Rozměry příručního zavazadla v letadle - kontrolují to přísně?

3HE
22211
9.3.17 23:20

Rozměry příručního zavazadla v letadle - kontrolují to přísně?

Prosím o zkušenosti a rady…

syn poletí letadlem a mají předepsáno leteckou společností velikost příručního zavazadla 55×40×20cm.
Je to takový ten malý kufřík. Ale nemůžeme ho nikde už sehnat, protože letí na rychlo…

kdyby si vzal cestovní tašku… je to také zavazadlo menších rozměrů… ale nemá předepsané rozměry…

jak moc přísně to kontrolují, přeměřují centimetry… máte zkušenost?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1291
9.3.17 23:22

Musi byt mensi nez ty rozmery, to nevadi. Vetsi ne, kontroluji to, ze to das do takoveho kosicku nebo jak to nazvat…musi se ti to tam proste vejit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69558
9.3.17 23:26

@Lucmína No, záleží kam a s kým se letí, ale běžnou linkou po Evropě se mi ještě nestalo, že by to kontrolovali a to někteří měli taková zavazadla, na kterých bylo na první pohled vidět, že to fakt rozměry nesplňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22211
9.3.17 23:26

Hmmm, tak to nevím… jestli přes víkend sežene takové rozměry
vŽDY lítal jinou společností, a mohl mít normální kufr… teď už nesehnal letenku a tak letí jinou a ti to mají takto

takže cestovní taška ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
9.3.17 23:28
@3HE píše:
Hmmm, tak to nevím… jestli přes víkend sežene takové rozměry
vŽDY lítal jinou společností, a mohl mít normální kufr… teď už nesehnal letenku a tak letí jinou a ti to mají taktotakže cestovní taška ne?

Cestovni taska ano, ale mensi nebo stejne velka jako ty rozmery, co jsi psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1082
9.3.17 23:29

Pokud staci obyc, v Tescu jsem vzdy sehnala. Je to o lidech, muze projit v pohode, ale pokud narazi na blba, jako prirucni mu ho neodbavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
9.3.17 23:30
@j.a.n.i1 píše:
@Lucmína No, záleží kam a s kým se letí, ale běžnou linkou po Evropě se mi ještě nestalo, že by to kontrolovali a to někteří měli taková zavazadla, na kterých bylo na první pohled vidět, že to fakt rozměry nesplňuje.

Nas taky jeste nikdy nikde nekontrolovali, ale videla jsem, ze to po nekom chteli. Zpravidla to ale nekontroluji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
9.3.17 23:31
@katyna1984 píše:
Pokud staci obyc, v Tescu jsem vzdy sehnala. Je to o lidech, muze projit v pohode, ale pokud narazi na blba, jako prirucni mu ho neodbavi.

Taky bych se toho „blba“ bala, nikdy nevis :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69558
9.3.17 23:32

@Lucmína Tak já to většinou plus mínus splňuju - bych vyndala noťas a pak to tam sešlápla :mrgreen: ale přišlo mi, že pokud to není vyložená nízkonákladovka, tak to bývá OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22211
9.3.17 23:33

@j.a.n.i1 je to do Helsinek přes Lotyšsko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22211
9.3.17 23:33

Leteckou společnost nevím… kupoval si letenku sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22211
9.3.17 23:34
@katyna1984 píše:

díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48822
9.3.17 23:35

Jak kde a jak kdy. Nekdy nechali projit zenskou ovesenou tremi zavazadly, z nichz nejvetsi evidentne presahovalo predepsane rozmery. Ale uz jsem byla nekolikrat svedkem i toho (totez letiste, tataz letecka spolecnost), kdy ve chvili, kdy se kufrik nedal narvat do te zkusebni klece, nemilosrdne ho za nemaly peniz odbavili, popripade prinutili pani druhou minikabelku nasilne narvat do kufriku, jen aby nemela zavazadel vice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
9.3.17 23:35

Záleží na letišti a daném sekuriťákovi, někde tě před první security control donutí strčit to zavazadlo to takové „formy“ - pokud se vejde, OK. Pokud ne, musí to odbavit. Myslím, že řetězce jako Tesco a Globus je snad mají ve stálé nabídce. Extra kvalita to asi nebude, ale chvilku to snad vydrží.
Asi dvakrát jsem letěla také low-cost aerolinkami a tam mě donutili odbavit i to kabinové zavazadlo, protože v tom letadle fakt nemají místo, je to sedadlo na sedadle, že se tam normální chlap skoro ani nevejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22211
9.3.17 23:36
@Lucmína píše:
Cestovni taska ano, ale mensi nebo stejne velka jako ty rozmery, co jsi psala.

právě problém, prootže ta cestovní taška bývá třeba 30×30 nebo 40×40.. na délku třeba 60 nebo více… takový ten „hranol“… ale tu doma také nemáme… takže kddyž už něco kupovat, tak ten kufr třeba v tescu nebo u vietnamců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama