Rozpraskaný dumlaný palec(ce)-máte zkušenost?

6429
5.8.05 13:50

Rozpraskaný dumlaný palec(ce)-máte zkušenost?

Ahojky,

tak na naše dumlalka si drbe ty palce tak, ze má na nich už ztvrdlou kůži (jako je třeba na noze, kde je zátěž kvůli botě).. mno a netrvalo to dlouho a kůže jí v ohybu palce praskla. :( Jenže jak dudlá znovu, tak jí to praskne znovu.. tlapy špinavé, takže se jí to i podebralo.. :(
Zatím mažeme Bepanthenem + na tu ruku jí už dva dny dávám podkolenku.. Sice ji nedumlá a lepší se to, ale samozřejmě dumlá tu druhou, která byla v pohodě a už to má červené a prasklé taky.. :!
Takže dnes na noc na:,–(íme obě podkolenky a jsem zvědavá na ten řev, protože jí tím seberu její berličku.. :roll:

Měla jste to některá u svých ratolestí též? Co vám zabralo na vyléčení toho poranění (co jste mazaly?) + zafungovaly někomu ty podkolenky i jako že se človíček tomu zlozvyku odnaučí? Že bych jí je nechala, i když by už ty palce měla zahojené.. 8)

Díky za vaše zkušenosti..

E. a dumlací Elišák 12m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

508
5.8.05 16:48

Ahoj Efino,
Stejný problém jsem řešila taky a dokone 6 let :! Nedokázela jsem svou dcerku dudání palečku odnaučit. Vyzkoušela jsem obvazy, náplasti, pepř, speciální přípravek proti kousání nehtů (strašně pálivý). Prostě byla tolik závislá na svém palečku, že překousla všechno a dudala dál. Asi v pěti letech pochopila, že se za to zlobím, začala se schovávat a postupně se to odnaučovala. Dneska je jí 7 let, palec má placatýa přební zuby s obrovskou mezerou. Odnauč to Elišáka, dokud je čas :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
5.8.05 18:17

Ahoj,

a měla to někdy také popraskané? Jaké léčení zabralo, když musela dumlat dál?
Jsem dnes v noci fakt zvědavá, jestli to projde s těmi dvěma podkolenkami… Jestli bude plakat moc, tak nevím nevím, jestli to vydržím… Možná začne palec cumlat přes tu látku… Mno, uvidíme…
Já si prý také dlouho palec dumlala, až jsem jej měla placatý (jen jeden) - nyní je stejný jako ten druhý. Slabý předku mám, ale to má celá rodina, tak nevím, jestli všichni dudlali či je to jen dispozice :-)

Další zkušenosti uvítám :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
5.8.05 20:44

Ahoj,
můžeme na sebe dnes v noci myslet. Nenapadlo mě, že by cucací paleček mohl prasknout. Jen jsem si přečetla tvůj dotaz a začala si prohlížet ten náš, zjistila jsem, že nám právě poprvé praskl :-(. Tak jsem podle tvé rady namazala Bepanthenem a dala do podkolenky. Ještě to nezjistila, usla při kojení, ale na tu noc jsem fakt zvědavá. Minimálně budeme ráno vstávat hodně brzo, protože už kolem čtvrté ji slyšíváme pocucávat.
Vy cucáte jenom v noci? Nebo jak to řešíte přes den? Hanička se tím uklidňuje i během dne. Nejhorší je to v kočárku. To má vypnuto a cucá prakticky celou cestu. To by bylo s podkolenkou dost zvláštní. Už mě to cucání ale hodně vadí, takže uvítám každou radu.

Jitka

http://tickers.TickerFactory.com/…8575/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
5.8.05 21:25

Jiti,

budu hnusná, ale jsem ráda, že takového zuřivého cumláka nemáme jen my :-) Jestli máte tu kůži, která praskla měkkou, to to bude ráno dobré. Jestli už je to takový ten ztuhlý „mozol“, tak jak je to nepružné, tak to pak snadno praskne znova, proto se jí to pak po opakovaném prasknutí i zřejmě špínou podebralo a my to zkoušely řešit náplastmi, nešlo, tak holt podkolenkou… našla jsem větší, aby ji to neškrtilo, ale nomohla to sundat tak snadno jako ponožku… mno, včera přes den a noc si to nahrazovala tím druhým palcem, takže dnes ráno byl taky dost zřízený… včera i dnes jezdila s podkolenkou i venku, právě proto, že v kočáru, když na ní padne takovéto rozespání, tak dumlá, i když neusne a dál kouká.. mno a preferovaný pravý palec by měla v puse a my se toho boláku nezbavily… takže jezdí s podkolenkou a vypadá to jako když má rukavici - palec má v patě, takže to má jak palčák :-)
Všem tím mává, takže už jsem párkrát vysvětlovala, proč máme takový model :-) Ale jelikož ten levý se jí také zhoršil, tak na noc holt nastoupily podkolenky obě… řvala, tak jsem vyštrachala po půlroce nepoužívání dudlík, z toho největšího amoku se zklidnila a usnula, když jsem jí šla zkontrolovat s tím, že jí dudlík seberu, tak ležel vyhozený z postýlky a holčina spí.. Sice jednu podkolenku mokrou, takže to zkoušela i přes látku, ale hajá… tak uvidíme, až se začne nad ránem víc probouzet, jak si poradí a hlavně jak budou ty palce zítra vypadat… Jestli tím, že si to namočí, to nebude mít moc rozmočené, protože látka hůř schne… Mno uvidíme… jsem jinak odhodlaná jí na cestu do kočáru podkolenky klidně dát zase a obě, přes den si jí hlídat a zabavovat… jinak má tendence dumlat kdykoliv se potřebuje uklidnit - např. když dostane něco, co jí nešmakuje, tak to je únikovka.. nebo když baští a je unavená, tak jídlo přeruší, zadudlá a za pár vteřin zas otevře pusu… když jí ho člověk bral, tak děsný řev.. + takovou silou, jakou ho dokáže v té puse mít a nepovolit, to nechápu… mám co dělat, abych jej vyndala, jenže si jej pak může o zuby poranit, tak jsem to kdysi vzdala a doteď neřešila.. ale s těmi boláky to nejde, takže to řešit musím… když by toto období mělo pomoci k odnaučení, budu ráda, k dudlíku se vracet nechci.. jsem ráda, že jej z postýlky vyhodila,t akže nějak to půjde snad jen s těmi podkolenkami… :-)
Tak držím palce, ať máte paleček zítra zahojený… My jí ty „mozoly“ budem po zahojení víc promazávat, aby změkly a ta kůže nebyla tak nepoddajná…

Dobrou… sákryš, zase se neučím ale píšu.. jsem fakt závislák… brrrr..
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
6.8.05 07:12

Ahoj Efi,
zázrak se nekonal, ráno jsme Haničku objevili bez podkolenky s palcem v puse. Teď ho zkusíme zalepit náplatí. Moc nadějí si ale nedělám. Začínám rezignovat. Asi bude cucat i o přestávce ve škole.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
6.8.05 09:41

Mno nám ty náplasti nepomohly, protože celý palec i s náplatí vrazila do papuly a žvýkala to, cucala, takže to nešlo… Proto ty podkolenky… zřejmě máme nějaké těsnější, protože ji to sice neškrtí, ale nesundá to.. zatím.. uvidíme… jinak noc spala dobře, jednou kvíkla, ale spala dál.. zato ráno už před šestou bylo mlíčko a od té doby neusnula (jindy si po mlíčku ještě schrupne… ale bez palečku to nešlo, takže řev.. tak jsem ji vytáhla si hrát.. zřejmě bude muset být tak unavená, aby usnula bez palce.. nevím.. chudinka…).
Taky uvidím, na co budu mít nervy… ani by mi to cumlání tak nevadilo, ale nyní tam má fakt boláky, tak jiná cesta než tato zatím nejde, dokud se jí to nezahojí… ach jo…
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
6.8.05 10:44

Fujtajbl.. tak poprvé od narození plakala tak dlouho sama.. brrr… 40min… až je mi z toho blbě od žaludku.. nemám na to nervy…
Jelikož byla od brzy ráno vzhůru a lítala tu jak pometlo, chodila, mlátila kladívkem, tak byla před desátou hotová… tak jsem ji dala hajat.. mno a spustila řev.. dudlíki vyplivla.. takže bez něj a bez palce vydržela 39min řvát jak o život.. hysterák jak vyšitý.. já si tu v hlavě představuji, jak ji to poznamená apod. (jsem magor, vím), ale prostě stresu ji nevystavujem, tak je to pro ni i pro nás dost novinka a blbě ji nesem obě..
nicméně USNULA POPRVÉ bez palce, zřejmě vyčerpáním z toho řevu… už spí deset minut, tak snad vydrží… i když kvůli žízni po tom řevu se klidně může zas vzbudit, až si bude pomlaskávat suchou papulkou…

BRRRR........ kéž by se tohle nemuselo opakovat…

Jiti, uvidíš, na co máš nervy… mne k tomu donutilo to, že ty palce má fakt dost špatné… uffffffffff…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
7.8.05 07:33

Jiti, tak další hlášení :-)

Spala tehdy po tom breku 30min, pak až do večera do 19.30 ne, v těch 19:30 byla tak unavená, že ani nepípla a spala až do 6ráno, pak dostala své ranní mlíko a světe div se, dokonce se rozhodla ještě ten včerejšek dochrupkat, takže už zase pul hodky spí.. Bez dudlíku, akorát ocucá trochu konec té podkolenky - ne tam kde je palec, ale ostatní prsty - protože byla ráno vlhká.. Tak je otázka, jestli si odvykne zcela, že musí na to usnutí něco mít… nebo až když sundáme podkolenky, že se vrátí k palci..
Jinak včera jsem jí jednou neuhlídala a zadumlala si, já jí paleček vyndala, sahala pro podkolenky, rychle zadumlala druhý - mno a za těch pár vteřin si stačila oba zase prasknout :-( takže nyní bude holt i přes celý den v podkolenkách, dokud se to nezahojí.. Budu hlídat, aby to neměla nějak zavlhlé, ale prostě náplasti nefungují a tak nevím co jiného dělat, aby sejí to zahojilo… Možná půjdem k doktorce, aby dala něco k zahojení i změkčení té kůže, jinak to bude pnout a praskat v tom ohybu asi ještě dlouho :-(

Tak odnaučování :evil: a léčení palců 8O zdar ,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama