Roztroušená skleróza a vaše zkušenosti

Anonymní
3.7.21 14:11

Roztroušená skleróza zkušenosti

Dobrý den,
zajímaly by mne vaše zkušenosti s atakami RS. Protože mne asi švihne…
Podezření na RS jsem se dozvěděla před týdnem. Na základě nálezu na MR. Výsledky punkce ještě nemám. Do nemocnice mne dovedla neposlušná ruka, probrnění těla, špatně se mi mluví. Děla mi to velmi často, několikrát do hodiny. Dostala jsem 3 dny kapačky, léky na doma. Ale příznaky mne nepřešli, objevuje se to stále a mám dojem, že snad ještě více. O psychice nemluvím, jsem jak hromádka neštěstí jen bych brečela, nic se mi nechce. Připadám si jak neschopné torzo fungovat. To už to jako nebude nikdy lepší? Nevrátí se to zpět? Aspoň nějaké zlepšení nepřijde? Vždyť já nemohu skoro ani řídit, když jsem několikrát do hodiny úplně vypnutá.. takhle přece nemohu fungovat. :nevim: Myslela jsem si, že po těch kapačkách se to zlepší. A jak říkám ta psychika, to tedy nezvládá velmi…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.7.21 14:27

Já RS mám. První ataka trvala dva měsíce. Není to hned, že se ti udělá po kortikoidech dobře. Navíc i z těch kortikoidů je zle, mají vedlejší účinky. Měla by jsi dostat biologickou léčbu, pokud ještě nemáš. Pak jsou ataky kratší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 14:35

Děkuji za reakci. Bohužel jsem nedostala téměř žádné informace a jsem ze svého stavu aktuálně opravdu zoufalá. Vůbec nevím, co dělat, jak si pomoci. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 16:11
@Anonymní píše:
Děkuji za reakci. Bohužel jsem nedostala téměř žádné informace a jsem ze svého stavu aktuálně opravdu zoufalá. Vůbec nevím, co dělat, jak si pomoci. :(

Já jsem na tom byla stejně. Nikdo mi nic neřekl. Taky jsem byla zoufalá. Ono to přejde, musíš být trpělivá. Ta první ataka může být dlouhá. Ale mělo by se to úplně upravit.

• Citovat
  • Nahlásit
2074
3.7.21 16:30

Na tvém místě bych se snažila podpořit ozdravné procesy v těle skrze zdravou, protizánětlivou stravu a vhodně zvolenými doplňky. Je to pracnější než jen zobat pilulky od doktorů, ale může to velmi pomoci a nemá to vedlejší účinky.
Dej mi vědět, kdyby jsi chtěla jít touto cestou, můžu poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4826
3.7.21 16:34
@Callista píše:
Na tvém místě bych se snažila podpořit ozdravné procesy v těle skrze zdravou, protizánětlivou stravu a vhodně zvolenými doplňky. Je to pracnější než jen zobat pilulky od doktorů, ale může to velmi pomoci a nemá to vedlejší účinky.
Dej mi vědět, kdyby jsi chtěla jít touto cestou, můžu poradit.

Zdůraznila bych, že „jít touto cestou“ jen jako doplněk klasické cesty, nikdy ne samostatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2074
3.7.21 16:43

@SlečnaDahlia

Tak to každopádně :) Pokud se člověk vydá jen jednou cestou (ať už jakoukoli) a rozhodne se ignorovat ostatní, může si dost uškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 16:51

Ještě bych chtěla dodat, že samozřejmě zdravá strava, nějaké ty vitamínové doplňky, odpočinek. Až budeš moct, tak protahovací cvičení, procházka, být na sluníčku kvůli vitamínu D a hlavně eliminovat stres. To je zásadní. Pozor na nemoci, mohou vyvolat ataku/pseudoataku. Takže vše doléčit. Radši být doma déle a pořádně se vyléčit.

• Citovat
  • Nahlásit
36898
3.7.21 19:55

Co je v plánu, kdy bude lumbálka? Jsi už vedena v MS centru? Episodicke projevy ve forme tak kratkych atak nejsou obvykle, pusobi spis epilepticky, Urcite se tam dojdi ukazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 08:02
@Pudloslava píše:
Co je v plánu, kdy bude lumbálka? Jsi už vedena v MS centru? Episodicke projevy ve forme tak kratkych atak nejsou obvykle, pusobi spis epilepticky, Urcite se tam dojdi ukazat.

Ahoj, v pondělí mi dělali MR (mozek, krční páteř) i lumbální punkci. Krev na trombofilní stavy. 3 dny jsem jezdila na kapačky. 14/7 si mám přijet pro výsledky lumbálky a doplnění MR o hrudní míchu a následně den na to schůzka v RS centru. Co budu dělat do té doby teda fakt nevím… :(

• Citovat
  • Nahlásit
36898
5.7.21 07:33
@Anonymní píše:
Ahoj, v pondělí mi dělali MR (mozek, krční páteř) i lumbální punkci. Krev na trombofilní stavy. 3 dny jsem jezdila na kapačky. 14/7 si mám přijet pro výsledky lumbálky a doplnění MR o hrudní míchu a následně den na to schůzka v RS centru. Co budu dělat do té doby teda fakt nevím… :(

tak to je vsechno v poradku, promin, spatce jsem cetla tvuj uvodni prispevek.. 14.7 je pohode. Jestli Tve potize ale maji charakter „obcas na chvilku ruka ochrne, mezitim je v pohode“ - tak bych se tam jela ukazat driv.
Casto je potreba obtize pacienta poradne ustne rozebrat, abychom si rozumeli, po internetu to moc nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat