Rozporuplný nález z ultrazvuku před IVF

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 17:15
Rozporuplný nález z ultrazvuku

Jsem po neúspěšném ETU z 3. IVF. V pátek jsem byla na UZ kontrole folikulů před KET, doktorka naměřila sliznici 8mm a folikul 10mm (7 den cyklu). Včera - 10 den cyklu, jsem byla na konzultaci v jiném CAR, kam uvažujeme přejít. Nález byl 10mm sliznice, dominantní folikul 16mm. Dnes jsem byla opět na ultrazvuku v původním CARu u jiné lékařky, ta mi změřila sliznici na 6,5mm (!), navidela žádný dominantní folikul, prý asi anovulacni cyklus, KET nedoporučila. V CAR, kam uvažujeme přejít mi navrhli inseminaci ve čtvrtek, říkala jsem si, že pokud mi nedoporučí KET, tak bych do toho šla, ale po tom dnešku tedy nevím, zda to m cenu (?). Je možné, že by doktorka na dnešní kontrole mohla přehlédnout foliku, to bych možná pochopila, ale že naměřila o tolik nižší sliznici než v pondělí? Je možné, že bych z 16mm folikulu mohla do druhého dne odovulovat? Je pravda, ze včera odpoledne jsem měla bolesti břicha…ale zase stejně by to nevysvětlilo tu nižší sliznici… Večer jsem si měla pichat Ovitrelle, ale fakt nevím, jestli do sebe což zase hormony…jsem z toho už fakt zmatená, že dvě vyšetření za sebou mohou ukázat tak odlišné nálezy. Setkali jste se některá s něčím podobnym?

Přečtěte si článek: Jak probíhá umělé oplodnění krok po kroku

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 20:49

Odovulovat jsi samozřejmě mohla. Dost dobře nechápu tvoje běhání od jednoho doktora ke druhému, vybrala bych toho, který mi sedí líp a tam bych zůstala.

Srabek
Kecalka 358 příspěvků 19.04.19 14:50

Ovulace probehnout mohla kazdopadne co doktor jiny UZT jak pise anonymni doporucuji jednoho doktora aby mohl sledovat tve vysledky. A zkusila bych inseminaci pokud ma pritel dobre spermigrami a pokud by to nevyslo pak Ket. Ale zase chapu ze uz se ti na jednu stranu nechce cekat. Mam podobny problem me zjistily spatnou srazlivost krve a nasadily leky a chcem to zkusit prirozene ale mam v pronatalu dva mrazacky tak nevim jestli mam cekat nebo si pro jednoho dojed. je na palici to kdyz se nic nedeje

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 16:55

Jj, když právě i ve stávajícím CAR jsem pokaždé u jiného doktora, a občas se stane, že co doktor, to jiný názor i v rámci jednoho centra. Takto se mi ty prohlídky sešli, tak jsem si říkal, že to bude super, že budu mít prohlídku ještě těsně před píchnutím Ovitrelle a pak toto. Na KET jsem nakonec nesla, zkusila jsem tu IUI, spíš aby se něco dělo, než že bych počítala s výsledkem. Příští měsíc, pokud mi to doporučí, dám ten KET a kdyby to nevyšlo, změním CAR, dám ještě jednu IUI a pak IVF c. 4. I když se mi do něj teda vůbec nechce.

Srabek
Kecalka 358 příspěvků 19.04.19 17:08

Ja ted prave zvazuji bud KET a nebo se snazit prirozene taky uz me ale to cekani proste nebavi. Pritel uz me ani nechce poslouchat :) kam chodis do car? U me se i mezi sebou radi a to je celkem prijemny vic hlav vic vi. Chodim pronatal Praha

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 18:51

Já taky do Pronatalu :grinning: No a byla jsem na konzultaci ještě v Cube.

Srabek
Kecalka 358 příspěvků 19.04.19 18:55

A koho mas vetsinou za doktora? Ja zelinkovou nebo maderscicovou ale kdyz bylo neco vaznejsiho tak maderscic to je kapcita ale je pravda ze jinak sem tam moc spokojena :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 19:03

Já už jsem byla snad u všech, ale nejčastěji Mardesicovou, pak dost často narážím na Voborila, u Zelenkové jsem taky párkrát byla a dřív hodně u Melicharové. Jezdíme tam přes 2 a půl roku, má za sebou třetí IVF, teď vlastně poprvé IUI. Šli jsme rovnou do IVF s tím, že to bude jistota. No a 7 transferů za námi a dítě stále nikde, uvažuji, jestli další IVF má vůbec smysl.

Srabek
Kecalka 358 příspěvků 19.04.19 19:26

Ja byla zatim na jednom ivf a dotahla sem to skoro do 11tt ale je pravda ze zelenkova vedela hned ze to nevipada dobre. A to mi obvodacka davala planny nadeje.na hematologii mi rekli ze duvod potratu byla prave ta srazlivost krve. Nasli mi v placente nekolik srazenin. A ty beres neco na tu trombofilni mutaci a nebo se ceka na tu hematologii? A treti ivf? A to te az ted poslali na hematologii? A u tebe se vubec nechytli nebo jsi byla tehotna a zamlkly?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 19:33

Já trombofilni mutaci nemám, genetiku mám v pořádku, včetně ty mutace, na hematologii jsem nebyla. Ale v rámci imunologie mi taky doktorka dávala fraxiparin po KET, spíše preventivně. Taky jsem to dotáhla nejdál do toho 11, ale nevypadalo to dobre už vlastně od 8 týdne. Jinak jsem měla 1× jen zvýšené HCG, a 1× gestacni vacek (5tt). Jindy nic. A to jsme při KET z 2 IVF dávali 2 embryjka. Je to boj no…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 19:39

Jinak mě se vubec nechytaji čerstvý transfery, ty jsem měla vlastně 3× ani to biochemko :nevim:

Srabek
Kecalka 358 příspěvků 19.04.19 19:52

Hale to by klidne mohlo byt taky srazlivosti doktorka mi vysvetlovala ze vlastne nemusi jit krev k plodu a nemusi se chytnout nebo umre pozdeji. A i odpovida ze pises ze ti pred KET davali flaxiparin a pred Ivf ne. Posilam ti i kontakt na moji doktorku z hematologie za to nic nedas kdyz se nechas vysetrit jen to trva mesic. ale pani doktorka je vazne super doporucila mi jak prirozene ale dala mi instrukce i pro ket ale ze me tak jako tak budou sledovat cely tehotenstvi a upravovat davky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 19:57

Díky moc :kytka:. Zkusím to, je fakt, že za zkoušku nic nedám.

Srabek
Kecalka 358 příspěvků 19.04.19 20:05

No vezmou ti akorad asi 10 ampulek krve. A ted mi mladej rikal ze sem ti asi rekla blbost ze budes asi potrebovat zadanku. Ale tu ti napispu jak v pronatalu tak na imunologii a myslim ze by mohla i na gynde. Ale ja bych tam zavolala a oni ti povi co a jak :hug: Drzim palecky a dej vedet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 20:33

Ty jo, tak to je pěkná várka 8o. Tolik my snad nebrali ani na ty genetice a imunu. No poptám se, co a jak a poprosím kdyžtak o žádanku v Pronatalu. Přemýšlím, proč mi to sami nenabídli…já jsem tedy v té zprávě z histologie a cytogenetiky neměla krevní sraženiny, tak možná proto. Ale určitě se na to poptám, nějak jsem žila v přesvědčení, že už mám všechna vyšetření, toto mě vůbec nenapadlo. Ještě jednou děkuju za tip :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama