Rozmazané vidění, brnění končetin

Anonymní
5.4.21 21:00

Rozmazané brnění, brnění končetin

Ahoj všem, vím, že s tímto bych si měla zajít především k lékaři a asi nejlépe k obvodnímu, ale s tím je to trochu komplikované (nebudu rozvádět).
Pozoruji to už nějakou dobu (od porodu před rokem). Strašně mi brní končetiny když si v určitých polohách, např. když sedím na křesle a nohy si opřu do výšky o druhé křeslo, nebo ležím v posteli na břiše a čtu si a jsem opřená o lokty tak mi po chvíli začnou strašně brnět, cítím mravenčení a takové jakoby bodání, nevím jak to popsat a je to opravdu nesnesitelný takže musím změnit polohu. Před pár měsíci jsme začala pozorovat i rozmazané vidění, nedokážu pořádně zaostřit, ale moje mami má brýle od 40 takže možná, že to budu mít podobné. Také mnohem častěji trpím na migrény a motání hlavy. Jde hlavně o to, že se tyhle problémy stupňují jinak bych ti asi neřešila. Mohli byste mi doporučit jakého odborníka nejlépe v tomto případě navštívit? Popřípadě máte zkušenosti, co by to mohlo být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16007
5.4.21 21:10

Zajdi si na oční, neurologii a fyzioterapii. A neseď idiotsky v neophodlných křeslech. Tak jako tak cvič na zdravá záda a srovnání svalových dysbalancí - podle rady fyzioteraeuta.

Od toho že kašleš na brýle tě hlava docela dobře bolet může, stejně tak jako ti to může může rozhodit krnčí páteř a o toho se ti můůže motat ta hlava.

Pokud ti nevyhovuje praktik, tak si najdi jiného.

Smiř se s tím, že už jsi ve věku, kdy když se o sebe a svoje tělo nebdueš starat - a to znamená řešit problémy dokud jsou zvládnutelné a ne na ně kašlat, tak tě to bude bolet čím dál tím víc a že si neřešením klidně můžeš způsobit vážné a trval obtíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 21:22
@Ou píše:
Zajdi si na oční, neurologii a fyzioterapii. A neseď idiotsky v neophodlných křeslech. Tak jako tak cvič na zdravá záda a srovnání svalových dysbalancí - podle rady fyzioteraeuta.

Od toho že kašleš na brýle tě hlava docela dobře bolet může, stejně tak jako ti to může může rozhodit krnčí páteř a o toho se ti můůže motat ta hlava.

Pokud ti nevyhovuje praktik, tak si najdi jiného.

Smiř se s tím, že už jsi ve věku, kdy když se o sebe a svoje tělo nebdueš starat - a to znamená řešit problémy dokud jsou zvládnutelné a ne na ně kašlat, tak tě to bude bolet čím dál tím víc a že si neřešením klidně můžeš způsobit vážné a trval obtíže.

Děkuji za radu akorát teda je mi 25 takže nevím, ale myslím, že v takovém věku zase nejsem :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2761
5.4.21 21:25

Mám dost podobné problémy, doktor mě poslal na neurologii a tam mi hned udělali mag. rezonanci a vyloučili všechny ty blbé příčiny. Určitě taky doporučuju, banalita to být může a nemusí. A téměř u jakékoliv diagnózy je včasné odhalení benefit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
5.4.21 21:31

Nejdriv k ocnimu, hlava te muze bolet z toho, navic dokazi odhalit i vice problemu..jestli te koncetiny brni v nejake poloze, zmenis ji a prejde to, tak to mas normalne odkrvene…urcite nic nezkazis horcikem, jak na hlavu, tak mravenceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
5.4.21 21:38
@Anonymní píše:
Děkuji za radu akorát teda je mi 25 takže nevím, ale myslím, že v takovém věku zase nejsem :lol:

A tak já jsem z toho tvého „Před pár měsíci jsme začala pozorovat i rozmazané vidění, nedokážu pořádně zaostřit, ale moje mami má brýle od 40 takže možná, že to budu mít podobné.“ taky usoudila, že ti je kolem čtyřiceti… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36651
6.4.21 07:19

Existuje nemoc (a emimino ji asi jeste nezna), kdy jsou nervy nachylnejsi na otlaceni v „blbych polohach“. Reseni je teda stejne vyhybat se tem poloham. Neurologie urcite, vitaminy B. Rozmazane videni je nedpecificky priznak, pokud neni nalez na ocnim. Rozmazane videni +brneni =99,9% psychika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
8.4.21 21:15

Rozhodně neurologie, mám s tímhle problémy už dlouhý léta, jedna z diagnóz je neuroborelióza. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
9.4.21 16:05

Trošku mi to pripomína atak Sclerosis Multiplex

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu