Roztroušená skleroza nebo problém s páteří?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.4.22 21:04

Roztroušená skleroza nebo problém s páteří?

Dobrý den,
Dost dlouhou dobu mám problémy s křupáním páteře (téměř při každém narovnání, občas je to i bolestivé). V prosinci 2021 mi navíc začaly problémy s dvojitým viděním, brněním v půlce těla, které potom přešlo na pálení (zhoršuje se při fyzické námaze), měla jsem též takový divný tlak v hlavě. Žiji v Německu, kde mě poslali na MR, která byla nejasná, tak si doktoři nebyli jisti, jestli je to RS. Po lumbální punkci mi řekli, že to RS může být i nemůsí, tak jsem z toho zmatená. Na upozorňení o problémech s páteří nikdo nereagoval a další vyšetření mám nechat až na českém neurologovi (což je až v Červnu).
Má prosím někdo podobnou zkušenost? Mám se spíš smířit s RS nebo to opravdu může být od páteře?
Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
377
16.4.22 21:58

Tak osobně si myslím, že to rs nebude. Sama jí mám a bylo mi řečeno, že na MR je to vždy krásně vidět. Zaráží mě u vás ten tlak v hlavě spíš.. Každopádně v první řadě to opravdu řešte s tím neurologem, udělá testy, určitě najde problém. Držím palce, ať to dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4910
16.4.22 22:31

RS je na MR vidět, mohou být ale aj ložiska na páteři. Divné, že MR aj LP se jim zdají nejasné 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
16.4.22 22:55

Řeším teď to stejné co ty a RS vyloučena. Takže to může být fakt cokoliv. U mě se taky neví…jo vlastne…zjištěna borelióza náhodou…takže bych se možná pohledávka i tomto směrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
16.4.22 23:42

Podle mě to může být krční páteř. Kde vám dělali mri? Jaká cast těla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10657
17.4.22 00:21

Msm artrozu krcni pateře a zuzeny kanál.. po větší namaze v praci s vrtackou, mívam natekle a ztvrdle svalstvo, ktere mi utlačuje cévy a pak mě brní ruka a občas tento stav trva třeba 2-3 mesice.. naučila jsem se to přecházet.. :nevim:., ale samozřejmě se staram jak to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.22 09:35

@S.maya dělali mi MR hlavy, o záda a páteř se nikdo nezajímal, jen mi řekli, že mám mírný pokles levého ramene, když natáhnu ruce před sebe (pálí mě i ta levá ruka a při dlouhém sezení i sval na levé straně u páteře)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
17.4.22 09:40
@Christyn.p píše:
@S.maya dělali mi MR hlavy, o záda a páteř se nikdo nezajímal, jen mi řekli, že mám mírný pokles levého ramene, když natáhnu ruce před sebe (pálí mě i ta levá ruka a při dlouhém sezení i sval na levé straně u páteře)

Když vám udělají mri krční páteře, tak bude jasno. Pokles jednoho ramene značí skoliozu. Pokud plotynky v krční oblasti utlačují nervy, tak vás mohou brnet prsty, ruka..dále i vystřelujici bolest do ruky, pálení..píchání.. slabost v ruce. Bolest jde i mezi lopatku a páteř. To bývá od kořene C5, C6, C7. Pokud je potynka nebo osteofyty výše..C2, C3, C4..tak můžete mít pískání v uších, tlak v hlavě..taková tíha..zrychlený tep, mdloby atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
17.4.22 09:44
@Christyn.p píše:

Hlavně si nepřetěžujte horní trapezy..co nejmíň práce s rukama nad hlavou. Musíte si je spíše uvolňovat a masírovat. Ty trapezy jsou upnuty ke krční páteři a tím, že jsou zkrácené, tak tu páteř táhnou dolů..a křivka páteře se začne kyfotizovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.22 09:45

@S.maya vy jste momentálně uplně popsala, co se mi dělo od prosince do únara. Včera jsem si dala po dlouhé dob3 lehké cvičení a protahování na deset minut. Večer mě trápil zrychlený tep a tlak v hlavě, i přes to, že jsem cvičila odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
17.4.22 09:48

@S.maya mohu vám pak napsat SZ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.22 09:50

@biedronka105 určitě můžete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.22 09:50

@biedronka105 pardon, přehledla jsem označení :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
17.4.22 10:03
@Christyn.p píše:
@S.maya vy jste momentálně uplně popsala, co se mi dělo od prosince do únara. Včera jsem si dala po dlouhé dob3 lehké cvičení a protahování na deset minut. Večer mě trápil zrychlený tep a tlak v hlavě, i přes to, že jsem cvičila odpoledne.

Tak už víte, co teď žádat za vyšetření. Neurolog a MRI krční páteře. Zkuste si dávat pozor na ramena..když zvedate ruce. Protože většina lidí ty trapezy má přetížené a ruku zvedá trapézou a ne deltovym svalem a trapez je neustále v kontrakci. Takže ramena dolů a mírně dozadu. Protahujte si prsní svaly.

Dobré je i nahrivani polštářkem a masírovani horních trapez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
17.4.22 10:04
@biedronka105 píše:
@S.maya mohu vám pak napsat SZ?

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek