Reklama

Rozložení péče o prázdninách, váš názor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:32
Rozložení péče o prázdninách, váš názor

Prosím o posouzení tohoto případu. A prosím, abyste pokud možno neodbíhaly/i od konkrétní otázky.
Rodiče nemají úpravu péče soudem, funguje na dohodě, se kterou ale není úplná spokojenost ani z jedné strany, oba by chtěli s dítětem širší styk. Rozložení je takové, že dítě je u matky 8 dní ze 14ti, s otcem 6, čili téměř střídavá péče. Pokud chce dítě chodit na kroužek, musí být tento naplánovaný ve dnech, kdy je s matkou.
A teď otázka, letní prázdniny. Otec oznámil matce, že chce být s dítětem jeden celý měsíc. Po upozornění matkou, že babička (jediný blízký žijící příbuzný), má taky nárok a dítě u ní obvykle tráví dva týdny z letních prázdnin (žije 500 km daleko), tedy „věnoval“ babičce sedm dní ze svého měsíce.
Matka může s dítětem strávit 3 týdny dovolené. Dál dítě chce jet na týdenní pobytový tábor. Otec se od toho distancuje, ať si tábor umístí matka ve své části prázdnin a zaplatí ho.
Prázdniny mají 9 týdnů. Je fér rozložení 3 týdny matka, 3 týdny otec, 2 týdny babička, 1 týden tábor?
Děkuji za anonymitu a za vaše názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31660 příspěvků 27.04.18 14:34

Přijde mi to fér… jen by se podle mého měl i otec finančně podílet na táboru.

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 27.04.18 14:35

Fér je probrat to i s dítětem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:42

@Pipilota Citrónie
zakl.: dítě chce jet na tábor a chce jet k babičce, která mu dělá bohatý program a také tam má vzdálenou rodinu včetně menších dětí, rozložení mezi rodiči dítě nekomentuje, nechce hádky, nechce být soudce a já to respektuji, nechci ji trápit ani náhodou.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19310 příspěvků 27.04.18 14:49

Je to ok. My to též tak budeme mít. Musíme podělit prázdniny mezi rodiče, prarodiče a týdenní příměstský tábor. Týdnů je hodně a dovolené až tolik ne.

Anik
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 27.04.18 14:49

Taky mi to přijde celkem ok, babička dle mně není na úrovni rodičů /vím, zní to divně/. Matka může přece ve svých 3 týdnech jet s dítětem k babičce a pár dnů tam pobýt spolu, pak ho tam na týden nechat samotné.

Co se mi nelíbí je ta finanční nespoluúčast otce na táboře, a velice hrubě se mi nelíbí ty kroužky, to mi připadá jako hloupost, kroužky jsou přece každý týden, to by otec mohl/měl pochopit… ale záleží jak moc dítko chce.

vertunka
Závislačka 4552 příspěvků 27.04.18 14:53

Ci matka je ta babicka?? Ten by mel obetovat celych 14 dni ze,,sveho''. Prednost maji rodice. Tot muj nazor.

Anik
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 27.04.18 14:54

Oprava… babička má dva týdny,, takže dítko by u ní bylo celkem tři, z toho jeden společně i s matkou… pokud je to tedy možné a reálné.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 27.04.18 14:55

Podle me naprosto ok, prijde mi to fer. :palec: Ridila bych se hlavne tim, co chce dite. A tabor bych jeste probrala s otcem ditete, aby treba aspon neco prispel - chce tam prece jet jeho dite. Nebo aspon nakoupit vybaveni a tak :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:59
@Anik píše:
Co se mi nelíbí je ta finanční nespoluúčast otce na táboře, a velice hrubě se mi nelíbí ty kroužky, to mi připadá jako hloupost, kroužky jsou přece každý týden, to by otec mohl/měl pochopit… ale záleží jak moc dítko chce.

zakl.: Kroužky, to je samozřejmě kvůli celkovému „sporu“ - z důvodu, že on má dítě přece jen méně než matka, tlačí ji, aby ho nic neomezovalo ve styku s dítětem.

spoluúčast na ceně tábora: On bude hradit půlku prázdnin ze svého, ona ať hradí tábor ve svém měsíci, když tam chce dítě přihlásit. Že tam chce dítě, ho samozřejmě nezajímá, přednost má on. Ale peníze neřeším, byť si nemůžu vůbec vyskakovat.

Co se týče babičky, prarodiče mají nárok s vnoučetem trávit čas samostatně, to zase vím.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19310 příspěvků 27.04.18 15:07
@Anonymní píše:
zakl.: Kroužky, to je samozřejmě kvůli celkovému „sporu“ - z důvodu, že on má dítě přece jen méně než matka, tlačí ji, aby ho nic neomezovalo ve styku s dítětem.

spoluúčast na ceně tábora: On bude hradit půlku prázdnin ze svého, ona ať hradí tábor ve svém měsíci, když tam chce dítě přihlásit. Že tam chce dítě, ho samozřejmě nezajímá, přednost má on. Ale peníze neřeším, byť si nemůžu vůbec vyskakovat.

Co se týče babičky, prarodiče mají nárok s vnoučetem trávit čas samostatně, to zase vím.

Je divnej. Přece doprovod do kroužků taky patří mezi rodičovské kompetence. A do vztahu rodič dítě to patří.

Anik
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 27.04.18 15:11

Však ano, babička s ním bude ty svý dva týdny. plus pár dní navíc ještě i s matkou, pokud tedy ta jí něco nedá ze svého.
Upřímně, já bych za toto byla ráda, v létě mi dovča pravidelně schází, taky jsem s holkou sama, rodiče už nemám, otec si bere týden v červenci a týden v srpnu, zbytek je na mně - tábor, soustředění, a já.

Co se týče babičky, prarodiče mají nárok s vnoučetem trávit čas samostatně, to zase vím.

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 27.04.18 15:17
@vertunka píše:
Ci matka je ta babicka?? Ten by mel obetovat celych 14 dni ze,,sveho''. Prednost maji rodice. Tot muj nazor.

Já si teda zase neumím představit situaci „Heč, moji rodiče už jsou mrtví, tak budu s dítětem víc než ty, když mu chceš dopřát babičku a je to tvoje máma.“
Ale týden samostatně s babičkou podle mě stačí, případně bych tam dítě poslala třeba ještě na dva víkendy nebo kratší časové úseky.

terinka4444
Hvězda diskuse 66508 příspěvků 27.04.18 15:20
@Anonymní píše:
@Pipilota Citrónie
zakl.: dítě chce jet na tábor a chce jet k babičce, která mu dělá bohatý program a také tam má vzdálenou rodinu včetně menších dětí, rozložení mezi rodiči dítě nekomentuje, nechce hádky, nechce být soudce a já to respektuji, nechci ji trápit ani náhodou.

no tak samozřejmě, dítě chce jet na tábor, dítě chce jet k babičce, zbytek rozdělit na půl. Tohle je fér. Mají styk na dohodě, to znamená, že někdo ho má v péči, pokud bych to byla já, tohle bych oznámila a hotovo. Víc férové řešení není.

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 27.04.18 16:08

Pokud chceš zachovat to, že se pořád domluvíte, tak se neptej intenrnetu na to, jak by rozhodli oni, aby si to pak expartnerovi mohla omlátit o hlavu, že holky na internetu říkali a prostě se domluvte.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama