Rozlučka! Aneb - Jak by jste to platili?

Anonymní
14.1.20 08:25

Rozlučka! Aneb - Jak by jste to platili?

Ahojky! Jdu kamarádce jako svědkyně.. :srdce:
Ale! Na rozlučce nás včetně mě, bude 13. Myslela jsme si že bych to udělala tak že si každý zaplatí svou útratu a kamarádky část se rozdělí. Ale - nějak mi došlo že to vlastně není skoro reálný. Popíšu vám jaký mám plán a zkuste mi říct jak by jste to provedli..
Jako první půjdeme do čajovny, tam předpokládám že si dáme 2 vodní dýmky takže to bych asi rozdělila mezi ty co měli.. A kamarádka si většinou dává jedem drink. Jak mám mezi 12 lidí rozdělit 90 Kč? To mám po každém chtít 7 Kč? Pak bych chtěla jít posedět do baru. A to samý.. jak to udělat? Když servírka donese účet.. Tak než to zaplatí 12 lidí tak tam budeme půl roku. :roll: Myslela jsem si že bych to udělala tak že bych to celý platila já, a pak si každý řekl co měl ale to mi sestra tvrdí že už V životě ty peníze zpátky nedostanu. Nechci aby to vypadalo že šetřím, ale upřímně- nemám tolik peněz abych si mohla dovolit platit za 13 lidí. Jak by jste to udělali vy? :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8972
14.1.20 08:32

Tak 90 korun bych asi vůbec neřešila a zaplatila je sama. No a v baru ať si každý zaplatí svoje, můžete postupně chodit k pokladně a platit za sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9490
14.1.20 08:33

Tu cajovnu bych neřešila a zaplatila ji sama a v baru ať si platí každý za sebe. Tolik času to fakt nezabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9490
14.1.20 08:34

@Titty koukám že máme stejné myšlenky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
14.1.20 08:35

Tak vyber zálohu. :nevim: Víš, kam jdete, tak to jen orientačně spočti (+ 25-40 %, podle toho, jaký máte splávek, a rozděl).. Za zbytek se koupí památeční dáreček nevěstě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
14.1.20 08:35

Jakože možná jsem. Naivní ale já jsem si myslel že když se někdo loučí se svobodou že platí tu rozlučku on a ne každý svoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4273
14.1.20 08:36

Se na to vys er. Kup sud piva, nějaký ten rum, něco na gril. Od dealera pytlík trávy a objednej striptéra. A udělejte to někde v garáži. Před tím na to vybereš a zbytek vrátíš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.20 08:37
@B4RC3LON4 píše:
Jakože možná jsem. Naivní ale já jsem si myslel že když se někdo loučí se svobodou že platí tu rozlučku on a ne každý svoje

Co já vím, tak nevěsta nemá platit nic. A někde to bývá že platí svědkyně. Ale na to teda fakt nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
3822
14.1.20 08:41

Udělala bych to tak, že bude každý platit svoje, za nevěstu bych zaplatila, to mi jako nějaká závratná částka nepřijde. S tou dýmkou, jestli kouří všichni, tak mi přijde 2 dýmky na 13 lidí opravdu málo, to jen tak na okraj, ale jinak ve většině čajoven jsou zvyklí, že si lidi jejich placení rozpočítávají a tak lze při placení nahlásit třeba „čtvrtinu dýmky“.

To je jasné, že nebudeš platit za 13 lidí, ale zas mi přijde dost směšné rozpočítávat mezi ně ten jeden čaj a drink, co si dala nevěsta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
14.1.20 08:44

Ahoj, nás tedy bylo asi 6, ale svědkyně to vymyslela tak, že jsme ji dopředu poslali myslím 500 a z těch peněz platila útrata nevěsty, nějaké upomínkové drobnosti a dárkový poukaz na masáž. Od všeho si brala účty a co zbylo nám poslala na účet zpět. Jinak svou útratu si každý platil sám, aby v tom nebyly zmatky co kdo měl nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
14.1.20 08:45

Taky bych neřešila čajovnu a zbytek ať si platí každý sám, ale není nic trapnějšího než nějaké dohadování kdo co měl, zvlášť pokud nechceš, aby nevěsta platila. Ve tvém případě by bylo skoro lepší vybrat dopředu od každé z holek nějaké peníze a zaplatit to pak najednou. Když zbyde, dejte to na dárek pro novomanžele, když ne, tak zpětně holky zkásneš.
Já se teda pár rozluček zúčastňovala a vždy si platila svou část, i jako nevěsta. Co si tak pamatuju, tak na své rozlučce za mě někdo zatáhl nějaká piva a já naoplátku koupila (a hned platila) dvě rundy panáků, ale žádná z nás moc neřešila hluboko do kapsy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
14.1.20 08:46
@Anonymní píše:
Co já vím, tak nevěsta nemá platit nic. A někde to bývá že platí svědkyně. Ale na to teda fakt nemám.
:roll: asi jinej oddíl :nevim:, upřímně - se na to vys. r úplně, pokud nemáš 90 Kč, tak žádnou rozlučku nedělej - a odkdy rozlučku platí svědkyně?
a hosté na rozlučce také nikdy nic neplatí, co to máte za nápady :zed: :zed:
to je úplná trapárna, když nemáš peníze, tak si nehraj na hogo fogo, kolik ti je let? 16?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
14.1.20 08:47
@samá práce píše:
Se na to vys er. Kup sud piva, nějaký ten rum, něco na gril. Od dealera pytlík trávy a objednej striptéra. A udělejte to někde v garáži. Před tím na to vybereš a zbytek vrátíš. ;)

když nemá 90 kč, těžko koupí vše, co píšeš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3822
14.1.20 08:48
@B4RC3LON4 píše:
Jakože možná jsem. Naivní ale já jsem si myslel že když se někdo loučí se svobodou že platí tu rozlučku on a ne každý svoje

Já jsem se o to nikdy nějak nezajímala, ale když nám kamarádi pořádali rozlučku, tak za mě teda platili. Bylo to tak, že ji kamarádi udělali jako překvapení, vůbec jsem nevěděla, co bude, kam pojedeme a tak a přijde mi to jako nejlepší model (pokud mají kamarádi nějakou představu o tom, co nevěstu může bavit - což moji kamarádi měli). Až bude mít svatbu někdo další, taky mu něco my ostatní vymyslíme a připravíme (a zaplatíme).

Myslím, že nevěsta se ženichem mají tolik starostí a placení se samotnou svatbou, kde pak budou ostatní hostit (nebo alespoň předpokládám, že ti, kdo jsou na rozlučce, jdou pak na svatbu), že bych fakt nechtěla řešit a organizovat týden před ní ještě nějakou další akci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
14.1.20 08:49
@B4RC3LON4 píše:
:mavam: čauky, no přesně tak, rozlučku přece platí nevěsta a ženich
toto je ubohost a trapárna nejvyššího řádu, pokud jdu na rozlučku a někdo mi bude rozpočítávat drink nevěsty a 7 kč za vodní dýmku :zed: :zed: no twl
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat