Rozumí někdo neziskovkám? Těžce invalidní děti

2035
11.11.19 23:10

Rozumí někdo neziskovkám? Těžce invalidní děti

Dobrý den, vkládám dotaz za svoji kamarádku (není členkou emimina), která provozuje s přáteli neziskovku zaměřenou na péči o těžce postižené umírající děti a jejich rodiny. Nemají to jako zdravotnické zařízení. Jejich cílem je pořídit do majetku dům v jejich lokalitě (respektive píši v čase minulém, předpokládám, že mezitím ho už v majetku mají), který by sloužil na podporu těchto rodin jako stacionář, místo setkávání atd. Sama je lékařka, a protože je ovdovělá, preferovala by, aby mohla být k dispozici v domě neustále, protože lidé se obracejí velmi často. Ráda by tu měla i byt. Neví ale, jak to právně zařídit, pokud by tu někdo byl zkušenější, když je předsedou neziskovky, zda může tedy od neziskovky v podstatě sama sobě byt v domě pronajmout nebo sama sobě, samozřejmě se souhlasem ostatních členů ve výboru, část domu odprodat. Je to velmi slušný a čestný člověk. Já sama jsem jí poradila, aby se časem snažila od neziskovky se souhlasem členů výboru získat dům do svého vlastnictví a provozovat to třeba jako podnikatel, protože u neziskovky je budoucnost nejistá, mají hodně napjaté rozpočty. Jako podnikatel by mohla s potřebnými souhlasy státu i sama podnikat v oboru a všem by to jen prospělo. Myslíte, že existuje možnost, že by od neziskovky časem objekt vykoupila? Právně je to pro ni nesrozumitelné, protože by jako předseda neziskovky schvalovala prodej sama sobě.
Děkuji vám.
Veškeré reakce předám a mohu předat přímo i kontakt.
Samozřejmě ideální by bylo, kdyby se obrátila na právníky, ale chápu to tak, že se o to zatím zajímá předběžně.
Je to člověk, který se té práci věnuje opravdu 24 hodin denně. Žádné takové zařízení v okolí neexistuje. :kytka:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2788
12.11.19 07:30

Tehlech hnuti uz je asi 5. A jsou vzdy ve spitalech, kde se prave ty umirajici deti leci/lecili. Jsou napojeni na hadickach a tezko nekam budou jeste cestovat. Tak at se k nim prida a pracuje tam, ne? Vim, ze jedno je v Motole a druhe snad Horovice. Detem plni posledni prani a pripravuji je i rodinu na odchod. At se zepta na spolupraci uz se zavedenou neziskovkou. Proc zas zakladat novou??? Ji jde proste jen o to, jak ziskat casem barak, kde x let bude platit hypo neziskovka a ona odkoupi jen tu nezaplacenou cast = barak za pulku? To bych taky brala.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
12.11.19 13:35

@Micaella22 Tak to urcite ji o to nejde.To jakobyste rovnou hodila do jednoho pytle vsechny, kdo pomaji detem v tezkem stavu, ze na tom chteji vydelat. V nemocnici uz u děti pracuje, ale kdyz budete pozorne cist, pisi, ze oni delaji v neziskovce pro tezce invalidni deti i stacionar a dalsi sluzby rodicum-a to lokalni nemocnice nenabizi. Pisete o Motole a H.- jelikoz je ze severnich Cech, z vybezku uz smerem k hranicim, tam NIC TAKOVEho NENI.
Vec je vyresena, kdyby se nekdo dostal do teze situace, dnes rano psala: v neziskovce ji formalne vybor v objektu pronajal byt. Jinak jen pro Vas, kdyz tak rada odsuzujete:za praci v neziskovce si ona ani nikdo z pritomnych nebere zadnou odmenu. Dum ziskali od obce (ktera se o nej nechtela starat a rada ho dala)a zrenovovali ho svepomoci (sami, nedostali ani korunu).Ja osobne jsem jim doporucila udelat nestatni zdrav. zarizeni, ale to uz jsem psala.
Mrzi me, ze nekdo hned pomysli na obohacovani se - me by nenapadlo myslet si o lidech hned to nejhorsi. Prvni chci vedet vic.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat