Rozloučení ve smuteční síni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mensy
Kecalka 174 příspěvků 04.01.17 19:36
Rozloučení ve smuteční síni

Ahoj, ve zkratce bych se chtěla zeptat, jak vypadá rozloučení se zesnulým ve smuteční síni? Jak dlouho to trvá a chodí se po skončení k hrobu? Byla jsem pouze na církevním pohřbu a tam jsme u hrobu byli.Moc děkuji :,(

Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23067 příspěvků 04.01.17 19:47
@Mensy píše:
Ahoj, ve zkratce bych se chtěla zeptat, jak vypadá rozloučení se zesnulým ve smuteční síni? Jak dlouho to trvá a chodí se po skončení k hrobu? Byla jsem pouze na církevním pohřbu a tam jsme u hrobu byli.Moc děkuji :,(

Podle mě je to pohřeb od pohřbu. Nicméně obřad cca půl hodiny, zažila jsem i hodinový

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 19:49

Já byla několikrát a pokaždé to bylo úplně jiné, jednou krátké, podruhé dlouhé, jednou s proslovem, podruhé jen s písničkama, pak se šlo k hrobu, nebo nešlo… to je asi vše o domluvě :kytka:

Tunrida
Hvězda diskuse 48838 příspěvků 04.01.17 20:00

Časově kolem té půlhodiny. K hrobu se pak většinou chodí. Pokud by se teda jednalo o kremaci, tak ne. Jinak je to ale všechno závislé na pozůstalých, kteří pohřeb vypravují. Pokud se rozhodnou, že zemřelý by si přál při posledním rozloučení odehrát nějaké oblíbené cd, tak ho tam přehrají a doba se tím samozřejmě prodlouží. Pokud nejsi z blízkého okruhu, tak taky můžeš jít jenom na obřad a k hrobu se průvodu nezúčastnit. Někdo pro změnu nejde na obřad, ale jde se rozloučit k hrobu.

Saatine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 20:04

Podle toho jak to chtějí pozůstalí, my jsme teda vždy rakev nechali spálit. Pokaždé tam někdo něco řekl. Druhý pohřeb byl docela dlouhý a já tohle nesnáším, zničí mě ty emoce a řvu jak nezavřený kohoutek. Nemusíš tam dělat nic k čemu bys měla dostat nějaké instrukce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >