Rozmazané vidění v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.10.14 17:21
rozmazané vidění v těhotenství

Ahoj holky, jsem ve druhém trimestru a už tak cca měsíc pozoruji rozmazanější vidění.. např. koukám na TV a písmena, kterém jsem v pohodě přečetla jsou rozmazaná, nesetkala jste se s tím některá? díky :kytka:

Reakce:
kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 14.10.14 17:23

Všeobecně se v těhotenství zhoršuje zrak, budeš muset k očaři ;)

zabulki
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 14.10.14 17:24

Mi se během těhotenství o dost zhoršil zrak.. už tak nosím brýle.. jakmile porodím, objednám se k očním.. prý je to normální

Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.10.14 17:28

Říkala jsem si, jestli má smysl běžet k očaři, anebo tajně doufat, že po těhu se to zas vrátí zpět :)… asi těžko říct že? ;)

harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 14.10.14 17:34

Jo setkala. v těhotenství vidím blbějc, ale vrátilo se mi to k normálu. Je to dost běžný, zbytečně se neplaš, k očaři máš zřejmě stejně namířeno během těhotenství?
Mně samotnou to rozostřený viděn spíš připadalo že je dané krevním tlakem, když mám nízký tlak, blbějc vidím a v těhotenství jsem byla často na omdlení ze stejného důvodu :)

PS: ve specifickém případě, kdybys měla vadu na sítnici (třeba, vadám nerozumím) by sis mohla spustit malér porodem a způsobit si nevratný změny - ale to by tvůj očař určitě věděl.
Dřív se u vyšších dioptrií doporučoval častěji císař- ale bylo to asi spíš proto, že s vyššími dioptriemi se častěji právě pojí různé zvláštní vady :nevim: Dneska už to čtu jen sem tam, že kvůli očím císař, aby nevznikl malér při tlačení.

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 17:39

Setkala. Měla jsem to úplně stejně a mám to doteď.. Malýmu už je půl roku :roll:
Na oční jsem se ještě nedokopala, ale mám to v plánu :)

Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.10.14 17:41

@harpyje no vlastne jsem myslela, ze v tehu musim akorat pro razitko k praktikovi a k zubakovi, o ocnim nikdo nic nerikal, kdyz jsem se ptala na gynde, tak spis byli prekvapeni, ze se jich za X let nikdo na problem s videnim nezeptal… tak jsem si rikala, ze se asi k nejakemu ocari nakybluju :)

jinac ja mam laserem odstranene diptrie uz je to par let, mela jsem kolem 6ti na obe oci, takze jsem si rikala, ze mozna neni od veci pred porodem zkontrolovat stav sitnice apod., z hlediska dioptrii by nemel byt problem rodit prirozene… :)

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 14.10.14 18:43

@Teresk mam to taky, je to normalni. V cocce je pry vice vody. Spravi se to po porodu, ale muze to trvat i rok. Je zbytecne kvuli tomu ted porizovat nebo menit bryle. Ale ridit bys nemela.

harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 14.10.14 18:53

@Teresk - ahoj, jsem „postižená“ vůbec mne nenapadlo, že bys byla jedinec bez brýlí :) to pak je jasný, že ses nechystala k očaři :)

já v těhotenství chodím ke všem „svým“ doktorům, tj. zubař, očař, kardiolog, éééé atd atp. :D. K zubaři dvakrát, když to stihnu- bo jednou se mi zkazil zub kompletně během několika prvních týdnů těhotenství. A pak ke konci, bo už mám zkušenost, že po porodu se k němu zas měsíce nedostanu (nedostatek hlídání) tak at chudáci zuby toho zubaře aspoň viděj :)

Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.10.14 19:13

@harpyje brylovec/ cockar jsem byla az do svych cca 25 let :) a po operaci oci uz jsem se na ocni neukazala (vlastne jednou kdyz sem mela mesic cervene oci) ale pro sichr se tam ukazu, a u zubare uz jsem byla za tehu asi 3×, z toho naposledy mi delali zub a malem jsem omdlela.. a to me ceka jeste jeden, tak snad to zas nejakou dobu vydrzi :) ach ty dokrori, jsme tam ted jako doma… :lol:

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 14.10.14 19:19

@Teresk vis ale, ze po prirozenem porodu se Ti zrak pravdepodobne zhorsi, proto by se melo operovat az po porodech… Radeji si na to ocni stejne skoc, treba Ti prirozeny porod ani nedoporuci

Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.10.14 19:25

@blumen to nemam moc radost :( to bude zase na bryle, sice jen neco kolem jedne dioptrie ale bude… tech par let bez cocek a bryli byl ráj :potlesk:

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 14.10.14 19:27

@Teresk oni Ti to pred operaci nerekli? 8o

Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.10.14 19:34

@blumen co se tyce porodu, rekli akorat ze neni problem s prirozenym porodem… tot vse a ze mam dozivotni zaruku na reoperaci pokud to stav oka dovoli

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 14.10.14 19:54

@Teresk tak uvidis, neni 100%ne jiste, ze se Ti to zhorsi, ale me na to upozornovali, ze nema operace pred porodem smysl :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >