Rozmazlená dcera kamarádky

Anonymní
15.6.20 18:44

Rozmazlena dcera kamarádky

Ahojky, kamarádka má dceru (8let) holka od malička dostala co chtěla. Všichni kolem ní vždycky skákali. Jediná dcera i jediná vnučka z obou stran. Sama mám 3 leteho syna, ale ani v těch 3 letech se nechová jako ona. Naposledy jsem s kamaradkou byla v listopadu na kávě. I tak s ní moc nechodím právě kvůli její dcery. Dneska jsme byly na kávě zas a ja se opravdu styděla. 2 hodiny v kuse holka vyrvala na celou zahrádku u restaurace věty typu
„teto máš taky takové bílé fleky na kalhotkach jako maminka?“
„teto holis se mezi nohama?“
„teto víš co je to sex?“
„teto taky ti někdy smrdí kačenka?“
Tohle holka dělala celou dobu. Kamarádka se tomu ještě tupě smála, ale neřekla ji nic, jen prohodila že na ni leze puberta. Po 2 hodinách jsem se už vymluvila že si manžel zapomněl klíče, takže musíme domu. Opravdu se to s holkou nedá. Navíc mi připadá že to dělala i schválně a schválně upoutavala pozornost cizích lidí. Chápu že je to dítě, ale na takové otázky by se měla ptát možná tak své mamky ale ne mě a ještě to vykrikovat na veřejnosti :nevim: na druhou stranu mě ale opravdu mrzí že se s kamaradkou už tak nevidam a že se vzdycky musím na něco vymlouvat právě kvůli její holce.
Nemáte nějaké návrhy jak opatrně kamarádce říct že se mi tohle chování nelíbí a že bych raději někam šla až malá bude např ve škole? Je celkem hodně urážliva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15.6.20 18:52

Normálně bych jí na plnou hubu řekla, že takhle se (aspoň) na veřejnosti nechová, že má rozmazleného spratka a měla by s tím něco dělat. Všechno co si napsala sem bych jí normálně řekla - kamarádka nekamarádka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55930
15.6.20 18:54

Řekla bych to jak té holce, že takhle se se mnou bavit nebude a hulákat na mě už vůbec ne
A mamince to stejné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9732
15.6.20 18:58

A prosím pěkně v čem spočívá to kamarádství, když nejsi schopna jí několik let říct, co si o ní myslíš. Kafe 2h přetrpíš, aniž bys té holce nebo kamarádce řekla jasné stanovisko, a pak ji místo toho jdeš pomluvit na internet a ještě napíšeš, jak je urážlivá.
Já nevím, já mám kamarády od toho, že se navzájem rádi svěříme, probereme svoje radosti i starosti (včetně toho, že si někdy rveme vlasy z dětí a jak reagovat na určité situace), inspirujeme se… Co máte s kamarádkou vy, kromě pití kafe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2784
15.6.20 19:01

Měla jsi tu holku nějak setřít.. :lol: Je to vizitka její maminky, ne tvoje.. Neřešila bych to.. Maximálně bych sdělila kamarádce že pokud se její dcera bude takhle chovat, že na další kafe nejdeš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 19:02

@zrcadlo
Jsme kamarádky od základky. Stykaly jsme se 1× za 2 týdny, ale přestaly jsme se tak často stýkat až v době kdy se její holka zacla chovat takhle, což už bude nějaké 2 roky. Myslím, že taky by ti nebylo příjemné kdyby dcera tvé kamarádky se chovala takto a kamarádka se tomu ještě smála a svadela to na pubertu

• Nahlásit
  • Citovat
55930
15.6.20 19:08

No a proč jí to nerekneš, jako kamarádce??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9732
15.6.20 19:10
@Anonymní píše:
@zrcadlo
Jsme kamarádky od základky. Stykaly jsme se 1× za 2 týdny, ale přestaly jsme se tak často stýkat až v době kdy se její holka zacla chovat takhle, což už bude nějaké 2 roky. Myslím, že taky by ti nebylo příjemné kdyby dcera tvé kamarádky se chovala takto a kamarádka se tomu ještě smála a svadela to na pubertu

A to mezi vámi opravdu nikdy nepadlo, proč se omezil kontakt? Nikdy jsi nebyla v situaci, kdy bys její dceru usměrnila? Ani v té kavárně jsi neřekla jasně a důrazně „Milá Aničko, zaprvé se v kavárně nekřičí, a zadruhé o těhle věcech si můžeš povídat s maminkou doma, ale není slušné se ptát jiných lidí. Teď nás nech, prosím, povídat, děkuju.“ Já mám taky kamarádky, které mají trošku jiná pravidla pro děti, ale když jsou u nás, respektují se naše pravidla, když u nich, tak zase jejich, když na neutrální půdě, respektují se obecné zásady slušného chování.
Proč máš problém říct dlouholeté kamarádce svůj názor? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29038
15.6.20 19:11

Asi bych kamarádce do očí neřekla, že je její dítě rozmazlený spratek, pokud tedy chces přátelství zachovat, páč to by asi bylo po kamarádství, ale řekla bych jí, aby si ji trochu usměrnila, že to nepovažuješ za vhodné takové chování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2666
15.6.20 19:14

A ty tam sedíš jak trubka a nic nerekneš holce ani kamarádce…jsem celkem splachovací, ale tohle bych si libit nenechala i za cenu, ze se kamaradka urazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
15.6.20 19:17

Tak nechoďte do kavárny, ale najděte si dětskou hernu, kde se zabaví jinak. Devče se očividně nudilo a takhle se snažilo upoutat pozornost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16450
15.6.20 19:22

A ty neumíš usadit osmileté dítě? Vy budete obě dost jednoduché. Ty i kámoška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 19:27

@divine woman
Tady nejde o jednoduchost, ale o to že když jsem jednu holce řekla asi rok zpátky že můj syn je ještě malý a proto po něm nemůže házet fotbalovým míčem, protože ho zatím neumí chytit. Holka to dělala veselá dal, kamarádka tomu jen přihlížela. Byli jsme u nás na zahradě a míč byl náš, takže jsem ho vzala a schovala. Protože ho házela po mém tehdy 1,5 roku starem klukovi který brečel. Kamarádka se urazila a odešla s tím, že je to její dítě a že si nepřeje aby ho někdo usměrňoval a říkal ji co může a nemůže dělat. Takže po téhle zkušenosti jsem dneska raději opravdu nic holce neřekla.

• Nahlásit
  • Citovat
670
15.6.20 19:34
@Anonymní píše:
@divine woman
Tady nejde o jednoduchost, ale o to že když jsem jednu holce řekla asi rok zpátky že můj syn je ještě malý a proto po něm nemůže házet fotbalovým míčem, protože ho zatím neumí chytit. Holka to dělala veselá dal, kamarádka tomu jen přihlížela. Byli jsme u nás na zahradě a míč byl náš, takže jsem ho vzala a schovala. Protože ho házela po mém tehdy 1,5 roku starem klukovi který brečel. Kamarádka se urazila a odešla s tím, že je to její dítě a že si nepřeje aby ho někdo usměrňoval a říkal ji co může a nemůže dělat. Takže po téhle zkušenosti jsem dneska raději opravdu nic holce neřekla.

Tak jí máš říct, že Ty si zase nepřeješ, aby Ti někdo bušil do dítěte míčem. Vaše zahrada, vaše pravidla… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5731
15.6.20 19:34
@Blondynka01 píše:
Normálně bych jí na plnou hubu řekla, že takhle se (aspoň) na veřejnosti nechová, že má rozmazleného spratka a měla by s tím něco dělat. Všechno co si napsala sem bych jí normálně řekla - kamarádka nekamarádka

Nemá rozmazleného spratka. Je to výsledek šílené výchovy matky a matka není normální. Jestli jí vykládá o sexu, tak je to na přes hubu. Bohužel, všichni budou naštvaní na dítě, ale že to je dílo matky, to už nikdo nevidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama