Rozmazlené děti bohatších rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GitD
Stálice 70 příspěvků 13.09.19 20:11
Rozmazlené děti bohatších rodičů

Ahoj,
Tohle téma neberte špatně prosím…

Ale u me pubertálni dítko se trápí, protože se mu vysmíva jedno takové rozmazlené dítě těch bohatších rodičů…Kvůli,,trapnymu " oblečení z HM a mobilu za 4 a půl tisíce…
Vysmiva se celé třídě..kromě teda lidí, co patří do jeho cool party…

Čím dál více mám takový pocit, že ratolesti těch bohatých mají často zvláštní výchovu..protože hodně často se setkávám, že ty jejich děti ostatní pomlouvají, chovají se povrchně, panovačné..

Zajímá mě jak to vnímáte vy?

Děkuji za odpověď..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »
Reakce:
PaníBovaryová
Kelišová 5218 příspěvků 13.09.19 20:16

Na základce byla taková „partička“ co uznávala jenom sportovní značky typu adidas, puma :roll: a ostatním se vysmívala. Na gymnáziu už panovala úplně jiná atmosféra, jelo se na originalitu a nezávislost na značkách.
tak jako - jak se chovají dospělí? Ti se porovnávají podle velikosti a značek aut. Co chtít pak po dětech? :nevim:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 24645 příspěvků 13.09.19 20:16

Já myslím, že je to klišé. :nevim: Šikanovat můžou chudí jako bohatí. Je to o povaze, výchově.

Já si skoro myslím, že děti z chudšího problémovějšího prostředí k tomu mají o něco větší sklony, být iniciátory šikany, protože u nich hraje roli i frustrace a závist.

Ale nepaušalizovala bych.

Uživatel je onlineSAJ
Závislačka 4221 příspěvků 13.09.19 20:18
@GitD píše:
Ahoj,

Ale u me pubertálni dítko se trápí, protože se mu vysmíva jedno takové rozmazlené dítě těch bohatších rodičů…Kvůli,,trapnymu " oblečení z HM a mobilu za 4 a půl tisíce…

Čím dál více mám takový pocit, že ratolesti těch bohatých mají často zvláštní výchovu..protože hodně často se setkávám, že ty jejich děti ostatní pomlouvají, chovají se povrchně, panovačné..

Děkuji za odpověď..

Většinou dopadnou blbě (a občas taky ne) a raději dál od nich. Takoví byli v kolektivu vždycky, není to specialita dneška. Dřív to byly hadry z tůzu, pak hadry ze západu, dneska to zas jsou hadry z cool kšeftů - a co? Děcko se s tím prostě musí naučit žít. :nevim: Dítě se zdravým sebevědomím to zvládá v klidu, děcko bez něho se bude hroutit, i když mu nakoupíš nejnovější iPhone a pro hadry zajdeš ke Kim Kardashian.

Příspěvek upraven 13.09.19 v 20:20

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 20:20

Nemám tu zkušenost. Prostě některe děti jsou hajzlu i bez ohledu na majetek, někteří se smejou kvůli hadrum, jiné kvůli odstátym uším, malé síle, odmítnutí strčit bramboru do vejfuku učitelce.
Přítel se řešením šikany zabývá profesně a je to napříč všech sociálních skupin. Pozoruje, že více je to u výkonnostně orientovaných děti.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1565 příspěvků 13.09.19 20:20

Tak zkus být lepší matka než ta bohatá a a vysvětli svému dítěti, co jsou skutečné hodnoty a že na ceně mobilu opravdu nezáleží. Vysvětli mu to tak, aby se nemuselo trápit a dokázalo se povznést nad hloupé narážky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 20:20

Budu psát anonymně, protože budu psát o jiných. Ale známe to důvěrně, žijeme v místě, kde je ruský satelit, megasatelit, ti lidé žijí prostě v jiných ciferných sférách. Děti vozí do školy, spádové školy, běžné základky, vlastní řidiči, mobily za 30.000 jsou jak pro nás obyčejné smrtelníky za 3000. Jediné o čem se baví, kam pojedou na dovolenou, ty exostické názvy těch míst hledáme na mapách :mrgreen: a musím konstatovat, že je to prostě fakt v těch kolektivech špatně udržitelné. Oni jsou vychováváni naprosto jinak, a skutečně si o sobě myslí, že jsou něco víc. Výrazy typu, cituju přesně, co to máš za mrdku telefon, jsou naprosto běžné. Neví s s tím moc rady ani kantoři, i práce s jejich rodiči je složitá. Jsem v radě školy jako zástupce za rodiče, takže to celkem mám z první ruky. Prostě je to znát a je to na houby.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 20:22
@GitD píše:
Ahoj,

Děkuji za odpověď..

Mame hodne peněz, ale i tak mam veci z HMka a doufám, že moje dítě tohle nikdy delat nebude. Podle me i lidi bez penez a jejich děti muzou byt zlí.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 24645 příspěvků 13.09.19 20:29
@Anonymní píše:
Budu psát anonymně, protože budu psát o jiných. Ale známe to důvěrně, žijeme v místě, kde je ruský satelit, megasatelit, ti lidé žijí prostě v jiných ciferných sférách. Děti vozí do školy, spádové školy, běžné základky, vlastní řidiči, mobily za 30.000 jsou jak pro nás obyčejné smrtelníky za 3000. Jediné o čem se baví, kam pojedou na dovolenou, ty exostické názvy těch míst hledáme na mapách :mrgreen: a musím konstatovat, že je to prostě fakt v těch kolektivech špatně udržitelné. Oni jsou vychováváni naprosto jinak, a skutečně si o sobě myslí, že jsou něco víc. Výrazy typu, cituju přesně, co to máš za mrdku telefon, jsou naprosto běžné. Neví s s tím moc rady ani kantoři, i práce s jejich rodiči je složitá. Jsem v radě školy jako zástupce za rodiče, takže to celkem mám z první ruky. Prostě je to znát a je to na houby.

U nás v ulici koupil barák rusky mluvící pán, za já nevím 20 koupil, odhadem tak za 10 zrekonstruoval (prakticky zbořil a postavil znova). To jsou pochopitelně pro mě úplně UFO cifry :lol: A to se nemáme špatně.

A jeho paní je taková mladá krasavice a chodí stále na podpadcích. Tak mi manžel ze srandy říkal, proč taky nechodím na podpadcích, tak jsem odvětil, že paní nejenže nepracuje, ale ještě ještě má hospodyni a dítě vodí do školky chůva a už zřejmě ani neřídí, když všude jezdí taxíkem. Takže jestli mi tohle všechno zařídí… :mrgreen: ¨

Inu, jiný svět.

Stejně bych si nohy nemrzačila, ani kdyby zařídil. :lol:

StaráPuška
Stálice 54 příspěvků 13.09.19 20:31

Snažím se vychovávat dítě tak, aby nelpelo na vecech. Ty „zly“ děti to nemají z vlastní hlavy, někdo jim jde příkladem, tak ja se snažím být jiným příkladem prp své dítě. Není to prp mě těžký, ja sama na věcech nelpim, no a az začne fnukat, ze to ci ono nemá a chce, bude se prostě vic vysvětlovat. Nejde o to, ze by na to nebylo, ale casem pochopí, ze to jsou hovadiny. A taky ze ty machrujici děti ae možná topí v luxusu, ale jsou osamělé. Chápu, že to musi být nepříjemný, kort treba děti z toho ruského satelitu, ale mně vždycky z takových jedinců bejva na blití, držím se od nich dal, rozhodně jim to nezeru. Moje dítě může mít to co oni, ale ja vůbec nevím, proč byxh to mela delat. Abych se zavděčila… komu vlastně… jim???

nozu
Extra třída :D 12796 příspěvků 13.09.19 20:33

Dcera má ve třídě i spolužáky s hodně bohatými rodiči a nechodí domů s tím, že se někdo jinému posmívá za oblečení z H+M. Ano, samozřejmě na mě zkouší, že chce koupit Iphone. Ale který puberťák ne? :mrgreen: :mrgreen: Takže se přidávám k ostatním a nemyslím si, že by to bylo nějakou sociální třídou. Ano, ruská komunita je kapitola jiná…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 20:34
@Bábrdl píše:
U nás v ulici koupil barák rusky mluvící pán, za já nevím 20 koupil, odhadem tak za 10 zrekonstruoval (prakticky zbořil a postavil znova). To jsou pochopitelně pro mě úplně UFO cifry :lol: A to se nemáme špatně.

A jeho paní je taková mladá krasavice a chodí stále na podpadcích. Tak mi manžel ze srandy říkal, proč taky nechodím na podpadcích, tak jsem odvětil, že paní nejenže nepracuje, ale ještě ještě má hospodyni a dítě vodí do školky chůva a už zřejmě ani neřídí, když všude jezdí taxíkem. Takže jestli mi tohle všechno zařídí… :mrgreen: ¨

Inu, jiný svět.

Stejně bych si nohy nemrzačila, ani kdyby zařídil. :lol:

já jim to nezávidím, spíš jde o chování těch dětí, doma je poslouchá personál, jsou fakt zvyklí na to, že oni jsou někdo. Z mně nepochopitelných důvodů ale nejsou v soukromých školách, ale v běžných základkách, no a kolektivy mají problém, jsou skutečně panovační a myslící si, že jsou víc. A nedej bože, když mají neoblíbence. Neuznávají autority, takže učitelé mají dost. No a pak se jedná s jejich rodiči a člověk pochopí, jsou ještě horší, než ty děti. Kamarádka dcera chodí do jiné klasické spádové základky a Čechů je tam 5 z 25, ta má taky vždycky skazky :mrgreen: my si z toho děláme trošku srandu, ale děti je to fakt někdy složité a pro učitelé děs a pro ředitele hrůza.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 20:36
@Bábrdl píše:

Inu, jiný svět.

Stejně bych si nohy nemrzačila, ani kdyby zařídil. :lol:

já jim to nezávidím, spíš jde o chování těch dětí, doma je poslouchá personál, jsou fakt zvyklí na to, že oni jsou někdo. Z mně nepochopitelných důvodů ale nejsou v soukromých školách, ale v běžných základkách, no a kolektivy mají problém, jsou skutečně panovační a myslící si, že jsou víc. A nedej bože, když mají neoblíbence. Neuznávají autority, takže učitelé mají dost. No a pak se jedná s jejich rodiči a člověk pochopí, jsou ještě horší, než ty děti. Kamarádka dcera chodí do jiné klasické spádové základky a Čechů je tam 5 z 25, ta má taky vždycky skazky :mrgreen: my si z toho děláme trošku srandu, ale děti je to fakt někdy složité a pro učitelé děs a pro ředitele hrůza.

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 13.09.19 20:37
@GitD píše:
Ahoj,

Děkuji za odpověď..

Tak takový smrad by mi byl srdečně jedno a vlastnímu dítěti bych se snažila vysvětlit, že s takovým XYZ se vůbec nemusí trápit.

Eliška
Extra třída :D 12039 příspěvků 13.09.19 20:40
@nozu píše:
Dcera má ve třídě i spolužáky s hodně bohatými rodiči a nechodí domů s tím, že se někdo jinému posmívá za oblečení z H+M. Ano, samozřejmě na mě zkouší, že chce koupit Iphone. Ale který puberťák ne? :mrgreen: :mrgreen: Takže se přidávám k ostatním a nemyslím si, že by to bylo nějakou sociální třídou. Ano, ruská komunita je kapitola jiná…

Moji puberťáci ne. Fakt Iphone nechtějí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 30 Další »
Váš příspěvek
Reklama