Roztroušená skleróza a 3 trimestr

8.11.19 12:55

Roztroušená skleroza a 3 trimestr

Ahoj maminky, mam dotaz spis pro ty, co mají tuto nemoc.
Jsem nyní ve 33 tydnu a zrejme vlivem virozy se mi nejspis spustila ataka, ktera se sama upravuje (takove kolisave), mudr.bez toho, aniz by me videla, rekla, ze si mam vzit 8mg Medrolu a nechat to byt, ze mi solumedrol dat nechteji… Ten Medrol jsem si ze strachu radsi nevzala…
Mela jste to nektera takhle? Ataku v poslednim mesici tehu, co se delo potom? Nebo se to samo upravilo? Dekuji, mam trochu, strach, mam sensitivni priznaky(necitlivost) a trochu „brnim“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

84
8.11.19 13:02

Ahoj, sama zkušenost nemám, ale zkus se přidat na facebooku do skupinky Roztroušená skleroza (jsou dvě, ale je jedno v které napíšeš), určitě ti rádi poradí, tyhle věci řeší často :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 14:19

Ataku jsem v těhotenství neměla, ale nějaké kolísavé brnění mám už permanentně a to třeba já už neřeším. 8 mg je v pohodě, mě dali brát 4 mg denně celé těhotenství. Na kapačku bych nešla, 1000 mg za den už je pecka. Já ani ten Medrol v těhotenství moc nebrala. Říkala jsem si, že těhotná jsem jen 9 měsíců, léčit se budu celý život. A bez solumedrolu jsem zvládla 10 atak, tak další zvládnu taky.

• Nahlásit
  • Citovat
8.11.19 20:49
@Anonymní píše:
Ataku jsem v těhotenství neměla, ale nějaké kolísavé brnění mám už permanentně a to třeba já už neřeším. 8 mg je v pohodě, mě dali brát 4 mg denně celé těhotenství. Na kapačku bych nešla, 1000 mg za den už je pecka. Já ani ten Medrol v těhotenství moc nebrala. Říkala jsem si, že těhotná jsem jen 9 měsíců, léčit se budu celý život. A bez solumedrolu jsem zvládla 10 atak, tak další zvládnu taky.

Dekuji za prispevek a ty ataky se uoravily u bez solumedrolu? Jak dlouho rs mate a po porodu se nezhorsila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 22:01
@Bachorka88 píše:
Dekuji za prispevek a ty ataky se uoravily u bez solumedrolu? Jak dlouho rs mate a po porodu se nezhorsila?

Jiste, ze zacatku, me to spravi samo. Mozek ma urcitou reparacni kapacitu. Byla jsem nemocna 13 let nez jsem se dostala k lecbe. Rs mam 23 let. Zhorsila se mi po porodu, ale taky jsem byla nemocna 20 let… a to uz se projevi at chci nebo ne. Ale porad pracuju, funguju. Neujedu 50 km na kole, ale na obycejny zivot to staci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama