Roztroušená skleróza po porodu

42
8.1.20 21:31

Roztroušená skleroza po porodu

Ahoj,
rada bych se zeptala, kdo z vas ma roztroušenou sklerozu a mimco, dite. Zda u neho probehlo nějaké zhorseni po porodu?
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.1.20 22:18

Kamarádce se po porodu vše rapidně zhoršilo bohužel. Podrobnosti tedy nevím, jen to, že to teď po porodu nemá vůbec lehké.

• Citovat
  • Nahlásit
364
8.1.20 22:21

Ahoj, mám 14ti měsíční holčičku. Zatím jsem měla jednu ataku a to pouze rok před porodem. Po porodu jsem byla úplně v pohodě. První zachevy RS se objevily po 5ti měsících od porodu. A to pouze bolesti za okem, horší citlivosti rukou a zvýšenou únavou. Podařilo se mi to rozehnat zvýšením příjmu vitamínů B a B12. Dcera je od začátku kojena, nechtěla se toho vzdát a na MR jsem neměla zhoršení. Tudíž mě neurolog nechal kojit až do roku. Nicméně jsem stihla znovu otěhotnět a jsem bez léčby dosud. Takže záleží i dost na neurologovi, MR a průběhu nemoci. Hlavně se nepřepínat, zapojit rodinu do péče o dítě a správně se o sebe starat. Miminko potřebuje, aby maminka fungovala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
8.1.20 22:40

Ahoj, mám dvouletého chlapečka, RS zjištěna 3 roky před jeho narozením. U mě bylo vše ok, i na kontrolni MR po porodu a doteď ok (tukam). Nemám už ale léky první volby, takže mě vraceli po 4 měsících snahy o kojení na léčbu - prý podmínka pojišťovny k proplacení :( @LucBed můžu se zeptat, jaké léky jsi před otěhotněním brala?
Každopádně to ale opravdu chce dobre zázemí, tolerantního partnera a ochotou rodinu :-). I když neměla jsem pocit, že bych byla RS nějak zvlášť hendikepovana, spis mi ubiraly síly boje s kojením, Odsávání mléka a minimum spánku. Preji hodně štěstí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
8.1.20 22:50

Dekuji holky, ja za chvili rodim, rs letos 3 roky, na obcasne necitlivosti jsem v pohode. Trošku mam strach, aby se to nerozjelo prave, proto se ptam… Ale kazdy jsme individuální, tezko posuzovat no… 27.1.jdu,na MR, tak uvidim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 23:28

Ditko jsem si poridila po 15 letech s rs. A byla jsem na nej v podstate sama. Pomoc od parnera prvnich par let minimum, vstavani 10× za noc bylo normou. On chodi do prace, tak ma narok na spanek a zensky na rodicaku nepotrebuji tolik spat, nic narocneho nedelaji. Nespala jsem tydny vic nez hodinu v kuse. Musela jsem to prezit. Babicky a vlastne cela rodina hodne daleko. Tchyne hlidala az kdyz bylo ditko vesi, tak od 3 let. S mensim je pry moc prace. Ataka byla tak po roce a pul. I kapacky jsem zvladla s ditetem na kline. Zvladnout se da vsechno. Pred ditetem jsem byla na copaxone.

• Citovat
  • Nahlásit
364
9.1.20 07:48

@aamel měla jsem copaxone, ale jen sotva dva měsíce než jsem otěhotněla. Já jsem na malou taky sama. Přítel je doma jen na víkendy a on v noci přece k malé vstávat nebude, prý ho nevzbudi. Malá se mi doteď budí 2-3× za noc. Takže jsem už 14 měsíců nespala v kuse déle jak 4 hodiny. Teď s dalším těhu jsem šíleně unavená a musím s malou spát i přes den. Myslím, že kdybych na to kašlala, tak skončím s atakou hned. Hold je to fakt hodně o tom odpočívání. Mi rodiče nehlidaji, tchyně s tchanem jsou pracující. Takže i takhle se to dá zvládnout. Samozřejmě záleží i na miminku. Já mám sice takovou živou střelu, ale vím že jsou miminka co v noci furt nespí a jsou neklidna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat