Roztroušená skleróza a jídlo

Anonymní
23.3.21 19:35

Roztroušená skleróza a jídlo

Ahoj, chtěla bych se vás, co nemoci již nějakou delší dobu trpíte, zda se vám osvědčilo držet nějakou stravu? Myslím třeba vynechat lepek, nasycené tuky, paleo, swank, OMS, prerusovane pusty atd… Jsem už několik let na obyčejné rozumně zdravé stravě, kdy jim všechno ale vždy se snažím o zdravější alternativu. Kvůli poslednímu roku, kdy je teď na vše víc času, jsem to začala nějak více řešit a trochu se v tom patlam. Něco si dám, pak si musím dát něco dalšího abych do sebe dostala živiny atd atd a pak si to vyčítám že třeba tohle jsem jist neměla. Nebo to že jím pozdě večer a ráno brzy snídam, takže tam nemám zrovna dlouhou mezeru jako je teď hitem při prerusovanem půstu. Zajímá mě jak to máte s ereskou celkově tak nějak s jídlem, nechci něco zanedbat ale na druhou stranu se ani stresovat zbytečně.
Moc děkuji za všechny vaše odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.3.21 19:47

Já jim teda vše. Ale jsem hubeňour. Takže je to vpodstate nutnost kvůli léčbě.

• Citovat
  • Nahlásit
313
23.3.21 19:55

Moje dobrá kamarádka má RS a teda jí úplně vše. Od fastfoodu po sladké. Ale též je hubena ma max do 50 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24583
23.3.21 21:20

Strava na RS nemá žádný extra vliv… :nevim:
Nijak se neomezuju, fastfood a tak stejně nejím.
Prostě normální, relativně zdravá, pokud možno vyvážená strava s občasnými výkyvy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
24.3.21 08:09

Já jím všechno a je to na mně vidět :D Chtěla bych pro změnu léčbu po které se hubne a rostou vlasy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 09:49
Tak to docela rada slyším, že čokoládu si nemusím vyčítat 😁 a jak dlouho již RS máte pokud se smím zeptat? :)
@Zástavanda @Pipet @Mkilus
@Anonymní píše:
Já jim teda vše. Ale jsem hubeňour. Takže je to vpodstate nutnost kvůli léčbě.

Hodně jsem četla i o Terry Wahls tak jsem z toho taková zblbla že na mase a zelenině já milovník pečiva těstovin a rýže nikdy nepřežiju :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
24583
24.3.21 10:09

@Zástavanda Máš Tecfideru? Já řeším, že jsem právě taky hubená a s Copaxonem trochu bojujeme, prostě mám málo prostoru v tom podkoží… Tak jestli tablety… :roll:

Jinak 10 let.

Zakladatelko - víc ti škodí ten stres a napětí, než čokoláda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
25.3.21 07:20

@Pipet Mám Gilenyi a je taky v tebletách, předtím Aubagio a Plegridy ani jedno nemělo na váhu vliv ( a to jsem na Aubagiu měla půl roku běhavku :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
25.3.21 07:20
@Anonymní píše:
Tak to docela rada slyším, že čokoládu si nemusím vyčítat 😁 a jak dlouho již RS máte pokud se smím zeptat? :)
@Zástavanda @Pipet @MkilusHodně jsem četla i o Terry Wahls tak jsem z toho taková zblbla že na mase a zelenině já milovník pečiva těstovin a rýže nikdy nepřežiju :lol: :lol: :lol:

Mám ji dva roky, rozjela se mi po druhém porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313
25.3.21 12:08
@Zástavanda píše:
Mám ji dva roky, rozjela se mi po druhém porodu

Kamarádka ji má zajištěnou cca 4 roky. Tak stihly ještě miminko. Bere prášky. Ale ted se ji to zhoršilo tak musela jit 5× na plasmaferezu. A zase to ma celkem ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 22:44

Tak moc všem děkuji za odpovědi, jsem ráda že se dá dal normálně jist na co má člověk chuť aniž by to mělo nějaký vliv na chorobu. :) samozřejmě s rozumem 😁 moc děkuji a přeji všem pevné zdravíčko 😊

• Citovat
  • Nahlásit
28.3.21 23:14

Zakladatelko, při roztroušené skleróze máte nárok na pobyt v lázních. Pobyt je na čtyři týdny, můžete ho absolvovat jednou za dva roky. Můžete jet napřiklad do Janských Lázní, Klimkovic u Ostravy, Luhačovic nebo Karlových Varů. Přeji Vám, aby se nemoc nadále nezhoršovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat