Rozmazlování u tchánovců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 12:56
Rozmazlování u tchánovců

Ahoj ženský :mavam: bydlím s manželem a dcerou v dvougeneračním domě spolu s jeho rodiči. Jsou to hodní lidé, když je potřeba, vždycky pomůžou a myslím, že stejně tak i my. Problém je v tom, že si denně vyžadují dceru. Manžel pracuje denně do pěti hodin a když přijde, hned jí tam odvalí. Sám ji nepohlídá. Automaticky jí bere za rodiči. A tam se děje přesně to, čemu já se snažím předcházet - šišlání, rozmazlování. Když něco manželovi řeknu, hned se urazí a máme tichou domácnost. Bojím se, že mi tam dcerka časem začne utíkat. Poradily jste si některá s podobnou situací?

Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 26.12.18 13:04

Hele v tomhle případě musíte zaprvé být s manželem zajedno a zadruhé to pak řešit s tchanovci. My bydlíme s našima, takže v tom to mám jednodušší - manžela do toho nemusím vtahovat. Nicméně s našima jsem si dost jasně vyjasnila, že prostě naše malá to nemůže mít stejně, jako jejich ostatní vnoučata a že tam musí mít přísnější režim (samozřejmě, když tam jsou všechny děti, tak je mi to jedno), že si ji může brát klidně denně, ale nesmí jí prostě všechno dovolit, nechat vše tláskat atd. Jinak k nim prostě chodit nebude :nevim:

unuděná
Kelišová 5736 příspěvků 1 inzerát 26.12.18 13:06

Jak je dcerka stara?Kdyz pises,ze jsou to hodni lide a vychazis s nimi,nebylo by nejjednodussi si s nimi o tom promluvit?Co si neprejes a proc?Nebo chod na navstevu s dcerou :nevim: A „utikat“,no to ti tam urcite casem bude,jelikoz doma je to sama povinnost a zakaz,kdezto u babicek muze skoro vse :lol: ale to je celkem prirozene,s tim nic moc nenadelas,aniz bys doma vytvarela dusno.

Lalelale
Závislačka 3140 příspěvků 26.12.18 13:09

Tak tam nejsou špatně prarodiče, ale to, že manžel se dceři nechce věnovat a strká ji jim při každé příležitosti, ne? Takže bych začala spíš tam. Co se týče „utíkání“ k prarodičům, tak jsou to ty nejkrásnější časy, na které v dětství vzpomínám, u babičky jsem byla každý den a kdyby mi to máma zakazovala, hodně by mi tím ublížila. Jestli jsou to hodní lidé jak říkáš, tak buď ráda, že o vnoučata stojí a neber to ani dítěti, ani jim. Max bych nastavila hranice, pokud dceři třeba cpou přehnaně sladkého atd. Můj názor.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25533 příspěvků 26.12.18 13:23

Bydlime s tchany. Deti jsou tam tak od 2-3 let kazdy vsedni den tak od 16.00 do 18.30, veceri tam. Pak přijde manzel a jdou nahoru, kde se jim venuje on nez jdou spat. Ja pracuji z domu, takze na mne je zbytek dne. Takze doporucuji jasne stanovit pravidla, u nas treba ohledně jidla s nejakym jejich specialitami typu, nechce jedno jidlo, uvari mu mu jine. U nas dostanou tak max. Suchy chleba, kdyz nechteji jist.
A davat jim deti nez prijde manzel.

yarenka777
Kecalka 140 příspěvků 26.12.18 13:44
@Lalelale píše:
Tak tam nejsou špatně prarodiče, ale to, že manžel se dceři nechce věnovat a strká ji jim při každé příležitosti, ne? Takže bych začala spíš tam. Co se týče „utíkání“ k prarodičům, tak jsou to ty nejkrásnější časy, na které v dětství vzpomínám, u babičky jsem byla každý den a kdyby mi to máma zakazovala, hodně by mi tím ublížila. Jestli jsou to hodní lidé jak říkáš, tak buď ráda, že o vnoučata stojí a neber to ani dítěti, ani jim. Max bych nastavila hranice, pokud dceři třeba cpou přehnaně sladkého atd. Můj názor.

Přesně tak. Rodiče jsou na výchovu a dědečci a babičky na rozmazlování. Také nejraději vzpomínám na pohádkové časy u babičky a dědečka. A nešišlám a ani nejsem rozmazlená. Kéž by se mi alespoň na den to pohádkové dětství vrátilo. Stejně nástupem do ZŠ ta pohádka pomalu skončí.

nostress
Extra třída :D 14001 příspěvků 26.12.18 17:06
@Anonymní píše:
Ahoj ženský :mavam: bydlím s manželem a dcerou v dvougeneračním domě spolu s jeho rodiči. Jsou to hodní lidé, když je potřeba, vždycky pomůžou a myslím, že stejně tak i my. Problém je v tom, že si denně vyžadují dceru. Manžel pracuje denně do pěti hodin a když přijde, hned jí tam odvalí. Sám ji nepohlídá. Automaticky jí bere za rodiči. A tam se děje přesně to, čemu já se snažím předcházet - šišlání, rozmazlování. Když něco manželovi řeknu, hned se urazí a máme tichou domácnost. Bojím se, že mi tam dcerka časem začne utíkat. Poradily jste si některá s podobnou situací?

Co by za to jiné daly, mít hodné tchány, kteří vždy pomůžou. :) Nehrotila bych to. Když tak, bych řešila s manželem, proč není schopen pohlídat vaše dítě.Každá normální babička je z vnoučat poprděná, a podstrčí jim nějaký ten pamlsek. Šišlání bych taky neřešila.Co jsi ty jedla a pila u svých babiček? ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >