se rozhodnou, že zemřelý by si přál při posledním rozloučení odehrát nějaké oblíbené cd, tak ho tam přehrají a doba se tím samozřejmě prodlouží. Pokud nejsi z blízkého okruhu, tak taky můžeš jít jenom na obřad a k hrobu se průvodu nezúčastnit. Někdo pro změnu nejde na obřad, ale jde se rozloučit k hrobu.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 20:04

Podle toho jak to chtějí pozůstalí, my jsme teda vždy rakev nechali spálit. Pokaždé tam někdo něco řekl. Druhý pohřeb byl docela dlouhý a já tohle nesnáším, zničí mě ty emoce a řvu jak nezavřený kohoutek. Nemusíš tam dělat nic k čemu bys měla dostat nějaké instrukce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama