Roztroušená skleróza a únava

Anonymní
19.11.18 12:05

Roztroušená skleróza a únava

Ahoj holky, už jsem zkoušela hledat nějaké vaše příspěvky k RS a pár vás tu je, kterým byla diagnostikována…tak bych se ráda zeptala, máte-li nějaký recept na boj s únavou a častými virózami. Mému příteli byla diagnostikována zhruba před deseti lety, obden si píchá injekce, stav je snad dobrý, má to zastavené, ale tyto problémy ho poměrně často vyřazují. Budu ráda, pokud se podělíte o zkušenosti, příp. i jak jste na tom s léčbou. Děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.11.18 14:24

Únava se musí přežít. Nic moc na to nefunguje. A fyzický pohyb. Ikdyž se strašně nechce. Mám RS 23 let, tak těch zkušeností je, myslím, dost. Na virozy nevím, ty ignoruju. Já už se dostala ke 3. linii léků. A aplikace mě vyřadila z provozu na měsíce. Jako vydržím hodně, i při horečce 39 stupňů se dá pracovat 8 hodin, ale tohle bylo i na mě moc.

• Nahlásit
  • Citovat
54
19.11.18 14:33

Co znamená 3. linie léků?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.18 14:42

1. linie (Copaxone, Avonex, Rebif…) 2 linie (Tysabri, Aubagio, Gilenia Tecfidera) 3. linie Lemtrada, Ocrevus. Pokud si manžel zakladatelky píchá obden injekce, tak to vypadá na Copaxone. To jsem měla před lety, dokud jsem neměla dítě. To je nejšetrnější a má to nejmíň vedlejších účinků. Začíná se od nejlehčích léků. Když už třeba nefungují, je třeba nasadit těžší kalibr.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.18 14:49

V tuto chvíli má Betaferon. Každopádně vám děkuji za odpověď… ještě by mě zajímalo (nezlobte se prosím), jestli se váš stav za těch 23 let nějak změnil?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.18 15:06

Prvních 20 let to bylo celkem v pohodě. Teď už to bohužel jde z kopce. Reparační kapacita došla. Občas chodím s holemi, potíže s pamětí s soustředěním se, disfagie, nohy už špatně cítím mnoho let. Při únavě hůř vidím, mluvím…Těch věcí je…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.18 15:10

To mě moc mrzí :-( ale pořád tak nějak doufám, že výzkum se v této oblasti pořád posouvá dopředu a snad i rychle a nějaká záchrana určitě přijde…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.18 16:06

Ale podle posudkového doktora jsem zdravá jako řípa a nemám nárok ani na ID 1. stupně. Nakonec jsem ho tedy dostala, ale s tím, že mi doktor dělá obrovskou milost a službu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama