Rozložení rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 15:16
Rozložení rodičovského příspěvku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se díváte na možnost vyčerpání rodičovského příspěvku. Jaké výhody má například určit si výplatu RP na jeden rok a být na RD např. do 3 let věku dítěte (2 roky bez RP a samozřejmě využít již vyčerpaných peněz z RP). Nebo nechat běžet výplatu RP a čerpání RD stejně? Jde mi především o zohlednění inflace. Máte někdo zkušenost s tím, že jste si určily výplatu RP např. na 1,5 roku a zbytek byly na RD bez výplaty?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 24.10.18 15:27
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se díváte na možnost vyčerpání rodičovského příspěvku. Jaké výhody má například určit si výplatu RP na jeden rok a být na RD např. do 3 let věku dítěte (2 roky bez RP a samozřejmě využít již vyčerpaných peněz z RP). Nebo nechat běžet výplatu RP a čerpání RD stejně? Jde mi především o zohlednění inflace. Máte někdo zkušenost s tím, že jste si určily výplatu RP např. na 1,5 roku a zbytek byly na RD bez výplaty?

Ahoj.

Ty si nejspíš pleteš pojmy a dojmy. Co je dle Tebe RP a RD?

rozand
Závislačka 3104 příspěvků 24.10.18 15:29

Hlavně tu, že při dalším dítěti nepropadne zbytek peněz.

rozand
Závislačka 3104 příspěvků 24.10.18 15:30

@tininas Co by si pletla? RP=rodičovský příspěvek, RD rodičovská dovolená.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8464 příspěvků 24.10.18 15:33

Čerpání příspěvku, mám na stejnou dobu jakou hodlám být doma - tudíž podle Tebe asi „postupnou“ teď budu navazovat hned druhým prckem…

pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 24.10.18 15:34

Co s tím má inflace? Máš 220t a je na tobě jak dlouho doma budeš, tedy je určené maximum, na rok to nejde. Jestli otěhotníš s druhým nebo ne je risk, může to vyjít a nemusí.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5410 příspěvků 24.10.18 15:35

Tak záleží jestli plánuješ další děti během těch 3 let třeba, kdybys měla třeba za rok další tak ti většina rodicaku propadne :think: jinak já volila podle toho jak dlouho sem chtěla být doma, abych pak třeba rok nezůstala úplně bez koruny.

Bubla_Bučková
Závislačka 3797 příspěvků 24.10.18 15:36

Úřednice ani pořádně neví co pak s tebou když třeba po 2 letech docerpas, honí tě na pojišťovnu atd :roll: Inflaci během 3 let bych asi neřešila. Rozhodovala se dle naší finanční situace a když už tak využila změny výše jednou za tři měsíce a klidně si nechala vyplácet ke konci jenom to minimum 50 Kc (tuším), ale aby se mi to krylo s RD a mam klid od úřednic.

rozand
Závislačka 3104 příspěvků 24.10.18 15:37
@pikola píše:
Co s tím má inflace? Máš 220t a je na tobě jak dlouho doma budeš, tedy je určené maximum, na rok to nejde. Jestli otěhotníš s druhým nebo ne je risk, může to vyjít a nemusí.

Třeba to, že když to dřív vybereš, můžeš to uložit tak, aby to tolik nezasáhla. Risk v čem? Doma může být dál a neutratí-li to rychleji, nic neriskovala.

Bubla_Bučková
Závislačka 3797 příspěvků 24.10.18 15:39

Jo a taky tu jednou byla diskuze, kde si paní jako že svobodná matka nastavila na rok a půl, pak peníze došly a žádala si údajně o další dávky, protože přece nemá žádný příjem :think: ale to stejně u mě nepřipadá v úvahu, tak jsem to nijak nestudovala a nevím, co je na tom pravdy.. Ale nedivila bych se, kdyby to bylo možné a tudíž i výhodné :zed:

Bubla_Bučková
Závislačka 3797 příspěvků 24.10.18 15:42
@pikola píše:

No že teď je dostávat 7100 lepší než za 2 a půl roku, kdy si toho za 7100 koupíš méně (za mě neřešila bych, ale o tom inflace je). Takže třeba může být lepší, teď si nechat posílat 15000 a peníze „investovat“ než mít celou dobu 7100 teď i za 2 roky .

alialiali
Kecalka 193 příspěvků 24.10.18 15:42
@pikola píše:

Přesně :) jediné co, tak když to bude čerpat rychleji a neutratí to tak to může mít dyl na sporicim účtu nebo někam investovat… nejdůležitější je to vyčerpat celé a neotehotnet podruhé moc brzo ..

pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 24.10.18 15:43
@rozand píše:
Třeba to, že když to dřív vybereš, můžeš to uložit tak, aby to tolik nezasáhla. Risk v čem? Doma může být dál a neutratí-li to rychleji, nic neriskovala.

To není ale žádné spoření, ale pro matku a dítě :nevim: za něco stejně bude muset žít. Připadá mi trošku divné nakládat se sociální dávkou jako s nějakou investicí.

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 24.10.18 15:45

Já vidím jako výhodu pobírat RP déle (i kdyby později jen symbolickou částku), pokud bys např. uvažovala o neplaceném volnu po RD, tak z důvodu vyřešení zdrav. pojištění. Nebo pokud by ses chtěla vracet do práce jen na malý úvazek s výdělkem pod minimální mzdu, tak aby ti zaměstnavatel nestrhával zdravotní do minima.

@Bubla_Bučková píše: Úřednice ani pořádně neví co pak s tebou když třeba po 2 letech docerpas, honí tě na pojišťovnu atd :roll: Inflaci během 3 let bych asi neřešila. Rozhodovala se dle naší finanční situace a když už tak využila změny výše jednou za tři měsíce a klidně si nechala vyplácet ke konci jenom to minimum 50 Kc (tuším), ale aby se mi to krylo s RD a mam klid od úřednic.

To je ale jen problém neznalosti úřednice. Žena na RD nemusí nic s pojišťovnou­ řešit.

pikola
Neúnavná pisatelka 19263 příspěvků 24.10.18 15:45
@Bubla_Bučková píše:
No že teď je dostávat 7100 lepší než za 2 a půl roku, kdy si toho za 7100 koupíš méně (za mě neřešila bych, ale o tom inflace je). Takže třeba může být lepší, teď si nechat posílat 15000 a peníze „investovat“ než mít celou dobu 7100 teď i za 2 roky .

Max je nějakých 11500, ne? Nebo to udělali neomezeně? :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >