Rozštěp a odklad školní docházky

1
25.2.21 15:51

Rozštěp a odklad školní docházky

Dobrý den, řešil někdo odkald školní docházky u rozstepoveho dítěte? Máme chlapecka, teď bude mít šest let, špatně mluví, čeká ho reoperace, chceme odklad. ma někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23794
25.2.21 16:57
@Klokan22 píše:
Dobrý den, řešil někdo odkald školní docházky u rozstepoveho dítěte? Máme chlapecka, teď bude mít šest let, špatně mluví, čeká ho reoperace, chceme odklad. ma někdo podobnou zkušenost?

Na FB jsem založila soukromou skupinu Rozštěp obličeje, rozštěpové vady, často se tam řeší i tahle problematika. Pokud syn špatně mluví a reoperace je naplánovaná, pak vám v odkladu školní docházky jistě bude vyhověno. Samozřejmě je potřeba pracovat na nácviku správné výslovnosti, ty komunikační odlišnosti hrají při vzdělávání a v kolektivu mnohem větší roli, než ty vzhledové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
25.2.21 19:04

Sama jsem měla rozštěp patra. Na operaci jsem byla teda pouze jednou v roce. Taky jsem měla problémy s mluvením. Chodila jsem na logopedii snad do dvanácti let. Učila jsem se R a Ř. Do toho jsem balbutik. Měla jsem odklad jeden rok. Do toho jsem narozena hned začátkem září, takže jsem šla do školy skoro v osmém roku. Tenkrát ještě dětská psycholožka radila moji mamce, aby mě dala na intr a abych se učila znakovou řeč, že nikdy nebudu normálně komunikovat. :zed:
No nastoupila jsem na normální školu, začlenila jsem se do kolektivu naprosto normálně. Chodila jsem na SŠ a VŠ. Nic mi neuteklo. Nemám z toho naštěstí ani žádné trauma. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat