Roztroušená skleróza a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anys29
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 14:18
Roztroušená skleróza a kojení

Ahoj, zajímalo by mě, jak dlouho jste vy ženy, které máte diagnózu RS, kojily. Mě doktorka řekla max tři měsíce, pak bych měla zase začít s léčbou (avonex), ale s tím, že to je doporučení, nikdo mě nemůže nutit. Já bych ráda kojila alespoň půl roku, jenže ty tři měsíce po porodu je údajně největší riziko ataky.
A dále, pokud jste některá kojila déle, máte nějaké tipy, jak předejít atace, třeba i nějakou alternativu. Uvítám cokoli :)
První dceru jsem kojila 14 měsíců a je mi líto, že teď to asi nepůjde. Jenomže to jsem ještě o nemoci nevěděla.
Klidně prispivejte anonymně nebo mi napište vaše zkušenosti do SZ.
Děkuji!

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 25.03.18 14:41

http://www.kojeni.cz/…na-skleroza/
Nemam osobni zkusenost, ale melo by to jit. Kdyztak se jeste pridej na fb do skupiny laktacni poradkyne/ zastanci a milovnici kojeni( nebo tak nejak ten nazev)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 14:43

@Anys29 Ahoj, u prvního syna jsem poslechla lékaře a po sestinedeli jsme pomalu přešli na láhev. Výsledkem bylo, že jsem byla totálně nevyspala a v synovo 4 měsících jsem měla ataku.
U dcery už jsme byla o něco odvážnější a nebala jsem se poslouchat svou intuici a naslouchat svému tělu. Kojena byla presne 6mesicu. Když mi začlo po 6ti měsících tikat oko, odstavila jsem ji. Nasadila jsem si vyssi dávky hořčíku a becka, cvičila jogu a je mi fajn…bez ataky doteď (dceri je 2.5roku)

Držím pěsti;-) hlavně buď v klidu. Ta diagnóza není tak dramatická, jak se může na začátku zdát. I když je to případ od případu. Přeju Ti, ať je vše ok a užiješ si miminka naplno a ve zdraví.

Prosím o anonym. Kdybys chtěla, napíšu víc do SZ

Anys29
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 17:34
@Anonymní píše:
@Anys29 Ahoj, u prvního syna jsem poslechla lékaře a po sestinedeli jsme pomalu přešli na láhev. Výsledkem bylo, že jsem byla totálně nevyspala a v synovo 4 měsících jsem měla ataku.
U dcery už jsme byla o něco odvážnější a nebala jsem se poslouchat svou intuici a naslouchat svému tělu. Kojena byla presne 6mesicu. Když mi začlo po 6ti měsících tikat oko, odstavila jsem ji. Nasadila jsem si vyssi dávky hořčíku a becka, cvičila jogu a je mi fajn…bez ataky doteď (dceri je 2.5roku)

Držím pěsti;-) hlavně buď v klidu. Ta diagnóza není tak dramatická, jak se může na začátku zdát. I když je to případ od případu. Přeju Ti, ať je vše ok a užiješ si miminka naplno a ve zdraví.

Prosím o anonym. Kdybys chtěla, napíšu víc do SZ

Děkuji za podporu. Já mám tuky tuk celkem dobrý průběh. Zjištěno na podzim 2014 a poslední ataku jsem měla v lednu 15. Od té doby jsem ok a to jsem měla různé stresy, včetně tří cyklu ivf. Jsem odhodlaná kojit, co to půjde. Budu ráda za sz :)

Anys29
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 17:35

@slavuska1 Ten článek znám. Ráda bych spíše osobní zkušenosti.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 25.03.18 19:52

Dceru jsem kojila 5 měsíců. Mezitím jsem měla Kiovig. Pak jsem začala tahat nohu a s kojením byl konec. Další ataku jsem dostala v roce a půl malé.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 20:44

@Lerista A ty imunoglobuliny se podávají běžně? Doktorka ti to sama nabídla? Ale moc to tedy asi účinné nebylo…

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 25.03.18 21:00

@Anys29 ano, je to standard. První kapačku jsem dostala ihned po porodu. Vezla jsem si jí sebou do porodnice, dali mi jí v RS centru. Pak 1× za měsíc. Ale je to jediná věc, se kterou se dá kojit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >