Rozpad manželství z důvodu, že ho nemiluji..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:34
Rozpad manželství z důvodu že ho nemiluji..

Chtěla bych se zeptat zda některá z vás se rozvedla s manželem pro ztrátu citů, náklonnosti, pocitu nepotřeby manžela, odcizení, a v poslední řadě nechuťi k sexu a třeba i ho upřímně políbit..? Když manžel vlastně se o rodinu stará, je dobrý otec, snaží se. I když za ta společná léta (17let) jsme měli problémy. Až to došlo k tomu, že mi začal být jedno. A potkala jsem někoho jiného. Ale kvůli němu jsem se nerozvedla, ač jsem toho člověka velmi milovala, udržovala jsem to kvůli dítěti a nechtěla jsem zničit vše. S dotyčným to nedopadlo. Ale mě teď s odstupem vlastně došlo že jsem udržovala vztah zbytečně. Přišla jsem na to že mi manžel jako muž nic neříká, nemám potřebu ho obejmout, políbit, trávit s ním čas, a těšit se na něj. Občas tak sedím a přemýšlím že musím odejít. Že raději budu sama. Připadám si strašně nevděčně a sobecky. Strašně dlouho s tím bojuji, několik let. A až teď se mi rozsvítilo.
Nevím kde v sobě najít zase ten cit, a potřebu chtít toho druhého. Přijde mi to beznadějné.
Proto jsem oznámila manželovi svoje pocity, a že nevidím jiné řešení než rozvod.
Prosím vás měly jste někdo takovýto důvod k rozvodu? Když manžel není alkoholik, gambler, násilník ani nevěrńk?
Všude slyším jak jsou to malicherné důvody, a cítím se děsně. Ale nemohu si pomoct. Ten vztah mě nenaplňuje, a necítím se spokojená.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
samá práce
Závislačka 3024 příspěvků 21.08.19 10:43

Co, normál. Prostě uvedeš důvod, že tě svrbí frnda. To má dnes kdekdo. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:51
@samá práce píše:
Co, normál. Prostě uvedeš důvod, že tě svrbí frnda. To má dnes kdekdo. ;)

Ježiši 8o
Tak to ale není:rolling_eyes:
Ale díky za tip..

Sisi_Petrhen
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 21.08.19 10:55

A co to resit u nejakyho odbornika? Kvuli sobe. Protoze to muze mit mnoho duvodu, proc citis to co citis. Nebo.. Co odjet s manzelem nekam na welnes, a zkusit se venovat sami sobe? A nebo odjet sama na vikend a vyzkouset si, zda Ti bude chybet? :think: je to spatne, kdyz se vytrati city.. ale neni to neobvykle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 11:01
@Sisi_Petrhen
@Sisi_Petrhen píše:
A co to resit u nejakyho odbornika? Kvuli sobe. Protoze to muze mit mnoho duvodu, proc citis to co citis. Nebo.. Co odjet s manzelem nekam na welnes, a zkusit se venovat sami sobe? A nebo odjet sama na vikend a vyzkouset si, zda Ti bude chybet? :think: je to spatne, kdyz se vytrati city.. ale neni to neobvykle.

No k odborníkovi jsme nešli, ani společně.
Byla jsem třeba sama, a bylo mi dobře. Právě že mi nechybí. Jsem i ráda když on někam odjede.
A welnes mě napadlo, ale už jen ta nechuť se věnovat sami sobě. Já právě nemám už ani tu chuť..:woman_facepalming:

BaMaK
Závislačka 3120 příspěvků 17 inzerátů 21.08.19 11:02

A co na to manžel, když jsi mu to řekla? Myslím, že většina partnerství časem zevsedni, někomu přátelství a jistota klidného vztahu stačí, někomu ne. V tom ti nikdo neporadí. Každopádně by si manžel zasloužil upřímnost a kdyby on chtěl ve vztahu zůstat tak i maximální snahu z tvé strany o záchranu. Třeba vam chybí jen nějaká změna, spolecny koníček, radost…

Uživatel je onlinesediza
Závislačka 2792 příspěvků 21.08.19 11:22

A proč si myslíš, že ho nemilujes?

cecetka
Echt Kelišová 8746 příspěvků 21.08.19 11:30
@sediza píše:
A proč si myslíš, že ho nemilujes?

Vzdyt pise, ze uz ho nechce ani obejmout a polibit. A citi se lepe, kdyz neni s nim :nevim:

Zakladatelko, bohuzel i toto je duvodem k rozchodu. A stat se to muze komukoli :?

Westie777
Stálice 53 příspěvků 21.08.19 11:35

A co reknes diteti, proc najednou nemuze byt s tatinkem? Nemuzes to jeste v sobe nejak zvratit? Kazdy vztah zaziva ochlazeni, ale pokud je to dobry tata, tak bych udelala maximum pro zachranu. Neumim si zatim sama predstavit, ze bych rozbila rodinu a ovlivnila syna na cely zivot jen proto, ze uz manzela nemiluju, ale jinak je vse v poradku.

Lainaire8
Závislačka 2977 příspěvků 4 inzeráty 21.08.19 11:51
@Westie777 píše:
A co reknes diteti, proc najednou nemuze byt s tatinkem? Nemuzes to jeste v sobe nejak zvratit? Kazdy vztah zaziva ochlazeni, ale pokud je to dobry tata, tak bych udelala maximum pro zachranu. Neumim si zatim sama predstavit, ze bych rozbila rodinu a ovlivnila syna na cely zivot jen proto, ze uz manzela nemiluju, ale jinak je vse v poradku.

Takže má obětovat svoje roky kvůli dítěti? 8o trápit se… To je teda život, to je sen každýho! To jsme to teda, matky, dopracovaly. Ony ty děti jsou totiž asi úplně de. ilní, protože to nepoznaji, že se maminka trápí a skoro není s tatínkem v blízkosti. Super :potlesk:

Zakladatelko, stát se to může každému, ty se přemůžeš a za pár let ti oznámí chlap, že odchází… známe. Odejdi, děti o tátu nepřijdou, ty jen začneš konečně žít a uleví se ti. Nemůžeš hledat cit tam, kde už prostě není. Je čas jít dál.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 12:11

Jako všem Vám přijde normální, aby zůstala s mužem, kterého nemiluje, trápila se, prožila život bez lásky a jejich děti žily v prázdnu, kde maminka nemá radost ze života, kde tátu neobejme, nepolíbí, je chladná?? Zakladatelko, když ne kvůli sobě, kvůli dětem bys to udělat měla, ať vidí, že nikdo nemusí trpět, když má odvahu žít. Drž se! :hug: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 12:18

Já nic takového nezažila, ale má kamaradka se rozhodla odejít od přítele po zhruba 11vztahu, mají 5 dítě. A jak uvádíš, přestala ho milovat. Každý jí to rozmlouvá, protože má dost malou výplatu a tam kde žije jsou podnájmy dost drahé. Dohodli se na střídavé péči, ale stále spolu žijí.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 21.08.19 12:28

Achjo.. a máte s ním 3 „S“? soucit-starost-stesk?

doporučuju vřele přečíst tohle https://www.tyden.cz/…_186017.html

https://www.idnes.cz/…0131_sex_jup

erotická láska (zamilovanost, láska s fyzickým toužením s těmi motýli v břiše) opravdu NENÍ VĚČNÁ… Plzák vypozoroval maximálně 4-6 let.. a věnoval tomu 60let svého života..
proto je naivní si myslet, že někoho jiného budeme bezmezně milovat až do konce života..
dlouholeté manželství holt takové bývá…
dnes se vztahy vyhazujou a pořizujou nové jak použité spotřební zboží…
Myslíte, že s někým jiným to bude po 17letech lepší??
Měla jsem spousty vztahů, krátkých i dlouhých… každý je trošku jiný, ale motýli skutečně odlítají vždycky…

Příspěvek upraven 21.08.19 v 12:48

zudina
Závislačka 2614 příspěvků 21.08.19 12:41

Nikde neni psano ze lasku jeste potkas. Pokud byses zamilovala jinde a chtela muze opustit kvuli nekomu jinemu tak to jeste pochopim, takto bych setrvala v manzelstvi, pokud je jinak fungujici.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 21.08.19 12:52

@zudina i tak není nikde jistota, že s tím novým bude 17let šťastná…

nevím, proč mají lidi představu, že budou až do smrti ze svého manžela/manželky naprosto odvázaní a zamilovaní.. pak se rozvádějí, uzavírají nové sňatky a v nich už poučení většinou vydrží, protože zjistí, že rozvod a nový vztah není žádné universální řešení..
rozvody beru u alkoholiků, gamblerů, povalečů, agresivců a chorobných žárlivců, s tím se žít nedá…
pokud je to ale jen z rozmaru svých pocitů, bude vystřízlivění za x let dost kruté…
navíc se rozboří celá rodinná struktura dětem…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama