Reklama

Rozštěp páteře zjištěný ve 20 týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolajka
Kecalka 137 příspěvků 09.07.18 22:24
Rozštěp páteře zjištěný ve 20 týdnu těhotenství

Zdravím, měla bych dotaz. Dnes nám na utz ve 20 týdnu zjistili, že prcek má rozštěp páteře. Koukali na to dva doktoři, přičemž ten druhý byl nejspíš zkušenější a viděl to hned ve vteřině a řekl, že je to velké. Rozštěp je v oblasti bederní, přes 4 obratle je tam vak o průměru 22 mm. Brali mi plodovku pro potvrzení, ale v podstatě nás postavili před hotovou věc a že se máme rozhodnout, zda pokračovat nebo těhotenství ukončit. Prosím je tu někdo, kdo s tím má nějakou zkušenost. Zda je nějaká naděje, že by to mohlo být jinak? Popřípadě pokud víte o někom, kdo toto take zažil, dítě si nechali a jak to bylo po narození? Moc děkuji za odpovědi…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 09.07.18 22:31

Pokud je rozštěp na ultrazvuku viditelný, pak to tak bohužel je. Úspěšnost léčby závisí na rozsahu, který je individuální. Rozhodnutí o případném přerušení těhotenství bys měla učinit s vědomím všech informací, které se týkají konkrétně vady tvého dítěte, to se nedá obecně říci. Musíš chtít informace na lékařích, aby ti přesně vymezili rozsah vady, způsob léčby a možná rizika.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9972 příspěvků 09.07.18 22:37

@Nikolajka Máme v rodině případ rozštěpu u miminka. Není úplně blízká, tak přesně nevím, jak zněla diagnóza (mám to z doslechu), ale co vím, holčička se narodila předčasně v šestém měsíci a najednou doktoři že rozštěp a podezření na Downův syndrom a bůhvíčím ještě vyhrožovali. Holčicce je rok, je aktivní, žádný Down, má za sebou nějaké zákroky, a i když se doktoři původně tvářili, že postižení bude a v nejlepším případě bude inkontinentní (moč i stolice), může se stát, že se nakonec i toto povede vyřešit.

Jinak s Tebou moc cítím :hug: :hug: :hug:

Já sama jsem to vždycky měla hozené tak, že jasně, když je vada zásadnější než kosmetická, tak se holt jde na potrat… a pak miminu bylo dvacet týdnů, a já jsem si neuměla představit, že bych v této fázi řekla „tak končíme“. Na Tvém místě bych to asi hodně zvažovala. Možná zkus oslovit nějakou organizaci, která se na rodiny s tímto problémem zaměřuje, poradí Ti jistě víc.

Drž se! :kytka:

Příspěvek upraven 09.07.18 v 22:45

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.18 22:41
@Nikolajka píše:
Zdravím, měla bych dotaz. Dnes nám na utz ve 20 týdnu zjistili, že prcek má rozštěp páteře. Koukali na to dva doktoři, přičemž ten druhý byl nejspíš zkušenější a viděl to hned ve vteřině a řekl, že je to velké. Rozštěp je v oblasti bederní, přes 4 obratle je tam vak o průměru 22 mm. Brali mi plodovku pro potvrzení, ale v podstatě nás postavili před hotovou věc a že se máme rozhodnout, zda pokračovat nebo těhotenství ukončit. Prosím je tu někdo, kdo s tím má nějakou zkušenost. Zda je nějaká naděje, že by to mohlo být jinak? Popřípadě pokud víte o někom, kdo toto take zažil, dítě si nechali a jak to bylo po narození? Moc děkuji za odpovědi…

Znám několik, občas se v tom pohybují. Po narozeni se to operuje. Všechny maminky,se kterými jsem o tom mluvila své děti miluji a jsou rady,ze si je nechali. Jsou to napohled v obličeji krásné roztomilé děti. A ty větší jsou šťastné ze existuji,netra­pi se.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 09.07.18 22:42

Zkusenosti nemam, ale chci vam poslat hodne sil :hug: je mi moc lito co prozivate, neumim si to vubec predstavit :( drzte se, at se rozhodnete jakkoliv :hug:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 09.07.18 22:44
@Anonymní píše:
Znám několik, občas se v tom pohybují. Po narozeni se to operuje. Všechny maminky,se kterými jsem o tom mluvila své děti miluji a jsou rady,ze si je nechali. Jsou to napohled v obličejikrásné roztomilé děti. A ty větší jsou šťastné ze existuji,netrapi se.

Rozštěp obličeje a rozštěp páteře jsou dvě různé vady.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.18 22:49
@Nikolajka píše:
Znám několik, občas se v tom pohybují. Po narozeni se to operuje. Všechny maminky,se kterými jsem o tom mluvila své děti miluji a jsou rady,ze si je nechali. Jsou to napohled v obličeji krásné roztomilé děti. A ty větší jsou šťastné ze existuji,netrapi se.
@hanka.br. píše:
Rozštěp obličeje a rozštěp páteře jsou dvě různé vady.

Ano,mluvím tu o rozstepu páteře. Chtěla jsem tím říct,ze kromě toho rozštěpu páteře to jsou krásné děti.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 09.07.18 22:50

@Nikolajka Jen jsem namátkou klikla na pár odkazů na google - ty formy se skutečně liší. Některé děti žijí po zákroku normální život bez obtíží, jiné formy přinášejí jistá rizika. Potřebuješ více informací. Řekli ti, na jaké pracoviště se máš obrátit?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.18 22:54
@hanka.br. píše:
@Nikolajka Jen jsem namátkou klikla na pár odkazů na google - ty formy se skutečně liší. Některé děti žijí po zákroku normální život bez obtíží, jiné formy přinášejí jistá rizika. Potřebuješ více informací. Řekli ti, na jaké pracoviště se máš obrátit?

Ano,jista rizika tu jsou,ale to není důvod pro potrat,jsou to jinak normální děti.I když maji případně postižení.Ony jsou šťastné i tak.

Nikolajka
Kecalka 137 příspěvků 09.07.18 22:57

@Slečna Ferka nám právě řekli, že se to hned po narození operuje,ale nikdy nám nikdo neřekne,jestli bude chodit nebo ne, protože hrozí ochrnutí na spodní část těla. Nevylučuje se ani mentální postižení a co se týče inkontinence,tak s tím se nedá nic dělat. To je prý napořád.. :,( je to těžké rozhodování v tomto týdnu..už jsou cítit pohyby. Každopádně děkujeme..

Nikolajka
Kecalka 137 příspěvků 09.07.18 22:58

@hanka.br. zatím neřekli. Jen mi brali plodovku pro potvrzení. Ve středu jdu ještě k mému Dr a chci se nechat objednat ještě k jednomu..

Nikolajka
Kecalka 137 příspěvků 09.07.18 23:02

@Kočičí duše děkujeme..

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 09.07.18 23:02
@Anonymní píše:
Ano,jista rizika tu jsou,ale to není důvod pro potrat,jsou to jinak normální děti.I když maji případně postižení.Ony jsou šťastné i tak.

Tohle rozhodnutí je vždycky na rodičích a na konkrétní situaci. Mají na to právo. To, co píšeš, zní spíše jako fráze, když neznáš konkrétní případ.
@Nikolajka Odkud jsi? Můžeme oslovit lékaře v Motole - abys rozuměla, pracuji s dětmi s rozštěpem obličeje a lékaři, kteří ho léčí. Určitě by poradili co a jak.

Rouckm
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 09.07.18 23:02

To me moc mrzi :hug:
Zjistete si od lekaru, presne v jake vysce se rozstep vyskytuje, jak velky je. To pak s velkou pravdepodobnosti urci zavaznost postizeni a lecbu v miminka v budoucnosti. Opust stranky emimina a obrat se na kvalifikovane odborniky. Az budete mit vse zjisteno, pak se muzete rozhodnout, zda pujdete do zivota s miminkem, ktere bude mit fyzicke postizeni, nebo ne.
:kytka: drzim palce, at se rozhodnete jakkoli

sloninka
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 09.07.18 23:05

@Nikolajka Zkušenosti nemám, ale napíši svůj názor. I když tady budu vypadat jako bezcitná, jednoznačně bych šla na přerušení.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama