Roztroušená skleróza a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 25.03.18 14:18
Roztroušená skleróza a kojení

Ahoj, zajímalo by mě, jak dlouho jste vy ženy, které máte diagnózu RS, kojily. Mě doktorka řekla max tři měsíce, pak bych měla zase začít s léčbou (avonex), ale s tím, že to je doporučení, nikdo mě nemůže nutit. Já bych ráda kojila alespoň půl roku, jenže ty tři měsíce po porodu je údajně největší riziko ataky.
A dále, pokud jste některá kojila déle, máte nějaké tipy, jak předejít atace, třeba i nějakou alternativu. Uvítám cokoli :)
První dceru jsem kojila 14 měsíců a je mi líto, že teď to asi nepůjde. Jenomže to jsem ještě o nemoci nevěděla.
Klidně prispivejte anonymně nebo mi napište vaše zkušenosti do SZ.
Děkuji!

Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 25.03.18 14:41

http://www.kojeni.cz/…na-skleroza/
Nemam osobni zkusenost, ale melo by to jit. Kdyztak se jeste pridej na fb do skupiny laktacni poradkyne/ zastanci a milovnici kojeni( nebo tak nejak ten nazev)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 14:43

@Anys29 Ahoj, u prvního syna jsem poslechla lékaře a po sestinedeli jsme pomalu přešli na láhev. Výsledkem bylo, že jsem byla totálně nevyspala a v synovo 4 měsících jsem měla ataku.
U dcery už jsme byla o něco odvážnější a nebala jsem se poslouchat svou intuici a naslouchat svému tělu. Kojena byla presne 6mesicu. Když mi začlo po 6ti měsících tikat oko, odstavila jsem ji. Nasadila jsem si vyssi dávky hořčíku a becka, cvičila jogu a je mi fajn…bez ataky doteď (dceri je 2.5roku)

Držím pěsti;-) hlavně buď v klidu. Ta diagnóza není tak dramatická, jak se může na začátku zdát. I když je to případ od případu. Přeju Ti, ať je vše ok a užiješ si miminka naplno a ve zdraví.

Prosím o anonym. Kdybys chtěla, napíšu víc do SZ

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 25.03.18 17:34
@Anonymní píše:
@Anys29 Ahoj, u prvního syna jsem poslechla lékaře a po sestinedeli jsme pomalu přešli na láhev. Výsledkem bylo, že jsem byla totálně nevyspala a v synovo 4 měsících jsem měla ataku.
U dcery už jsme byla o něco odvážnější a nebala jsem se poslouchat svou intuici a naslouchat svému tělu. Kojena byla presne 6mesicu. Když mi začlo po 6ti měsících tikat oko, odstavila jsem ji. Nasadila jsem si vyssi dávky hořčíku a becka, cvičila jogu a je mi fajn…bez ataky doteď (dceri je 2.5roku)

Držím pěsti;-) hlavně buď v klidu. Ta diagnóza není tak dramatická, jak se může na začátku zdát. I když je to případ od případu. Přeju Ti, ať je vše ok a užiješ si miminka naplno a ve zdraví.

Prosím o anonym. Kdybys chtěla, napíšu víc do SZ

Děkuji za podporu. Já mám tuky tuk celkem dobrý průběh. Zjištěno na podzim 2014 a poslední ataku jsem měla v lednu 15. Od té doby jsem ok a to jsem měla různé stresy, včetně tří cyklu ivf. Jsem odhodlaná kojit, co to půjde. Budu ráda za sz :)

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 25.03.18 17:35

@slavuska1 Ten článek znám. Ráda bych spíše osobní zkušenosti.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 25.03.18 19:52

Dceru jsem kojila 5 měsíců. Mezitím jsem měla Kiovig. Pak jsem začala tahat nohu a s kojením byl konec. Další ataku jsem dostala v roce a půl malé.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 25.03.18 20:44

@Lerista A ty imunoglobuliny se podávají běžně? Doktorka ti to sama nabídla? Ale moc to tedy asi účinné nebylo…

Lerista
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 25.03.18 21:00

@Anys29 ano, je to standard. První kapačku jsem dostala ihned po porodu. Vezla jsem si jí sebou do porodnice, dali mi jí v RS centru. Pak 1× za měsíc. Ale je to jediná věc, se kterou se dá kojit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Kanadský soud rozhodl: Vondráčková se syny se musí vrátit do Česka!

Tomáš Plekanec může jásat. Kanadský odvolací soud včera rozhodl, že jeho dva... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >