Rozumí tady někdo set top boxům DVB T2?

212
26.2.20 21:21

Rozumí tady někdo set top boxům Dvb T2?

Ahojda, potřebuju fakt poradit. Je tu někdo kdo rozumí set top boxům a Hdmi kabelům? já jsem na to fakt de.bil :mrgreen: Mám starší Smart televizi, přesně : Samsung Typ- UE40J5202, potřebuji koupit nový settopbox Dvb T2, chtěla jsem koupit EVOLVEO OMEGA T2 a k tomu Hdmi kabel ale jaký? našla jsem jeden přímo od stejné značky Evolveo, ale bojím se, že nepůjde do mé TV, jelikož se v tom fakt ale fakt nevyznám, koukala jsem na net na svou TV - tam píšou že má televize vstup Hdmi 1.4 ale ten kabel Evolveo je označený jako Evolveo XXtremeCord HDMI 2.0b High Speed 4K propojovací 2m, no co to je? :lol: :lol: půjde, nebo nepůjde? Jsem z toho jelen. Pošlu Vám se screen tohu St box a toho kabelu. A ještě jedna věc, anténu mám na střeše ( jestli samostatně nebo společnou, to fakt nevím, na střechu se nedostanu) ve zdi mám krabičku kde mám píchlej kabel, který mi vede do TV, a teď když musím přejít na Dvb T2, potřebuju ještě neco k tomu Set-boxu a Hdmi kabelu? když kabel z krabičky do tv nechám, a do nového Set-boxu píchnu Hdmi kabel a píchnu do vstupu Hdmi do Tv bude to stačit? nebo tem kabel ze zdi musí být píchnutý jak v tv tak i v novým set-boxu + v Tv? a pak ještě ten Hdmi kabel? nebo potřebuju nějakou,, rozdvojku, abych kabel ze zdi pichla do set-boxu a nasledne i do tv? nebo musí mít nový set-box dva vstupy? Nechápu fakt, jsem z toho hotová :mrgreen: Prosím o radu a nesmějte se mi :lol: chlapa nemám a tohle sama fakt nedám :lol: Doufám, že jsem to alespoň trochu sesmolila a bylo to psaní srozumitelně. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

42
26.2.20 21:56

Já tomu sice taky nerozumím. Ale mě to fungovalo tak, že jsem dala kabel mezi set to box a televizi a anténu do set-toboxu. Jinak ten kabel se podívej jaký vstup máš v televizi jestli ti tam půjde dát. Babička tam dala starý kabel co dřív měla spojeny s DVD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
26.2.20 22:02

@marietx Aha :) takže rozumím tomu správně? Že jsi kabel od antény strčila do set-boxu, a Hdmi jsi dala do set-boxu a televize? takže anténa už nemusela být v tv? ale v set-boxu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
26.2.20 22:27

@Anet 123 R Rozumíš tomu správně. Anténní kabel dáš do set-boxu. Ze set-boxu napojíš TV kabelem HDMI. Ten rozdíl v kabelech jak zmiňuješ (1.4/2.0b) nemusíš řešit. Je to jenom ta 2.0b je jenom pro kvalitnější obraz, ale ten ty z této TV stejně nedostaneš. Pro doplnění : 2.0 podpora UHD 4k, 2.0b podpora HDR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
26.2.20 23:01

@JoHoP Tý jo :dance: mockrát Ti děkuji za radu :) Takže můžu v klidu objednat set-box a tento Hdmi a půjde to. Už jsem se bála, že toho bude víc :lol: To už bych asi fakt nepobrala :lol: Ještě jednou díky za rady :potlesk: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5425
26.2.20 23:06

A proč blbneš se settopboxem, když Tvůj TV by měl umět novou normu DVB-T2: https://www.alza.cz/…d2356197.htm ? Nestačilo by jenom znovu naladit kanály podle nové konfigurace?

Edit: https://www.mall.cz/…ng-ue40j5202

https://www.samsung.com/…0J5202AKXXH/

Digitální vysílání
DVB-T2 / C

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
26.2.20 23:14

@Anet 123 Neboj, to dáš. Jestli máš doma nějakej scart kabel, tak by jsi nepotřebovala ani ten HDMI a můžeš to připojit přes scart. Teda jestli máš nějakej volnej na TV.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5425
26.2.20 23:59
@JoHoP píše:
@Anet 123 Neboj, to dáš. Jestli máš doma nějakej scart kabel, tak by jsi nepotřebovala ani ten HDMI a můžeš to připojit přes scart. Teda jestli máš nějakej volnej na TV.

Podle popisu SCART nemá, ale má DVB-T2, takže zakladatelka žádný zbytečný set top box nepotřebuje: https://televize.heureka.cz/…202/recenze/#… !!! :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
27.2.20 00:09

@jege Já myslím, že moje to memá. Když jsem ji kupovala, tak mě prodavačka říkala, že za 3 roky budu muset dokoupit set top box, protože se to bude měnit. Tak proto jsem nijak nepátrala, asi před týdnem mi vypadly kanály a píše to, že není signál a pak červeně označené ( Dvb T2)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
27.2.20 00:19

@Anet 123 Tak tahle varianta mě nenapadla :-) zkus to přeladit a uvidíš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
27.2.20 00:24

@jege Teď jsem to četl, já jsem tu TV nestudoval. Tak uvidíme jak dopadne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5425
27.2.20 00:28
@Anet 123 píše:
@jege Já myslím, že moje to memá. Když jsem ji kupovala, tak mě prodavačka říkala, že za 3 roky budu muset dokoupit set top box, protože se to bude měnit. Tak proto jsem nijak nepátrala, asi před týdnem mi vypadly kanály a píše to, že není signál a pak červeně označené ( Dvb T2)

Tak prodavačka asi o tom moc šajnu neměla a jelikož je to dost nový typ a všude píšou, že DVB-T2 má, tak bych minimálně zkusil automatické ladění, jestli nenaladí kanály v novém formátu na jiných frekvencích. Je velice pravděpodobné, že Ti jenom přestali fungovat staré kanály na DVB-T a dokud si nenaladíš nové na DVB-T2, tak nic nevidíš. ;)

https://www.nejlepsiceny.cz/…80-wifi.html

Samozřejmě je také možnost, že vaše anténní rozvody nejsou připraveny na novou normu, jelikož u těch se taký musí dělat nějaké menší úpravy, ale nemyslím, že by kvůli tomu nešlo naladit vůbec nic. Možná jenom některé kanály budou mít horší kvalitu a pod., ale to by Ti měl říci domovní důvěrník, jestli máte STA rozvody připraveny na novou normu nebo ne. Ovšem set top box to stejně nespraví…

Příspěvek upraven 27.02.20 v 00:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
27.2.20 00:38

Ty vado, fakt koukám jak puk :zed: no jdu zkusit ladit :lol: :mrgreen: jenže nevím, jestli
dát ladění digitální, nebo jaké? Ten nám neřekne nic, protože tady není. No dop. rdele :mrgreen: ono to fakt jde. Jdou ty hlavní, Nova, prima, atp. Ale naskočilo tam plno radia, jako nejaky CRo DVOJKA T2, a na těch hlavních kanálech jako je nova atd je v rohu červeně napsané DTV ANT. Tak ja nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5425
27.2.20 00:46
@Anet 123 píše:
Ty vado, fakt koukám jak puk :zed: no jdu zkusit ladit :lol: :mrgreen: jenže nevím, jestli
dát ladění digitální, nebo jaké? Ten nám neřekne nic, protože tady není. No dop. rdele :mrgreen: ono to fakt jde. Jdou ty hlavní, Nova, prima, atp. Ale naskočilo tam plno radia, jako nejaky CRo DVOJKA T2, a na těch hlavních kanálech jako je nova atd je v rohu červeně napsané DTV ANT. Tak ja nevim

Ano, dej digitální ladění a pokud nechceš rádia, tak jenom TV, pokud to jde vybrat. A mělo by to všechno fungovat OK, DVB-T2 to má i potřebný kodek H265/HEVC taky: https://televize.heureka.cz/…specifikace/

Zbytek už je jenom o tom, co máte v STA rozvodu…

Mimochodem, nesouvisí ten text nějak s tímhle: https://dvb-t2.cz/…-primu-v-hd/ Že ČT je ve Full HD, který tvá TV podporuje, ale Nova a Prima jsou stále v nižší kvalitě, protože přes anténu Full HD bezplatně nepustí?

Edit: Chceš poslat číslo účtu, abys mi poslala 50% z ušetřené částky za set top box a kabel? ;) :*

Nebo mám raději dorazit osobně a naladit Ti TV při sklence vína? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
27.2.20 00:52

@Anet 123 Koukám, že si ráda děláš věci složitější :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama