Rozpočet na RD - vyjdeme?

Anonymní
14.2.21 07:54

Rozpočet na RD - vyjdeme?

Zdravím všechny,
již dlouho pročítám diskuze, ale až teď jsem se rozhodla založit si účet, jelikož bych se vás ráda na něco zeptala.
Přišla jsem v důsledku této nešťastné doby o práci a pár týdnů na to jsem zjistila, že se mi po xx měsících snažení konečně podařilo otěhotnět. Snažím se rychle najít novou práci, ale na zaslaný životopis se většinou nikdo ani neozve a na dvou pohovorech nakonec vybrali někoho jiného.
A už k mému dotazu.. Mám strach, že práci neseženu a zůstanu doma bez nároku na mateřskou, jen na rodičáku. Ačkoliv práci aktivně hledám, v téhle době počítám s horší variantou. Počítala jsem, kolik bychom měli měsíčně s přítelovým platem a RP. Vyšlo mi, že by nám po zaplacení nutných výdajů (nájem, služby apod.) by nám na jídlo, drogerii, oblečení.. zbylo 25 000, tzn. 6250 Kč na týden. Nejsme s přítelem nároční, nepotrpíme si např. na luxusní oblečení ani dovolené, ale zároveň na sobě nějak extra nešetříme, koupíme si to co chceme, potřebujeme, na co máme chuť… např. v lednu jsme utratili sotva polovinu toho, co by nám zbylo měsíčně při RD.
Stále se uklidňuju (a čtu si diskuze na toto téma) že s jedním miminkem vyjdeme i na RD úplně v pohodě a něco málo i ušetříme. Ale občas mě přepadne nejistota, jestli opravdu vyjdeme. Rezervu na spořáku máme, ale na tu spoléhat nechci, ráda bych aby tam zůstala. :)
Myslíte, že s naším rozpočtem se to dá zvládnout? Případně jaký rozpočet máte vy a s kolika dětmi? Klidně také anonymně. :oops:
Děkuji předem za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3073
14.2.21 07:57

Myslim že z 25k jenom na jídlo, drogerku a oblečení (+zabavu) se dá vyjít v pohodě. Kdyby to bylo 25k na všechno, tak ne, ale když v tom není bydlení atd, tak se dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
14.2.21 07:59

Úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
14.2.21 08:06

Pro dva dospělé a miminko 25tis na jídlo, drogerku, oblečení, obutí uplně v klidu. Pokud máte na opravy auta, případné nákupy spotřebiču a pod. peníze bokem tak jste naprosto v pohodě. Ani těch 25tis nemusíte utratit měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 08:09

S tím bych nevyšla ani náhodou

• Citovat
  • Nahlásit
64252
14.2.21 08:18

Záleží, jak moc se umíš uskromnit. Jsou rodiny, kde mají těch 6 tis na celý měsíc :think: já bych s těmi 25 tis dokázala asi tip top využít, ale je nás 6 :mrgreen: ale chybělo by mi na 2 auta, co máme, pac jen benzín měsíčně cca 10 tis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14992
14.2.21 08:20

Vyjdete. I kdyz budete kupovat plenky a treba UM (pokud by se nedarilo kojit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53794
14.2.21 08:28

Myslim si, ze to bude ok. Ono neuskodi, kdyz clovek neni rozmarny a prestane utracet za hovadiny. Kdyz budes mit dany limit, tak se i naucis hospodarit a vic premyslet, jestli tuhle vec opravdu potrebujete koupit nebo je to pouze rozmar protoze to chcete, ale ve finale neni vubec treba. Nebude na velke setreni bokem. Ale RD jednou konci a ty se vratis do prace. Zas bude jina situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 08:32

Na RD budu mít půlku této částky. Z té tvé bych půlku ještě ušetřila s prstem v nose.

• Citovat
  • Nahlásit
7886
14.2.21 08:36

Máme mnohem víc, z té tvé částky bych vyšla naprosto v pohodě. 15 tis. na jídlo, drogerii a oblečení by mi většinu měsíců stačilo. Jsme 3, brzy 4, starší dítě chodí do školy.
Zpočátku nejsou ty výdaje na miminko takové, výbavu nakupuješ postupně během těhotenství. Je dobré si dávat stranou peníze na později, např. na boty, kolo. Doporučuji látkové pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16708
14.2.21 09:09

Záleží na co jste zvyklí. My vyjdeme v pohodě s daleko menší částkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
14.2.21 09:16

Určitě se dá, jen bych přemýšlela o tom, co kdy nakupovat, někdy za dobrou cenu koupila toho, co vydrží, více.
Zkusila bych najet na tento režim už teď. A uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11161
14.2.21 09:46

Začněte s tou částkou žít už teď, štěstí přeje připraveným.
Za mě úplně v klidu, ale když jsme začali hospodařit jen s manželovou mzdou a částkou odpovídající rodičáku (což bylo už při plánování dítěte), tak první dva měsíce jsme nevyšli a sahala jsem do toho, co jsem ze svojí výplaty odložila. Pak jsem si uvědomila, kde ty peníze mizí, změnila některé návyky (protože když je člověk bezdětný a bere dost, tak prostě i víc utrácí), a od té doby úplně v pohodě. Na spořícím se hromadily peníze a žádný náraz při přechodu na rodičák se nekonal, už jsme byli zvyklí.
25tis. po odečtu bydlení je v pohodě, ale jestli z toho třeba posíláte ještě 4tis. na nějaká penzijka/stavebka apod., a živíte z toho třeba 2 auta, tak to taky žádná hitparáda není, ale samozřejmě se to dá. Nejvíc pomůže změnit nákupní návyky, u nás třeba spoustu peněz žraly tyto zlozvyky: koupit si ve slevě třetí černý rolák jen proto, že byl zlevněný; kupovat časopis jako náplast za blbý den v práci; kupovat na benzínce kafe a vodu nebo něco k snědku; nekontrolovat v lednici data spotřeby a vyhazovat zbytečně jídlo; být líný si doma udělat salát do krabičky a platit za misku zeleniny předražené částky v restauraci; platit za drahý sport a nekombinovat to např. s levným běháním… atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 11:57
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
již dlouho pročítám diskuze, ale až teď jsem se rozhodla založit si účet, jelikož bych se vás ráda na něco zeptala.
Přišla jsem v důsledku této nešťastné doby o práci a pár týdnů na to jsem zjistila, že se mi po xx měsících snažení konečně podařilo otěhotnět. Snažím se rychle najít novou práci, ale na zaslaný životopis se většinou nikdo ani neozve a na dvou pohovorech nakonec vybrali někoho jiného.
A už k mému dotazu.. Mám strach, že práci neseženu a zůstanu doma bez nároku na mateřskou, jen na rodičáku. Ačkoliv práci aktivně hledám, v téhle době počítám s horší variantou. Počítala jsem, kolik bychom měli měsíčně s přítelovým platem a RP. Vyšlo mi, že by nám po zaplacení nutných výdajů (nájem, služby apod.) by nám na jídlo, drogerii, oblečení.. zbylo 25 000, tzn. 6250 Kč na týden. Nejsme s přítelem nároční, nepotrpíme si např. na luxusní oblečení ani dovolené, ale zároveň na sobě nějak extra nešetříme, koupíme si to co chceme, potřebujeme, na co máme chuť… např. v lednu jsme utratili sotva polovinu toho, co by nám zbylo měsíčně při RD.
Stále se uklidňuju (a čtu si diskuze na toto téma) že s jedním miminkem vyjdeme i na RD úplně v pohodě a něco málo i ušetříme. Ale občas mě přepadne nejistota, jestli opravdu vyjdeme. Rezervu na spořáku máme, ale na tu spoléhat nechci, ráda bych aby tam zůstala. :)
Myslíte, že s naším rozpočtem se to dá zvládnout? Případně jaký rozpočet máte vy a s kolika dětmi? Klidně také anonymně. :oops:
Děkuji předem za odpovědi :kytka:

Buď v klidu, my budem mít dvě děti a po zaplacení nutných výdajů nám bude zabývat max 15 000, pokud vůbec.
A to do těch nutných výdajů nepočítám pleny atd.

• Citovat
  • Nahlásit
50242
14.2.21 12:10

S 25 tisíci na jídlo, zábavu, oblečení, bych vyšla úplně v pohodě a našetřila bych z toho i na dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat