Rozpočítaní rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie256
Nováček 1 příspěvek 11.01.19 18:43
Rozpočítaní rodičovského příspěvku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rodičovský příspěvek. Nemám nárok na PPM, na internetu jsem četla, že RP mohu první rok dítěte žádat pouze do výše 7.600,– a zbytek se rozpočítá do 2 let.
My ale plánujeme rodičovský příspěvek pobírat pouze 2 roky - 2,5 roku, mám tedy nárok na vyšší příspěvek, nebo mám smůlu?
Omlouvám se za hloupý dotaz, čekáme první miminko a jsem ze vsech odpovědi na internetu už zmatená.

Přeji krásný den :kytka:

Reakce:
rozand
Závislačka 4083 příspěvků 11.01.19 18:47

Ma otec narok na PPM? Pak bys rodicak mohla navysit az do vyse jeho naroku, prestoze PPM pobirat nebude.

rozand
Závislačka 4083 příspěvků 11.01.19 18:47

A proc planujete pobirat rodicak 2 roky?

1mila2
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 11.01.19 18:47

Pokud ani jeden nesplnujete narok na PPM, pak muzete mesicne mit max 7600kc. Pokud by otec splnovat podminky pro PPM, tak se muze volit pres nej.

Gumidci
Závislačka 4331 příspěvků 11.01.19 19:03

To jsi pochopila špatně,pokud nemáš odpracováno,tak maximum co si můžeš zvolit je tech7600. S touto částkou vychází rodičovský příspěvek na 2,5roku

Diana69
Kecalka 250 příspěvků 11.01.19 19:24

Já mám rodicak na 2,5 roku a mám pořád stejnou částku 7600,–..My jsme to volili z toho důvodu,že se nám narodil další dítko a jdeme čerpat další rodicak :) :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >