Rozum mi říká rozejít se, ale srdce to nedokáže?

Anonymní
5.3.20 13:27

Rozum mi říká rozejít se, ale srdce to nedokáže?

Jak už jsem napsala.. Rozum mi říká rozejít se a srdce to nedokáže :,( ví někdo o čem mluvím?

Děkuji za anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23084
5.3.20 13:29
@Anonymní píše:
Jak už jsem napsala.. Rozum mi říká rozejít se a srdce to nedokáže :,( ví někdo o čem mluvím?Děkuji za anonym

Srdce je orgán na pumpování krve. Všechno je v hlavě. Takže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 13:32

rozum x láska

Co zamilovaný člověk musí snést, aby si řekl, že už mu to za to nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11961
5.3.20 13:32

No srdce - většinou je to buď vulva - prostě je tak dobrej v sexu, že se ho nechceš vzdát a nebo je to strach, kdy se bojíš být sama a nebo v nejistotě a proto raději zůstáváš ve známém pekle.

Pokud je to volání tvého rozkroku, tak si z něj udělej jen milence a emočně do něj neinvestuj, pokud je to strach, tak se především začni učit sebeúctě, překonáván úzkosti, přejímání zodpvoědnosti za vlastní život a tyhle věci. Bude se ti to hodit i ve spoustě jiných oblastí.

Vlastně ještě třetí možnost by tu byla - ješitnost a neschopnost si přiznat, že se člověk prostě spletl a tak raději uvěří svým fantaziím o tom, že toho druhého změní.

Příspěvek upraven 05.03.20 v 13:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 13:34
@Anonymní píše:
Jak už jsem napsala.. Rozum mi říká rozejít se a srdce to nedokáže :,( ví někdo o čem mluvím?Děkuji za anonym

to si musíš prostě rozmyslet.
Když nenapíšeš o co jde, tak ti ani víc nikdo neřekne. Z dlouhodobýho hlediska bych poslouchala rozum (jestli ten ti říká, že je to s ním naprd, jak parádní to bude, až budeš na mateřský, bez peněz, s dvouma dětma na krku?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 14:14
@Anonymní píše:

Ahoj, my jsme s přítelem měli nedávno vleklou krizi, v podstatě jsme si oba několikrát řekli, že se musíme rozejít, že je to jen trápení… ale vždy, když jsme se viděli a objali se, prostě jsme nemohli, nešlo to. Byly to snad 3 měsíce opakujících se hádek, pláče na obou stranách a fakt jsme propadali už zoufalství, ale skrz ty dlouhý rozhovory se to nějak všechno vytříbilo… podařilo se nám hodně věcí vyříkat, vysvětlit, změnit tak, aby to bylo přijatelné pro oba a poslední měsíc - ťuk, ťuk - je zatím všechno zalité sluncem. :) Ale oba jsme do toho dali a dáváme hodně snahy a úsilí, prostě jsme spolu srdcem opravdu chtěli být i přes některé objektivní neshody…
A náš vztah je v něčem trochu nestandardní, např. zatím nemůžeme bydlet úplně spolu, ale jsme normální partneři, ne milenci, není tam násilí, alkohol, nevěra ani nic podobného… spíš jen nějaké starosti a komplikace zvenčí.

• Nahlásit
  • Citovat
261
5.3.20 14:25
@Anonymní píše:

Záleží jaká je situace ale někdy je lepší poslechnout svůj rozum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
5.3.20 15:21
@Russet píše:
Srdce je orgán na pumpování krve. Všechno je v hlavě. Takže…

Není to tak jednoduché ;)

https://www.extrastory.cz/…y-mozek.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.20 16:10

Vím přesně o čem mluvíš. Dokážu se řídit jen srdcem i když vím, že bych měla rozumem. Ale v mém případě je to taky hodně o strachu. Nedokážu si představit začít znovu. Začít nový vztah. Znovu budovat vlastní bydlení a děti. Tohle trvá roky a já nechci čekat na někoho nového s kým budu šťastnější (podle ostatních). A už vůbec bych nechtěla třeba dítě až někdy po 30 protože bych musela začít od znova. Mám partnera kterého miluji, máme byt, který prošel rekonstrukci podle mých představ a dítě na cestě. I přes to, že se s nim občas trápim a prošli jsme si vším možným, ho prostě miluju a věřím, že toho zvládneme ještě dost. Všichni kolem kromě jeho rodičů si mysli, že jsem hloupá, měla bych odejít, najít si někoho s kým se trápit vůbec nebudu, ale nechci. Chci aby jsme spolu zvládli i ty nejtěžší chvíle a nevzdali to spolu. Pokud by šlo o fyzické násilí, odešla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
5.3.20 16:50

Ač se mi to těžce jako pragmatikovi tráví, vím za léta života, že rozum radí dost často blbě, když jde proti intuici (srdci). Proto už proti němu nikdy nejdu… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama