Roztrusena skleroza a tehotenstvo

23
12.5.21 14:07

Roztrusena skleroza a tehotenstvo

Ahojte :)

Idem k vám pre zaujímavosť s dotazom ohľadom ženy s roztrusenou sklerozou a tehotenstvo.

Jedného syna už mám pred RS-kou, chcela by som ešte jedno. Od doktorky to dovolené mám, som stabilizovaná. Rozprávala som sa o tom s manželom, druhé chce tiež, ale stále ma strach. Bojí sa či sa mi niečo nestane v tehotenstve, pri porode, po porode…
tak by ma zaujímalo ako to zvládate?
Je nemyslím nato, že by niečo malo byť zle, druhe si veľmi prajem, ale samozrejme nikto dopredu nevie čo a ako bude. Len by som chcela nejak upokojiť manžela aby sa toľko nebal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
12.5.21 14:14

U kamarádky se rs objevila taky po prvním dítěti. Mají druhý, ona je stabilizovaná a bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
12.5.21 14:31

Ahoj, já mám RS už devět let a čekám teď první, tak jsem sama zvědavá, jak to vše budu zvládat. Jedu už třetí měsíc, trošku se mi už upravila ta mega únava, co jsem od začátku měla.

Jsem taky stabilizovaná, doktor říkal, že je teď vhodná doba, poslední menší ataka 2018. Jakmile budu chtít, doktorka mi napíše neschopenku, ale zatím chci chodit do práce a cítím se dobře. Dělám dlouhý a krátký týden dvanáctky, tak jsem se šéfem domluvena zhruba do toho 5. měsíce a pak už si tu neschopenku nechám napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 15:37

Anonym, protože nepíšu o sobě. Kamarádka ma RS už 15 let, diagbostikovana byla na prahu dospělosti. Má 5ti lété dítě, po porodu měla ataku, teď už je zase v pohodě a snaží se o druhé dítko.

• Citovat
  • Nahlásit
725
12.5.21 19:49

Ahoj, já mám RS od 19 let. Je mi 30, těhotná jsem poprvé, 34.týden a neznám nikoho, kdo by měl tak v pohodě těhu jako já :). Taky jsem se toho ale bála a samozřejmě stále se bojím porodu. Rodit mohu přirozeně, pokud nebude jiná indikace k císaři. Po porodu kontrolní magnetická rezonance a pak se domluvíme, ale vypadá to, že kojení doporučí jen na 3 měsíce a pak se budu vracet na léčbu. Přes některou se kojit asi dá, tu bohužel nemám.
Takže uvidíme, co poslední týdny a porod, ale těhu mám totálně super, ani nevím, že jsem těhotná, kdyby nerostlo břicho a malá se nehýbala :)
Je to podle mě dost v hlavě. Já se tím řídím celou dobu, prostě se beru jako zdravá, občas samozřejmě více opatrná, nastavila jsem si to v hlavě, že bude všecko fajn a zatím to funguje :). Jsem happy a nemoci nedám šanci 💪🏻
Hodně štěstí a neboj se toho. V těhu se vypne imunita, aby neútočila proti plodu a budeš v podstatě zdravá. A potom se to určitě nezhorší, věřím tomu, navíc budeš určitě pod kontrolou. Hlavně myslet pozitivně :kytka:
Nejvíc se bojím pak nevyspání s malou a tak… ale mám úžasného manžela a rodinu, takže věřím, že zvládneme i to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat