Roztroušená skleróza, prvotní příznaky

32
16.1.19 09:19

Roztroušená skleróza, prvotní příznaky

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jak u Vás začínala RS než jste se rozhodli navštívit lékaře. Jaké prvotní příznaky Vás donutili to jít řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3406
16.1.19 09:27

v mém okolí to byly problémy se zrakem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 09:29

Nemám naštěstí zkušenost, ale kdysi jsem četla jednu lékařskou studii, kde se psalo, že ještě před těmi známými příznaky, jako jsou problémy s pohybem, se zrakem apod., je velmi často narušena pracovní paměť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 09:31

Tchýně začala zapomínat a padat…trvalo další 2 roky, než přišli na diagnózu (bylo to před 20-ti lety, bylo jí 40)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 09:36

Já začala zničeno nic špatně vidět a jelikož máme RS i v rodině, šla jsem k lékaři celkem brzy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.19 09:53

Já celkem brzy. Začaly mě brnět nohy. Doktorka neuroložka mi vysvětlila, že je to banalita a když to za měsíc zmizí samo, tak je to v pohodě. Když jsem přestala vidět tak na očním mi řekli, že s očima nic nemám a poslali mě domů. A tak to šlo 10 let. Až když jsem se přestala cítit od hrudníku dolů, tak jsem šla obvoďákovi a ten mi řekl, že jsem dehydrovaná, mám pít minerálky a přijít za měsíc. Tak jsem zase běžela na neurologii (chodila jsem tam pravidelně těch 10 let s banálně brnícíma nohama) a konečně mě poslali na nějaké vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
32
16.1.19 09:55

A jak se to špatné vidění projevuje? Ja nosím brýle na dálku, sem tam mám rozostřené vidění, a mám citlové oči na ostré světlo, často mne řežou a pálí. Hlavně mám tiky v očním víčku a v oku.

Příspěvek upraven 16.01.19 v 10:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5871
16.1.19 09:59

Kamosce zacaly brnet prsty na ruce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.19 09:59

@D3n1s4 Já všechno viděla jako za tlustým špinavým sklem. Na blízko, na dálku, bylo to jedno. A dvojitě. Na očním mi ukázali jeden prst, já viděla 2. Nesynchronizoval se mi vjem z obou očí. Tak když jsem něco četla, tak jsem si musela jedno zakrýt.

• Nahlásit
  • Citovat
16.1.19 10:03

@D3n1s4 Já taky nosím brýle na dálku a přestávka jsem na jedno oko postupně vidět (viděla jsem jakoby černé kolo, které se den ode dne zvetsovalo :zed:).A podruhé asi za rok jsem začala vidět mlhavě a mihaly se mi všude ,, sklíčka,, To už ale prisly ji jiné problémy, než mi zabrala léčba. Ale u každého je to jiné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
16.1.19 10:04

@D3n1s4 u mě to před 6,5 lety (bylo mi čerstvě 17) začalo tím,že jsem blbě chodila a nemohla úplně ovládat nohu jak bych chtěla. A to se mi v 17 letech roghidne nelibilo..proro jsem to zacala resit :) Pak začala spatna citlivost půlky těla…obvodní doktorka se rozmyslela zda mě neposlat na rehabilitace,ale naštěstí se rozhodla pro hospitalizaci a naštěstí to tak udělala dobře…než mi na RS přišli tak jsem úplně přestala cítit nohy a půlku těla včetně obličeje…musela jsem se znovu učit chodit :(
Jinak problémy se zrakem poznáš..Já nosím brýle a poznala jsem to.. bolí tě oční nerv a můžeš vidět všelijak rozmazane a jde špatně zaostrit :)
Bez k doktorovi radši dřív než pozdě,ať se to nerozjede..pak to léčení je dlouhé..
Snad ji mít nebudeš :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.19 10:09

@Diana69 Mě třeba zánět očního nervu nikdy nebolel. Jen špatné vidění. U každého je to tak jiné…

• Nahlásit
  • Citovat
32
16.1.19 10:09

@Vemas taky mi brní prsty, ale mám tetánii a karpální tunel, takže to je těžko říct, ale sem tam dostanu křeče do chodidel a brní mi prsty na nohou. A taky mám záškuby různě po těle.
Těžko říct jestli je to z té tetánie nebo RS.

Já chodím na neurologii ale je tam dlouhá čekací doba, tak se doma užírám strachy. A jediné co mne napadá ja psát tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
16.1.19 10:37
@Anonymní píše:
@D3n1s4 Já všechno viděla jako za tlustým špinavým sklem. Na blízko, na dálku, bylo to jedno. A dvojitě. Na očním mi ukázali jeden prst, já viděla 2. Nesynchronizoval se mi vjem z obou očí. Tak když jsem něco četla, tak jsem si musela jedno zakrýt.

To jsem měla taky. Paní dr. z očního mě hned hnala na vyšetření na RS , byla celá vyděšená, já teda taky. Ale naštěstí RS se nepotvrdila, byl to nějaký zánět, léčila jsem se z něho pěkně dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
16.1.19 10:37

Zánět očního nervu…a hned na očním psané podezření na RS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu